Kinija

KINIJA


Pažintinė kelionė po Kiniją su kruizu Jangdzės upe.
Lotoso kalnai, Šaolino vienuolynas.

 


 

 

Kelionės programa:

PEKINAS - LUOJANGAS (LONGMEN GROTOS IR ŠAOLINO VIENUOLYNAS) - LOTOSO KALNAI (HUAŠANAS - SIANAS – LINTONGAS – ČONGČINGAS – KRUIZAS JANGDZI UPE – ŠANCHAJUS - SUDŽOU - ŠANCHAJUS

NUOTRAUKŲ GALERIJA

1 diena SKRYDIS VILNIUS – EUROPOS MIESTAS – PEKINAS

2 diena. PEKINAS
Anksti ryte atvykstame į Pekiną (Beijing). Pagal galimybę – įsikūrimas ir trumpas poilsis viešbutyje. Ekskursija su gidu ir kelionės vadovu iš Lietuvos po Kinijos sostinę pradėsime nuo didžiausios pasaulyje Dangiškosios ramybės(Tian’anmen) aikštės, kurioje vienu metu gali tilpti apie milijonas žmonių, aplankysime Uždraustąjį miestą,kuriame iki 1924 m. gyveno ir valdė imperatoriškosios dinastijos. Tai didžiausias rūmų kompleksas pasaulyje, Kinijos istorinis, Ming ir Qing imperatorių dinastijos rezidencija iš XIV-XIX a. a su priėmimo salėmis, paviljonais, šventyklomis, bibliotekomis ir parkais. Statydami Pekiną, imperatoriai miesto planą kūrė atsižvelgdami į susiformavusias praktikas. Miesto centre buvo Uždraustasis miestas, o aplink jį koncentriškais apskritimais statomas Vidinis ir Išorinis miestas. Kuo aukštesnis miestiečio statusas, tuo arčiau rato centro jis galėjo gyventi. Aristokratai gyvendavo imperatoriaus rūmų rytinėje ir vakarinėje pašonėse.
Vėliau rikšų traukiamais vežimėliais* leidžiamės į smagią kelionę po Hutongų rajonus. Tai Pekino senamiestis su siauromis gatvelėmis, tradicinės architektūros namais su vidiniais kiemais vadinamais sihejuaniais. Aukšto rango pareigūnai, turtingi pirkliai turėdavo dideles sihejuanių tipo rezidencijas su įmantriai puoštais stogais, kolonomis, gerai įrengtais sodais. Šių sihejuanių sudaryti hutongai buvo tiesūs ir tvarkingi. Toliau nuo rūmų, taip pat šiaurinėje ir pietinėje jų pusėse gyveno paprasti piliečiai, pirkliai, amatininkai bei darbininkai. Jų sihejuaniai buvo daug mažesni ir paprastesni, o hutongai – siauresni. Aplankysime Dangaus šventyklą – XV a. architektūrinį kompleksą sudarytą iš 9999 patalpų, puikiai iliustruojantį Kinijos „aukso“ amžių.
Vakare siūlome gurmaniška vakarienė „Pekino anties” restorane. Pekino anties gaminimo tradicijos siekia kelių šimtų metų istoriją. Prikepama plonyčių blynelių (delno dydžio lietinių), ant lietinio dedama itin plonomis riekelėmis pjaustyti keli anties gabalėliai, dedamas žiupsnis juostelėmis pjaustytų porų, agurkų ar ridiko, viskas pirštais susukama į “dūdelę”, imama rankomis, dažoma į “Hoisin” slyvų padažą ir dedama į burną. Nakvynė viešbutyje.

