Nepakartojama Islandija

 

NEPAKARTOJAMA ISLANDIJA
Geizeriai, kriokliai, ledynas. Heklos ugnikalnis. Reikjavikas
Kelionės data: Liepos
1-8d. 2018m.

 

 

NUOTRAUKŲ GALERIJA

 1 DIENA. Skrydis Vilnius – Europos miestas – Keflavikas. Atskrendame per pietus ir  vykstame į nakvynės vietą (vasaros namukus), gaminame vakarienę, susipažįstame. Nakvynė.

islandija   islandija

2 DIENA. "Auksinis ratas" - Kriokliai, Geizeriai ir Slėniai.
Pusryčiai 8 valandą ryto išvykstame iš vasaros namuko. Kelionę pradedame vadinamuoju "Auksiniu ratu" – šiame kelyje susilieja trys žymiausi Islandijos "auksiniai" objektai. Pirmasis "auksinis" objektas – Gulfosas (Gullfoss, liet. "auksinis krioklys"). Tai įspūdingiausias saloje krioklys, kurio galybe gėrimės iš  į vairių vietų. Kelią link antrojo “auksinio“ objekto – Geizyri Strokkuro (apie 15 km) – parodys į dangų besiveržiantys dūmai, matomi iš tolo. Tai karštosios versmės ir verdantys purvo telkiniai, kurių temperatūra gali siekti net +125  laipsnių. Strokkuras – aktyviausias Islandijos geizeris, kas kelias minutes išsiveržiantis į 30 m aukštį. Trečiasis lankytinas "Auksinio rato" objektas – Tingvelyro slėnis. Tai vienas žymiausių pasaulio geologinių objektų, įskilęs taip, kad po daugelio metų šis plyšys Islandiją padalins į dvi atskiras dalis. Šiandien plyšys jau yra 4 metrų pločio ir 40 metrų gylio. Ši vieta nuo seno dar žinoma kaip Altingo (seniausias iki šiol veikiantis parlamentas pasaulyje) susirinkimo vieta. Pakeliui matysime nuostabų Islandijos kraštovaizdį. Grįžtame į vasaros namukus, gaminame vakarienę. Nakvynė namukuose.

islandija  islandija

3 DIENA. Kopiame į Heklą! Pusryčiai 8 valandą ryto pradedame kelionę pietų krantine (50 km), garsėjančia veikiančiu ugnikalniu  Hekla (aukštis 1491 m). Tai vienas iš avaktyviausių Europos ugnikalnių, jis išsiveržia kas 10 metų. Nuo 2008 metų laukiamas jo naujas išsiveržimas. Senovėje šalies gyventojai tikėjo, jog Hekla yra vartai į pragarą. Šio ugnikalnio viršūnės ledinė kepurė matoma daugelio mylių atstumu. Apžiūrime Heklos apylinkes, ir kopiame į Heklą. Kopdami pamatysime mažuosius Heklos kraterius, ledu padengtą didįjį katerį, atsivers nuostabūs apylinkių vaizdais, ugnikalnio viršunėje esant geram matomumui stebėsime Atlanto vandenyną, ledynus ir slėnius.  Grįžtame į vasaros namukus, gaminame vakarienę. Nakvynė namukuose.

islandija  islandija

4 DIENA. Vykstame į piečiausią Islandijos tašką. Pusryčiai 9 val. Išvykstame Vik miestelio kryptimi (apie 90 km). Atvykstame prie krioklio Seljalandsfossa. Tai vienas iš nedaugelio krioklių, kurį galima apeiti ir patirti gaivų dušą. Toliau keliaujame į Skogarą, kuriame veikia kraštotyros muziejus.  Apžiūrime vieną iš populiariausių Islandijoje Skogafosso krioklį. Šis legendomis apipintas krioklys saugomas valstybės. Po to vykstame į piečiausią Islandijos kyšulį – Vik miestelį. Pasivaikščiosime įspūdinga jūros pakrante, garsėjančią bazalto stulpais bei juoduoju papludimiu. Aplankome Dyrholaey – įspūdingą sustingusios lavos uolą, susidariusią povandeninio ugnikalnio išsiveržimo metu. Aukštojeuoloje vanduo išgremžė arką, pro kuriągali praplaukti nedidelis laivas. Už papildomą mokestį galima paplaukioti amfibijomis trinam. Grįžtame į vasaros namukus, gaminame vakarienę.  Nakvynė namukuose.

islandija   islandija

5 DIENA. Ledynai ir ledkalniai. Pusryčiai 8.00 val. Išvykstame prie Vatnos  ledyno atšakos (apie 300 km). Pagal pageidavimą leisimės į nepamirštamą ir kvapą gniaužiantį kopimą ledynais (papildomas mokestis). Toliau vykstame Skaftafell nacionalinio parko kryptimi. Pakeliui grožėsimės nuo Vatnos ledyno besileidžiančiais ledo liežuviais. Sustosime prie ledkalnio ežerų- Jokulsarlono ir Breidamerkurjokulio: pamatysime nuo Breidamerkur ledyno atskilusius ir šiuose ežeruose plaukiojančius žydruosius ledkalnius. Pasijusime tarsi Grenlandijoje ar Antarktidoje. Pasiplaukiojimas laivu-amfibija po ledyno atšakas. Pasiruošime lauko stalą, pietausime, trinam. Vykstame į poilsio vietą (vasaros namukus), gaminame vakarienę. Nakvynė namukuose.

islandija  islandija

6 DIENA. Pagaliau ir sostinė - Reikjavikas. Pusryčiai 9.00 val. Išvykstame į Reikjaviką. Apžvalginė ekskursija pėsčiomis po šiauriausią pasaulio sostinę – miestą, kuriame gyvena daugiau kaip pusė šalies gyventojų (120 tūkst.). Savitos architektūros Halgrimo bažnyčia – aukščiausias statinys Islandijoje (galimybė pakilti liftu), miesto katedra, parlamentas. Pagal pageidavimą stebėsime banginius, pufinus (Islandijos nacionalinis paukščius) ir žvejosime. Keliaujame į vasaros namukus, gaminame pačių sugautas žuvis (gaminame vakarienę). Nakvynė namukuose.

islandija  islandija

7 DIENA. Poilsiaujame žydrojoje lagūnoje. Pusryčiai. 9 val. vykstame į Reikjaneso pusiasalį pasigrožėti pasaulinio garso Žydrąja lagūna (Blaa Lonid). Neįtikėtinai melsvos spalvos garuojantis vanduo iš 1000 m gylio žemės gelmių. Tai viena labiausiai turistų lankomų vietų Islandijoje. Praleisime dieną poilsiaudami. Ruošiamės išvykimui. Priklausomai nuo skrydžio laiko galėsime aplankyti dar kelias vietas. Su savo daiktais vykstame į Keflaviko oro uostą. Skrydis - Keflavikas –  Vilnius. Grįžtame į Vilnių.

Kelionės kaina:  1290 Eur+ skrydis nuo 350 Eur (grupėms nuo 6 žm.)

Į kainą įskaičiuota :

  • Skrydis Vilnius – Reikjavikas –Vilnius;
  • Grupės vadovo paslaugos;
  • Ekskursinė programa;
  • Kalnų autobusiukas;
  • 6 nakvynės vasarnamyje ;
  • Keliones draudimas (asmenims nuo 57m. yra papildomos sąlygos);

Papildomai:

  • mokamiems objektams rekomenduojama turėti ~150 Eur
  • maistui (ruošime kartu pusryčius, pietums – piknikas, vakarienės) ~ 100 Eur