Gruzija

GruzijaGruzija.

Nuo senųjų vienuolynų, aukštų kalnų iki gruziniškų receptų. Šv. Ninos istorija.

Pažintinė – piligriminė kelionė  

     Kelionės data:   Rugpjūčio 24-31d. 2018m. 

Siūlome aštuonių dienų kelionę po Gruziją, kurios metu susipažinsite su šalies religiniais, kultūriniais ir gamtiniai turtais, su įdomiausiomis gruziniško gyvenimo detalėmis, unikaliomis šalies kulinarijos tradicijomis. Skaityti daugiau...

Nuotraukų galerija

Kelionės programa:

1 Diena. Skrydis: Vilnius – Kutaisis/ arba Vilnius- Europos miestas - Tbilisis.  Atvykstame į Tbilisįį.   Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Tbilisyje.

  2 Diena.  Tbilisis.

gruzija   gruzija

Po pusryčių keliaujame po Tbilisį. Tai Gruzijos sostinė, ekonominis, kultūrinį šalies centras miestas prie Mktvari upės, įkurtas Iberijos valdovo Vachtango Gorgasalio Va. Pažintinė ekskursija po Tbilisį pėsčiomis: Rustaveli alėja, senamiestis, Šv. Trejybės cerkvė (Sameba) – pagrindinė Gruzijos pravoslavų katedra ant Šv.Elijo kalno, Metechi cerkvė, kurioje palaidota pirmoji Gruzijos kankinė karalienė IV a. Narikalos tvirtovė ant kalno nuo kurio atsiveria puiki miesto panorama. Sioni katedra, Ančischati šventovė, Mergelės Marijos gimimo bazilika, kurioje saugoma stebuklais garsėjanti ikona, etnografinis muziejus. Vakare siūlome pasilepinti sieros vandens pirtyse (1 val.~ 25-50 USD).  Nakvynė viešbutyje Tbilisyje.

gruzija      gruzija

3 Diena. Mtscheta-Ananuri – Stepansmida.

gruzija      gruzija

Po pusryčių keliaujame į Mtschetą (UNESCO). Tai senoji Gruzijos sostinė, krikščionybės lopšys, menantis šv. Ninos apaštalavimo laikus. Vienas pirmųjų mieste Džvari – Švento kryžiaus vienuolynas, pastatytas ant stačios uolos toje vietoje, kur šv. Nina VI a.pastatė didelį medinį kryžių. Nuo kalno atsiveria puikus vaizdas į Kuros ir Aragvi upių santaką. Užpuolus priešams vienuolynas tapdavo gynybiniu bastionu. Mtscheto centre – senoji Svetichcoveli. Tradicija sako, kad bažnyčią Šv.Ninos patariamas, pastatė į krikščionybę atsivertęs karalius Miriano. Statant septynias kolonas, šešias pastatė lengvai,o septintosios niekaip nepavyko pastatyti. Su šv.Ninos pagalba įvykęs Dievo stebuklas - virš šventovės pasirodęs šviesos stulpas, o kolona stebuklingai stojusi į savo vietą. Išvertus šventovės pavadinimas reiškia „Gyvybę teikiantis stulpas“. Dabartinėje katedroje (XIa) pavadintoje Dvylikos Apaštalų vardu saugoma Kristaus apsiausto dalelė. Galbūt dėl to Mchetas dažnai vadinamas Antrąja Jeruzale. Nedidelė Samtavro katedra pastatyta toje vietoje, kur kelis metus nuo persekiojimų slapstėsi šv. Nina. Pasakojama, kad ten augančios gervuogės yra stebuklingos. Be daugybės relikvijų katedroje palaidoti ir šventieji Mirianas, Nana ir kt. Tai viena iš svarbiausių ir vaizdingiausių gruzinų piligrimystės vietų. Pietums tradicinių patiekalų restorane siūlome paragauti pupelių (lobio) troškintų moliniuose indeliuose ir tradicinių kukurūzinių paplotėlių (mčadų). Pagal galimybes aplankome Šio Mgvimsk vienuolyną įsikūrusį šiauriniame Kuros upės krante. Tradicija liudija, kad vienas iš trylikos Asirijos tėvų, vienuolis Šio atvykęs evangelizuoti Gruzijos VI a čia įkūrė pirmąją vienuolių bendruomenę. Gruzinų karo keliu keliaudami per pagrindinį Kaukazo kalnagūbrį link Stepandsminos sustosime prie Ananuri tvirtovės (XVII a.) prie Žinvalio užtvankos. Keliaujame aukštyn į kalnus. Kazbegio regiono gyventojai – etniniai gruzinai, kurie nuo seno saugojo ir tvirtino šiaurinius Gruzijos kelius vedančius į Rusiją statydami tvirtoves ir bokštus. Atvykstame į Stepandsmindą, arba Kazbegį, miestelį vaizdingame Tereko slėnyje sovietmečiu vadintą garsaus gruzinų poeto ir rašytojo Aleksandro Kazbegi vardu dabar vadinamas šalia kaimelio esantis ugnikalnis Kazbegi (5047 m.), trečia pagal aukštį viršukalnė Kaukazo kalnuose. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Kazbege.

gruzija   gruzija

4 Diena. Gergeti – Sio – Truso - Kazbegi.

Papusryčiavę nuo centrinės miesto aikštės kalno šlaitu pasivaikščiodami pakilsime iki 2170 m. aukštyje esančios Šventosios Trejybės Gergeti bažnyčios, kurioje, persams užėmus Tbilisį, buvo saugomas šv. Ninos kryžius. Ši diena skirta poilsiui kalnuose. Nuostabi gamta, tyras oras, kriokliai ir vaizdingos panoramos. Keliaujame įspūdingu Truso slėniu, aplankome Sio ir Truso kaimelius garsėjančius viduramžiška architektūra, išlikusiais gynybiniais bokštais. Esant galimybei, lengvas žygis pėsčiomis (2,5 km) į  Darijali vienuolyną  ir netoliese esantį Gveleti krioklį.  Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Kazbege.

