Šveicarija

ŠVEICARIJA  - VOKIETIJA.


Piligriminė kelionė  po Benediktinų vienuolynus.
 Rekolekcijos  Šveicarijos Alpėse

Kelionės data: Liepos 19-28d. 2019m.

  

   NUOTRAUKŲ GALERIJA


  Piligriminė kelionė - tai būdas atnaujinti savo santykį su Dievu. Tai laikas, kai palikus kasdieninius darbus, rūpesčius, labiau susitelkiama į save ir savo tikėjimą, ryšio su Dievu ieškojimą. Juk ir Jėzus pasitraukė į dykumą melstis. Kaip jį susitikti? Per maldą, Šventojo Rašto skaitymą, bendravimą su žmonemis, per pasidalijimus savo dvasiniais išgyvenimais.

Kviečiame į piligriminę - pažintinę kelionę po Vokietiją ir Šveicariją, aplankant šių šalių piligrimų šventoves ir Benediktinų senuosius vienuolynus. Dvasiniam susikaupimui siūlome pietų Šveicarijos katalikišką Vale regioną, nuošalų kalnų kaimelį Ausserbinn. Šiam svarbiam susitikimui su Dievu pasirinkome ne itin prabangų, bet patogų vasarnamį žaliose Šveicarijos Alpių pievose, aukštai kalnuose, kur yra keli dideli kambariai,  virtuvė, bendri patogumai, didelis susirinkimų kambarys, kur kartu ruošime pusryčius, vakarienes, tyrinėsime kalnus, atrasime neišsemiamus Dievo kūrybos klodus...

sveicarija    sveicarija

Jei trokštate atgaivinti savo tikėjimą ir ryšį su Dievu kalnų tylos bei maldos atmosferoje, įkvėpti tyro Alpių oro, pailsėti, tuo pačiu, susipažinti su gražiausiomis Šveicarijos vietovėmis – siūlome Jums keliauti su mumis į Šveicarijos Alpes.

Šveicarija – tai šalis centrinėje Europoje, kurioje net keturios kalbos – vokiečių, prancūzų, italų ir retoromanų – yra oficialios. Tai valstybė, kuri beveik 200 metų laikosi neutralumo ir yra išvengusi abiejų pasaulinių karų bei turi 500 metų demokratijos tradicijas. Šveicarija gali pasigirti turinti aukščiausią pragyvenimo lygį bei tuo, kad čia 1600 gyventojų tenka po vieną banką! Tai šalis, kuri kasmet savo gamtos grožiu pritraukia milijonus turistų.
Net du trečdalius šalies teritorijos užima kalnai, kurių dalis yra padengta amžinaisiais sniegynais ir ledynais. Dauguma aukštesnių nei 4000 m Alpių viršukalnių yra Šveicarijoje. Šveicarijos Peninų Alpių dalyje, besiribojančioje su Italija, stūkso ne tik aukščiausia Šveicarijos Monte Rosa (4634 m) viršukalnė, bet ir visų Alpių simbolis – Materhorno (4478 m) kalnas.

sveicarija   sveicarija   

Kelionės programa:

1 DIENA  Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją su trumpais sustojimais poilsiui. Bendros maldos autobuse. Lankome didžiausią ir garsiausią Lenkijos piligrimystės centrą – Čenstochovos vienuolyną, baziliką. Tai pati turtingiausia Lenkijos šventovė, garsėjanti stebuklingu “Juodosios madonos” paveikslu. Šv. Mišios. Vykstame į nakvynės vietą Lenkijos - Vokietijos pasienyje. Nakvynė viešbutyje.

censtochova      bamberg

2 DIENA Pusryčiai. Kelionė per Vokietija. Autobuse tęsiame apmąstymus ir bendras maldas. Aplankome seną Bavarijos miestelį Bambergą įsikūrusį  ant septynių kalvų, kaip senovės Roma. Trumpas pasivaikščiojimas po senamiestį: senoji miesto rotušė, „Mažoji Venecija“ Pegnico upės pakrantėje, Katedra su šv. Henriko II ir šv. Kunigundos kapu bei popžiaus Klemenso II palaidojimu, Bambergo raitelis, vyskupų rezidencijos rūmai, šv. Mykolo benediktinų vienuolynas su šv. Otto kapu. Vakare atvykstame nakvynei prie Bodensee į Agnus Dei bendruomenės svečių namus.

agnus dei    sveicarija 

3 DIENA Pusryčiai. Rytinės šv. Mišios Frauenbergo pilies koplyčioje, kur jau trisdešimt metų meldžiasi Agnus Dei bendruomenė. Pažintis su bendruomenės nariais, dvasiniai mąstymai. Po pietų atvykstame į Šveicariją. Liucerna. Ekskursija po senamiestį: XIV a. statytas koplyčios tiltas (seniausias medinis tiltas Europoje), Vandens bokštas, miesto katedra, Liūto paminklas – XVIII a. monumentas Šveicarijos gvardiečiams atminti, rotušė, gynybinė siena. Pagal pageidavimą, pasiplaukiojimas po Keturių kantonų ežerą*. Nakvynė nakvynes namuose prie Liucernos ežero.

