Peru - Bolivija

PERU. BOLIVIJA

Pažintinė kelionė po Pietų Ameriką.

   

 

 


1 diena. Skrydis: Vinius – Europos miestas - Lima. Atvykstame į Limos tarptautinį oro uostą. Poilsis. Nakvynė viešbutyje Limoje.

2 diena. LIMA – IKA (ICA) - PARAKAS (BALESTOS)–NASKA (NASCA).
Pusryčiai. Anksti ryte Panamerika plentu vykstame į Iką. Autobusu keliaudami vaizdingomis Ramiojo vadenyno pakrantėmis galime pasigrožėti spalvingomis oazėmis ir dykumomis. Atvykę į Pisco, greitaeigiu kateriu išvykstame į Balestas salas vandenyne stebėti ruonių, jūrų liūtų, pingvinų, kormoranų, flamingų, pelikanų kolonijų. Plaukdami į salas praplaukiame mistiškąjį “Candelabro” – ant uolos nupieštą milžinišką piešinį, primenantį žvakidę. Kalbama, jog jis čia paslaptingai atsirado dar XVIIa., taip pat paslaptingai, kaip ir Naskos piešiniai. Ikoje lankome įspūdingą senųjų Peru civilizacijų muziejų. Važiuodami per dykumą link Nascos, pasiekiame įspūdingo dydžio balto smėlio kopas. Tai garsioji Uakačinos (Huacachina) oazė. Esant galimybei, pasivažinėjame džipais po kopas. Dykumų kelias veda į Naska. Atvykimas į Nascą, kaip dažnai sakoma, miestą be lietaus. nakvynė viešbutyje.

3 diena. NASKA – AREKIPA (AREQUIPA)
Pusryčiai.Ekskursija po Naska apylinkes. Lankomesenųjų civilizacijų laidojimo vietą Chauchilla kapines, kurių smėlyje išliko sėdinčių mumijų. Atvykstame į Naska oro uostą. Jei leidžia oro sąlygos, lėktuvėliu pakylame virš paslaptingųjų Naskos dykumos piešinių - įmantriai išraižytų dykumos smėlyje įvairių gyvūnų geometrinių siluetų, nepažįstamų geometrinių figūrų, atrastų tik XX a. viduryje. Dėl jų paskirties iki šiol diskutuoja mokslininkai. Vėliau aplankome Pisco gėrimo gamyklėlę, kur pasakojama apie tradicinio gėrimo gamybą, pageidaujantys kviečiami degustacijai. Vakare patogiu autobusu išvykstame į Arekipą. Nakvynė patogiame autobuse su patogiai atlenkiamomis sėdynėmis, specialiais pakojais, gėrimais kelionės metu.

4 diena. AREKIPA
Anksti ryte atvykstame į Arekipą. Poilsis po kelionės. Pusryčiai. Ekskursija po Arekipą, dažnai vadinamą „baltuoju miestu“. Iškilęs daugiau nei 2300 m virš jūros lygio ,apsuptas ugnikalnių grandinės, kurių sustingusi šviesi vulkaninė uoliena buvo naudojama miesto statybai, miestas turistus vilioja šviesa ir spalvomis. Ekskursijos po senamiestį metu aplankome senuosius San Lazaro ir Carmen Alto rajonus. Plaza de Armas – elegantiška senamiesčio gatvė, miesto katedra – perujietiškos architektūros pavyzdys, La Compania - įspūdinga jėzuitų misijų bažnyčios istorija, iki šiol veikiantis moterų šv. Kotrynos (Katalinos) vienuolynas su kiemeliais, sodais ir gatvelėmis su ryškiaspalviais namais. Po pietų laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje.

5 diena. AREKIPA - KOLKA (COLCA) KANJONAS
Pusryčiai. Po pusryčių vykstame prie giliausio pasaulyje Kolka upės kanjono link Chivay kaimelio pro Pampa Canahuas ir Aguada Blanca nacionalinį parką. Šiuose atšiauriuose kalnuose šimtus metų gyvena žmonės, kalnų papėdėse auga javai, ganosi lamos, alpakos ir laukinės vikunijos. Sustoję Patapampoje, ragaujame tradicinės kokos lapų arbatos. Nedideliame Kolka kanjono prieigose esančiame Kalalio (Calali) miestelyje grožimės įspūdingais uolų dariniais. Pravažiavę aukščiausią perėją (4900 m. v.j.l.), nusileidžiame į slėnio miestelį, garsėjantį terminiais šaltiniais. Poilsis. Maudynės terminiuose šaltiniuose. Nakvynė viešbutyje.

6 diena. KOLKOS KANJONAS – SILLUSTANI - PUNO
Pusryčiai. Tęsiame kelionę slėniu. Anksti rytą atvykstame į Kondorų perėją (Cruz del Condor) stebėti didžiausių pasaulyje paukščių kondorų ir grožėtis didingais jų skrydžiais. Ši perėja – įspūdingiausia Kolkos kanjono vieta.Išvykstame Puno link. Pakeliui į Puno aplankome aymarų, gyvenusių šiose žemėse dar prieš inkus, laidojimo vietovę Sillustani, vieną iš svarbiausių archeologinių vietovių Amerikoje. Apžiūrime įspūdingus laidojimo bokštus, siekiančius iki 12 m aukščio, vadinamąsias chullpas. Atvykstame į Puno – žavų ir kerintį miestą, įsikūrusį ant Titikakos ežero kranto 3860 m aukštyje. Nakvynė viešbutyje.