3 diena. PEKINAS
Pusryčiai. Išvyka prie Didžiosios Kinų sienos*. Legendinė siena 6350 km vingiuojanti per penkias Kinijos provincijas, buvo pradėta statyti dar IV-III a.pr.Kr. Siena sudaryta iš fortų, gyvenamųjų pastatų, bokštų puikiai matoma iš kosmoso, dar ji vadinama aštuntuoju pasaulio stebuklu. Pasivaikščiojimas siena, nuo kurios atsiveria įspūdingas panoraminis kalnų ir slėnių vaizdas.
Grįždami į Pekiną trumpai sustojame prie 2008 metų Olimpinių žaidynių kaimelio, kuris kinams tapo šalies ekonominio šuolio simboliu ir pasididžiavimo objektu. Apžiūrime modernios architektūros olimpinį stadioną dėl lengvų konstrukcijų pramintą“Paukščio lizdu”, olimpinį baseiną, vadinamą „Vandens kubu“, viešbučius – dangoraižius, kuriuose gyveno olimpinių žaidynių dalyviai. Aplankome karališkuosius sodus Vasaros rūmuose*. Pagal galimybes lankome kinų arbatos namus, kur išgirsime arbatos istoriją ir sužinosime apie jos gaminimo, paruošimo ir pateikimo ypatumus. Susipažinsime su kinų arbatos gėrimo tradicijomis, ragausime pagrindines arbatų rūšis: žaliąją, baltąją, raudonąją, juodąją, su ženšeniu, jazminais ir t.t
Siūlome vakarienę mongolų virtuvės restorane. Dar ir šiandien mongolų kultūroje jaučiama senųjų klajokliškų tradicijų įtaka. Tai galima pasakyti ir apie mongolų virtuvę, kurioje gaminama daug klajokliškai gyvenusių mongolų patiekalų. Didžioji dalis patiekalų čia gaminama iš avių, jaučių, jakų mėsos ir riebalų. Pageidaujantys galės paragauti ir garsiausio pieniško produkto – airago - fermentuoto kumelės pieno, arba išgerti juo balintos arbatos. Nakvynė patogiame traukinyje.

4 diena LUOJANGAS (LONGMEN GROTOS IR ŠAOLINO VIENUOLYNAS)
Pusryčiai. Luojangas. Ekskursiją pradėsime nuo Longmeno vartų (Drakonų vartų) – vienų iš trijų svarbiausių Kinijos akmens skulptūrų ir įrašų saugyklų, įkurtų natūraliuose uolynuose. Penktame amžiuje čia buvo iškasti specialūs urvai ir juose įrengtas vienuolynas. Ši vieta garsi ir dėl iškaltų didžiulių Budos atvaizdų. Taip pat aplankysite seniausią budistų šventyklą Kinijoje - Baltojo žirgo šventyklą.  Kaip legendos byloja, ji yra pastatyta dviejų vienuolių garbei, kurie ant baltų žirgų į šią šventyklą gabeno saugoti šventąsias budizmo knygas. Kaip be arbatos ceremonijų, taip ir be meistriškų kovos ir taikos menų Kinija tiesiog neįsivaizduojama. Šaolinio vienuolynas – viena žinomiausių budizmo vietų Kinijoje ir rytų kovos menų lopšys. Esant pageidavimui ir susimokėjus vietinį mokęstį* - turėsite galimybę stebėti parodomąją ušu meistrų kovą arba išmėginti vienuolių kurtų vegetariškų patiekalų. Vakare autobusu atvažiuojame prie Lotoso kalnų. Nakvynė viešbutyje Lotoso kalnų papėdėje.

5 diena LOTOSO KALNAI (HUA ŠANAS)
Pusryčiai. Lotoso kalnai ir jų apylinkės. Hua Šanas, Vakarinis Didysis kalnas, yra vienas iš penkių šventų kalnų nuo seno garbinamų Kinijoje. Žvelgiant iš viršaus iškilios kalnų viršukalnės primena didelę gėlę, o gražiausia vakarinio kalno viršukalnė (2082.6 m aukščio) vadinama Furong Feng – Lotoso kalnu. Funikulieriumi pakilus į apžvalginę aikštelę atsiveria kvapą gniaužianti panorama. Matyti aukščiausia Luoyan Feng viršukalnė (2154.9 m). Galima aplankyti senas kalnuose išlikusias daoistines šventyklas. Keltuvu pakilus į kalnų viršūnę*, atsiveria puikios panoramos. Poilsis kalnuose. Galima pasivaikščioti pėsčiųjų takeliais arba pasimėgauti arbata vienoje iš arbatinių. Po gero pasivaikščiojimo autobusu važiuojame į Sianą. Nakvynė Siane viešbutyje.