sveicarija      sveicarija

4 DIENA Pusryčiai. Ryte keliaujame į Šveicarijos Benediktinų vienuolyną Einsiedelne. Šv. Mišios vienuolyno koplyčioje. Dvasiniai mąstymai ir bendro maldos. Toliau keliaujame  į Wallis (Valės) kantoną, Ronos upės slėnyje Alpių kalnuose. Penkios šio kantono viršūnės viršija 4000 metrų aukštį. Valė kantone stūkso aukščiausia Šveicarijos viršūkalnė - Monte Roza, kuri siekia 4634 metrų aukštį. Taip pat yra ir Materhornas, kurio aukštis - 4478 metrai. Valė kantone daug ledynų - iš Ronės ledyno išteka Ronos upė. Keliaujame per Furkos perėją, kuri stulbina stačiais pakilimais, staigiais posūkiais, prarajomis, aukštikalnių ežerais. Didingas Ronos ledynas, iš kurio išteka Ronos upė.  Atvykstame i Ausserbinn kaimelį. Įsikuriame kalnų name. Bendrai ruošiame vakarienę. Laisvas laikas, poilsis kalnuose. Nakvynė kalnų  name.

sveicarija   sveicarija 

5-6 DIENA Pusryčiai. Rytinės maldos ir šv. Mišios. Dvasiniai mąstymai ir laisvas laikas skirtas asmeniniam susikaupimui, kurio metu  siūlome  išeiti pasivaikščioti kalnų takelais  į netoliese esančias vaizdingas apylinkes.  Sugrįžus bendrai ruošiama vakarienė. Nakvynė kalnų  name.

sveicarija   sveicarija 

7 DIENA Rytinės šv. Mišios. Pusryčiai. Išvykstame į Fiesch ir pasikeliame keltuvais į Eggishorną * - pasigrožėti Alpių viršūnėmis. Po pietų išvykstame  Ženevos ežero link. Atvykstame į menininkų miestelį Montreux. Aplankome ant Ženevos ežero kranto pastatytą Savojos kunigaikščių Šijono pilį * (XIII a. - XVI a.), kurią vėliau apdainavo anglų poetas Baironas.  Esant galimybei viename iš restoranėlių siūlome paragauti tradicinio sūrio fondiu*. Išvykstame  į Šveicarijos sostinę Berną. Ekskursija po senamiestį: Parlamentas, Teatro aikštė, Šv. Vincento katedra, Arės upės panorama, Bokšto laikrodis, viduramžiški fontanai. Nakvynė nakvynės namuose prie Berno.

sveicarija   sveicarija

8 DIENA Pusryčiai. Rytinės maldos. Kelionė per Šveicariją, Vokietiją. Pakeliui aplankome Reino upės krioklius ir Šafhauseno miestelį Vokietijos pasienyje. Po pietų atvykstame į vieną didžiausių Benediktinų vienuolynų vokietijoje Beurone. Vakarinės pamaldos vienuolyne. Keliaujame į Agnus Dei bendruomenės namus nakvynei.

niurnberg    niurnberg 

9 DIENA Pusryčiai. Rytinės šv. Mišios ir maldos. Kelionė per Vokietiją. Keliaujame iki Niurnbergo. Trumpa ekskursiją po Niurnbergą. Vakare atvykstame į viešbutį Lenkijoje. Nakvynė viešbutyje.

10 DIENA Pusryčiai. Išvykstame į Lietuvą. Kelionė per Lenkiją. Naktį sugrįžtame į Lietuvą.

Kelionės kaina: 890 Eur   (grupėm nuo 15-25 žmonių);

Kelionės kaina: 820 Eur (grupėm nuo 25-35 žmonių).

Į kelionės kainą įskaičiuota:

Kelionė patogiu autobusu,
9 nakvynes su pusryčiais,
Apžvalginės ekskursijos su gidu, kelionės vadovo paslaugos,
Medicininių išlaidų užsienyje draudimas(asmenims nuo 57 m. yra papildomos sąlygos).

Papildomai:

Mokami lankomi  objektai  ~60 Eur.  (Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali keistis).
Maistui (bendroms vakarienėms Šveicarijoje) ~70 Eur
Asmeninės išlaidos.

Pastabos:

Grupę lydės dvasinis vadovas, kasdien vyks dvasiniai mąstymai, bendros maldos. Dėl valiutos (Šveicarijos franko) kilimo, galima kelionės priemoka ~50 Eur. Reikalingas miegmaišis nakvynėm kalnų name. Esant mažesnei grupei nei minimalus keliautojų skaičius, kelionę gali būti vykdoma proporcingai padidinus kelionės kainą. Kelionės kaina paskaičiuota, kai 1 Eur = 1,16 CHF. Pasikeitus valiutos kursui, kelionės kaina gali nežymiai keistis.