gruzija     gruzija

5 Diena. Ikalto akademija - Alaverdis -Gremis - Nekresis.

gruzija     gruzija

Po pusryčių lankome Ikalto akademiją ir vienuolyną, kur palaidoti šventieji tėvai Zenonas ir Arsenas. Lankome Alaverdi katedrą, įkurtą Tėvo Juozapo Alaverdiečio ir palaidoto šventoriuje. Po pietų keliaujame į Gremi, viduramžiais buvusią Kachetijos sostinę. Lankome šv. Archangelo bažnyčią.  Toliau kelias vingiuoja palei Alazani upę. Aplankome XVI a. Alachi Šuamto soborą ir V-VII a. Dzveli Šuamto vienuolyną ant kurio sienų išliko užrašai senuoju gruzinų raidynu Asomtavruli. Nekresi – viena iš archaiškiausių IV a. Gruzijos bažnyčių – vyskupo katedra, prie kurios prisiglaudęs vienuolynas, įkurtas VI a. Tėvo Abiboso iš Asirijos. Tai vienintelė šventovė, kurioje buvo aukojamos kiaulės.... . Vakarienė tradiciniame Kachetijos dvare. Pažintis su Kachetijos vynadaryste. Vynų degustacija. Nakvynė viešbutyje.

gruzija   gruzija  

6 Diena. Signagis- David Garedži - Tbilisi.

   gruzija   gruzija 

Po pusryčių Alazani slėniu važiuojame link Signagi. Pakeliui aplankome šv. Ninos vienuolyno kompleksą Bodbėje, prie Signagio Kachetijos regione. Šiame komplekse Šv. Jurgio sobore palaidota šv. Nina Kapadokietė, didžioji Gruzijos apaštalė. Tai piligrimų gausiai lankoma vieta. Šv. Ninos šaltinis laikomas stebuklingu. Neseniai restauruotas Signagis – nedidelis Kachetijos regiono miestelis, kuriame gyvena apie du tūkstančius gyventojų, o miestelis garsėja geru vynu, kilimais ir šašlykais Mcvadi. Aplankome įspūdingą VI amžiaus David Garedži. Vidury dykumos, uolų masyve įkurtą vienuolyną sudaro šimtai cerkvių, šventyklų, vienuolių celių ir koplyčių. Vienuolyne palaidotas jo įkūrėjas – VI a. gyvenęs Tėvas Davidas ir jo mokiniai. Davido Lavra – vienas iš pirmųjų vienuolynų įkurtų kartu su pirmaisiais mokiniais Dodo ir Lukjanu.  Vakarienė. Nakvynė viešbutyje Tbilisyje.

gruzija      gruzija

7 Diena. Gori - Uplistsikhe - Tbilisi.

gruzija      gruzija

Pusryčiai. Istorinis Šidos Kartli regionas. Lankome Samtavisi soborą ant Lechuros upės kranto - Gori vyksupystės centrą, kurį įkūrė VI a. Asyrų misionierius Izidorius. Iki mūsų laikų išliko XI a. pastatas. Uplistsikhe - tai geografinis Gruzijos centras, viena seniausių gyvenviečių Kaukaze, miestas - tvirtovė išskaptuota olose kairiajame Kuros upės krante. Miesto istorija siekia I-II tūkst. pr.m.e. Tai svarbus Helenistinės ir antikinės kultūros centras. Lankome Atėnės Sionos šventyklą VIIa. Tanos slėnyje garsėjančiame vynuolynais. Gorio miestas, įkurtas karaliaus Agmašenebelo XIIa., lankome senamiestį, užsukame į J.Stalino namą - muziejų.  Vakare atvykstame į Tbilisį. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Tbilisyje.

gruzija     gruzija

8 Diena.  Pusryčiai.  Skrydis: Kutaisis - Vilnius / arba Tbilisis– Europos miestas  - Vilnius.

Kelionės kaina: 760 Eur + skrydis nuo 250 Eur (grupėms nuo 15-25 žm.)

Kelionės kaina: 720 Eur + skrydis nuo 250 Eur (grupėms nuo 25-35 žm.)

Į kelionės kainą įskaičiuota:
• Lėktuvo bilietai.
• Transporto paslaugos Gruzijoje pagal programą.
• Maitinimas (gruzinų virtuvė)- pusryčiai, vakarienės, geriamas vanduo, vynų degustacija.
• Kelionės vadovas iš Lietuvos.
• Vietinio gido paslaugos
• Įėjimo bilietai į mokamus objektus pagal programą; kelionės draudimas ( asmenims nuo 57m. yra papildoma priemoka).

Į kelionės kainą neįskaičiuota:
Asmeninės išlaidos, arbatpinigiai, pietūs, gėrimai maitinimo metu.

Pastabos: Lankomų objektų tvarka gali keistis dėl nenumatytų oro sąlygų. Kelionei reikalingas pasas, kurio galiojimas būtų ne mažiau kaip 6 mėn. nuo kelionės pradžios. Kelionės kaina gali nežymiai keistis dėl valiutos (USD) svyravmo, kaina paskaičiuota, kai 1 Eur= 1,18 USD. Esant mažesnei grupei nei minimalus keliautojų skaičius, kelionę gali būti vykdoma proporcingai padidinus kelionės kainą.