6 diena SIANAS.
Pusryčiai. Ekskursija Siane. Lankome vieną didžiausių Kinijoje - Šansi istorijos muziejų, kuriame siūlome susipažinti su ankstyvąja Kinijos imperijos istorija. Apžiūrime Didžiosios Žąsies (Dayan) pagodą*, statytą VII a, valdant Tang dinastijai, budistinių tradicijų sergėtoja. Mat žymus kinų vienuolis Xuanzong į šią pagodą iš Indijos atvežė saugoti daug budistinių sutrų, vertingų religinių tekstų. Pasivaikščiojimas senąja miesto siena, spalvingomis musulmonų kvartalo gatvelėmis. Čia galima leisti valandų valandas, stebint, kaip gaminamas gatvės maistas, fotografuoti įmantriausius valgius ir juos gaminančius prekeivius, dažniausiai – kinų musulmonus, kurie stengiasi išlaikyti savo religines tradicijas, skirtingai rengiasi ir gamina kitokį nei įprasta Kinijoje maistą. Laisvu laiku siūlome aplankyti Tangbo kaligrafijos muziejų*, pasakojantį apie kinų abėcėlę, jos raidžių reikšmes. Galima teptuku pabandyti nupiešti keletą kinų rašybos simbolių ir patiems.
Vakarą siūlome praleisti Siano teatre* ragaujant Sianio tradicinį patiekalą – koldūnus ir stebint Tangų dinastijos muzikinį pasirodymą. Meniškai atkartoti autentiški kostiumai, nuostabūs balsai, tradiciniai muzikos instrumentai, gracingi šokėjų judesiai ir gurmaniško skonio koldūnai. Nakvynė viešbutyje.

7 diena. SIANAS – LINTONGAS
Pusryčiai. Vykstame į Lintongą apžiūrėti molinės kariuomenės. Nors Sianas pelnytai vadinamas Šilko miestu, nes čia prasideda šilko kelias, dabar šį, aštuonių milijonų gyventojų miestą Kinijos centre garsina Terakotos armijos kapavietė.* Tai ypatinga vieta, kurią ne taip jau seniai atsitiktinai atrado lauko darbininkai, kasdami šulinį. Tai tikras archeologinis stebuklas. Pirmojo Kinijos imperatoriaus Qin Shi Huango noru pastatyta kapavietė, kurioje jo ramybę turėjo saugoti daugiau nei 7000 žmogaus dydžio statulų, karių ir žirgų figūrų. Pakeliui aplankysime dirbtuves, kuriose galima pamatyti, kaip buvo gaminamos skulptūros. Traukiniu vykstame į Čongčingą. Nakvynė patogiame traukinyje.

8 diena. ČONGČINGAS
Ryte atvykstame į Čongčingą, Sičuanio provincijos miestą įsikūrusį tarp kalvų, garsėjantį aštriaisiais prieskoniais. Po tradicinių pusryčių apžiūrėsime senamiestį: senoji miesto dalis Cicikou su istorinėmis gatvelėmis (jų išliko 14) su mediniais nameliais, kasdieninis gyvenimas verdantis gatvelėse...Vėliau keliaujame į Eling parką* ant kalvos, nuo kurios atsiveria vaizdinga miesto panorama. Po to aplankome Čongčingo zoologijos sodą* užimantį daugiau nei 60 hektarų plotą. Šiame Sode gyvena 230 pasaulyje retų ir nykstančių laukinių gyvūnų ir paukščių rūšių ir, žinoma, didžiosios pandos. Kalno papėdėje įkurdintas Pandas galima pamatyti iš arti, jas nufotografuoti. Čongčingas – aštrių prieskonių miestas. Juos išmėginti siūlome vakarieniaujant restorane, kuriame Hot Pot puoduose verdamas sultinys, kuriame kiekvienas gali pasirinkti pagal skonį – avieną, ėrieną, kiaulieną ar jūros gėrybes. Plonais gabaliukais supjaustytos jos sudedamos į sultinį, pasirenkamas padažas ir daržovės, kurios taip pat apverdamos sultinyje. Paskui ragaujamas sultinys, valgomi makaronai, bendraujama...
Po vakarienės vykstame į uostą, persėdame į kruizinį laivą talpinantį apie 300 žmonių. Šis kruizas laikomas vienu gražiausių pasaulyje, besikeičiančiomis pakrančių panoramomis galima gėrėtis iš patogių kajučių balkonų ar nuo erdvių denių. Nakvynė kruizinio laivo kajutėse.

9 diena. KRUIZAS JANGDZI UPE – FENGDU
Jangdzė yra trečia pagal dydį upė pasaulyje ir ilgiausia Kinijoje (6,380 km). Nuo Čongčingo iki Šanchajaus ji primena išlenktą drakono nugarą, o trys garsieji tarpekliai pavaizduoti ant Kinijos banknotų. Laivui sustojus su gidu lankomi įdomiausi miesteliai. Sustojimasa Fengdu – mirusiųjų mieste, kuris minimas senovės Kinijos raštuose kaip atgailos miestas. Vadinamame vaiduoklių mieste, kuris buvo įkurtas daugiau nei prieš 1800 metų, stūkso daugiau nei 70 budistinių ir daoistinių šventyklų, bet žmonės jau senokai mieste negyvena. Čia galima išvysti Kankinimų perėją ir demonų skulptūras, daugiau sužinoti apie dvasių kultūrą, kiniečių mitologiją. Nuo Han dinastijos laikų Fengdu garsėjo kaip Dvasių miestas. Pasakojama, kad du dvariškiai Yin Changsheng and Wang Fangping karta nutarė išeiti į Ming kalnus praktikuoti Taoizmo mokymus ir jiems atsiskleidusi nemirtingumo paslaptis. Jų abiejų vardai kartu sudėjus kiniečiams skambėjo kaip „Pragaro karaliai“. Tang dinastijos laikais buvo pastatytos šventyklos, kuriose buvo vaizduojamos pomirtinio gyvenimo scenos. Pomirtinio gyvenimo viziją atspindi „Nieko neveikimo„ tiltas, Kankinimų perėja ir Tianzi rūmai, Paskutinio žvilgsnio į namus bokštas, iš kurio mirusiųjų sielos atsisveikindavusios su savo šeimomis.
Pageidaujantys galės aplankyti Shi Bao Zhai šventyklą*. Nakvynė kruizinio laivo kajutėse su pilnu maitinimu: pusryčiai, pietūs, vakarienė.

10 diena. KRUIZAS JANGDZI UPE. FENGDU-WUSHAN
Šiandien sustojimas – Wushan miestelis. Išlipę iš kruizinio laivo, persėsime į mažesnį laivelį ir plauksime grožėtis įspūdingais „Trimis mažaisiais tarpekliais“ – Drakono vartais, Tamsiuoju ir Smaragdo tarpekliais. Be nuostabios gamtos čia galima pamatyti fosilinių uolienų, seniausius akmens raižinius, kabančius karstus, Tang dinastijos laikų šventyklas ir kelius vedančius stačiausiais skardžiais. Po to grįžtame į kruizinį laivą ir plaukiame toliau ilgiausiu Jangdzi upės tarpekliu gėrėdamiesi pakrančių vaizdais. Pageidaujantiems papildomos ekskursijos: pasiplaukiojimas mažomis medinėmis valtelėmis po tarpeklius* , Baltas miestas*. Nakvynė kruizinio laivo kajutėse su pilnu maitinimu: pusryčiai, pietūs, vakarienė.

11 diena. KRUIZAS JANGDZI UPE - YICHANG – ŠANCHAJUS
Šiandien aplankysime Ičang (Yichang) miestą. „Trijų tarpeklių“ užtvanka – didžiausia hidroelektrinė pasaulyje, sakoma, plika akimi matomą iš kosmoso. Jos statyba užtruko 13 metų, dėl savo dydžio ir sudėtingumo hidroelektrinė dar vadinama aštuntuoju pasaulio stebuklu. Išsilaipiname į krantą, aplankome hidroelektrinės muziejų*, kuris supažindina su šiuo grandioziniu projektu ir pakilus į 185 m.aukščio apžvalgos aikštelę po savo kojomis galime pajusti žmogaus pažabotos upės jėgą ir didingumą. Po ekskursijos vyksime į Ičango traukinių stotį, ir greituoju traukiniu keliausime į Šanchajų. Kelionė trunka 8 val. Atvykus įsikuriame viešbutyje. Nakvynė viešbutyje.

12 diena. ŠANCHAJUS – SUDŽOU (Suzhou)
Pusryčiai. Aplankome Sudžou miestelį –uostą, vieną iš seniausių Jangdzi upės baseine, įkurtą dar 600 m. prieš Kristų, dažnai vadinamą „Rytų Venecija“. Derlingose miesto apylinkėse auginami ryžiai, kviečiai, rapsai, arbata, gaminamas šilkas,o miestelis garsėja tiltais ir gražiausiais Kinijos sodais, kurių nepalietė „Kultūrinė revoliucija“. Išliko fantastiškos sodų konstrukcijos, sukuriančios visatos mikrokosmosą apibrėžtoje erdvėje. Aplankę Kukliojo valdininko ir Huqiu sodus*, turėsime galimybę aplankyti šilko fabrikėlį,kur galima pamatyti, kaip šilkas buvo gaminamas nuo XIV a. Po pietų sėsime į kinietiško stiliaus gondolą* ir plaukdami kanalais aplankysime Zhouzhuang kaimelį ant vandens. Žvejų kaimeliui – daugiau nei 900 metų, palei kanalus išrikiuoti nameliai su dailiais arkiniais fasadas ir vidiniais kiemeliais. Plaukiojančios parduotuvėlės, tradiciškai žvejybai naudojami juodieji kormoranai...Vakare grįžtame į Šanchajų. Nakvynė viešbutyje.

13 diena ŠANCHAJUS
Po pusryčių toliau lankome Šanchajų, gigantišką miestą, kuriame susilieja viso pasauliokultūros, modernybė ir senovė. Du šiuolaikiniai rajonai – Pudongas ir Bundas...Miesto senojoje dalyje aplankome spalvingus Sudžou stiliaus Yuyuanio (laimės ir taikos) sodus*. Dažnai į šiuos sodus atvykstama pasisemti teigiamų emocijų ir nusiraminimo. Labirintai, miniatiūriniai kinų nameliai su drakonais margintomis sienomis, tvenkiniai su auksinėmis žuvelėmis...Antroje dienos pusėje aplankysime Nefritinio Budos šventyklą* su 1,9 m. Budos atvaizdu. Siūlome aplankyti Šanchajaus televizijos bokštą Orient Pearl* (Rytų perlas) – neatsiejamą naujojo Šanchajaus simbolį. Tai vienas aukščiausių bokštų pasaulyje (468 m). Laisvu laiku siūlome aplankyti tradicinį arbatų turgų arba paplaukioti laivu Huangpu upe**. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

14 diena Pusryčiai. Vykstame į Šanchajaus oro uostą.Skrydis ŠANCHAJUS – EUROPOS MIESTAS – VILNIUS.

Kelionės kaina: derinama

Į kelionės kainą įskaičiuota:

  • Nakvynės viešbučiuose 3* su pusryčiais;
  • Pervežimai kaip nurodyta programoje, patogiu, privačiu transportu;
  • Traukinio bilietai kelionėms Pekinas – Sianas, Sianas – Čiongčingas, Yichang- Šanchajus;
  • 3 naktų kruizas Jangdzės upe;
  • Pilnas maitinimas kruizo Jangdzės upe metu;
  • Tradicinė „Pekino anties“ vakarienė Pekine;
  • Mongoliška vakarienė Pekine;
  • Hot Pot vakarienė Čiongčingo mieste;
  • Vietinių gidų paslaugos;
  • Kelionės draudimas;
  • Kelionės vadovo/vertėjo iš Lietuvos paslaugos.

Į kainą neįskaičiuota:

  • Kinijos vizos mokestis ~50 Eur;
  • Įėjimai į lankomus objektus ~ 120 USD;
  • Sveikatos draudimui  asmenims nuo 65m. yra papildomi mokesčiai.

Kitos papildomos išlaidos jūsų pageidavimu:

  • Tang dinastijos Šou ir vakarienė kinų koldūnų restorane Sianyje ~ 37 USD;
  • plaukimas laivu Huang upe Šanchajuje - 25 USD;
  • Šanchajaus TV bokštas – 30 USD;
  • Pėdų masažas – 25 USD;
  • Kruizo aptarnavimo mokestis – 24 USD;
  • kruizo metu papildomos pramogos ir isvykos– Shi Bao Zhai šventykla~ 30 USD;
  • pasiplaukiojimas mažomis medinėmis valtelėmis po tarpeklius – 20 USD;
  • Baltasis miestas – 45 USD
  • Asmeninės išlaidos, arbatpinigiai (~ 50USD žmogui visos kelionės metu).

Pastabos: Objektų lankymo tvarka gali keistis. Kelionei reikalingas pasas, kurio galiojimas ne mažiau kaip 6 mėn nuo kelionės pradžios. Kelionės kaina gali keistis dėl valiutos svyravimo, kaina paskaičiuota kai 1Eur = 1,12 USD. Esant mažesnei grupei nei minimalus keliautojų skaičius, kelionę gali būti vykdoma proporcingai padidinus kelionės kainą.