7 diena. PUNO – TIHUANAKAS (TIWANACO) – LA PASAS (LA PAZ)
Pusryčiai.Iš Puno autobusu vykstame į La Pasą. Kertame Peru – Bolivijos sieną, keliaujame į La Pasą. Pakeliui aplankome Tihuanaką, didžiausią archeologinį kompleksą Bolivijoje. 770 m. pr. Kr. čia klestėjo Tiahuanakotos kultūra, davusi pradžią Andų kalnų kultūrų gyvavimui, gyvavo šventyklų miestas ar prekybos metropolija. Aplankysime Saulės vartų, Kalasasajos švetyklas, Akapanos piramidę. Daugeliui indėnų ši vieta – visatos centras, kurio valdovas yra Kon Tikis Virakoča. Atvykstame į Bolivijos sostinę La Pasą. Nakvynė viešbutyje.

8 diena. LA PASAS (LA PAZ)
Pusryčiai.Ekskursija La Pase Tai miestas įsikūręs daugiau kaip 4 km v.j.l. ir yra vienintelis pasaulio miestas tokiame aukštyje turintis beveik pusantro milijono gyventojų. Aplankome Šv.Pranciškaus baziliką, Katedrą, Murillo aikštėje puošnius Vyriausybės ir Prezidento rūmus, tradicinius indėnų, Šamanų, Raganų turgus. Nuo apžvalgos aikštelės grožimės didinga miesto ir Ilimani kalno panorama. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje.

9 diena. LA PASAS – MĖNULIO SLĖNIS (Moon Valley) - TITIKAKOS EŽERAS
Pusryčiai. Lankome Mėnulio slėnį – išdžiuvusio ežero dugną, kuriame susidariusios uolienos primena mėnulio paviršių. Andų kalnų keliais autobusu vykstame į Huatajatą. Atvykę į Huatajatą aplankome Andų kalnų etnografinį kaimelį, Altiplno muziejų, kuriame sužinosime apie Aimarų ir Inkų kultūrinį palikimą, kolonijinius laikus ir ekspedicijas į Titikakos ežerą. Žvejų kaimeliuose, Uru Čipajos (Uru Chipayas) vietovėje galima pamatyti molinius namukus, kuriuose iki šiol gyvena žmonės. Garsieji Limachi broliai, statę plaustus „Ra II“ ir „Tigrį“ Turo Hejerldalio ekspedicijoms per Atlanto vandenyną, papasakos apie Titikakos ežero gyventojų kultūrą. Vakare susitiksime su Kalavaja genties natūralios medicinos kaimo gydytoju, susipažinsime su senoviniais gydymo metodais. Alajpachos observatorijoje stebėsime dangaus šviesulius pietų pusrutulio žvaigždyne. Nakvynė viešbutyje.

10 diena TITIKAKOS EŽERAS – (URUS IRUITOS SALOS – MĖNULIO SALA – SAULĖS SALA – TAKILĖS SALA) - KOPAKABANA
Pusryčiai. Ryte Titikakos ežeru išplaukiame link Urus Iruitos plūduriuojančių dirbtinų salų, kurias vietiniai gyventojai sukūrė iš ežere augančių švendrių „totorų“ ir gyvena prisilaikydami šimtamečių tradicijų. Vėliau plaukiame Titikakos ežeru į apaugusią kvapniais žolynais Takilės salą, kur iki šiol gyva vyrų mezgimo tradicija. Aplankome Mėnulio salą, Inak Uyu Saulės Mergelių šventyklą. Saulės saloje su Šventuoju fontanu suteikiančiu amžiną laimę ir jaunystę, pamatysime garsiuosius Inkų laiptus. Legendose pasakojama, kad Saulės dievas pasiuntęs į šią salą savo dukterį ir sūnų, kad išmokytų žmones žemdirbystės, audimo meno. Kopakabana – Bolivijos kurortas prie Titikakos ežero su Mergelės Marijos apsireiškimo bažnyčia. Iš ten autobusu vykstame į Puną. Nakvynė viešbutyje.

11 diena. PUNO - KUSKO (KUSCO)
Pusryčiai. Anksti ryte išvykstame į Kusko. Tai įspūdinga kelionė lydima nuostabių gamtovaizdžių. Pakeliui aplankome Pukaros vietovę, garsią archeologiniais radiniais, liudijančiais apie kultūrą, čia gyvavusią dar iki inkų. Apžiūrime Raqchi archeologinę vietovę – inkų kompleksą su Viracocha šventykla. Geriausiai išlikusi šventyklos siena - apie 12 m aukščio. Netoli šventyklos išlikusios gyvenamojo kvartalo dalys ir neįprastos apskritimo formos maisto sandėliai. Toliau pavažiavę sustojame Andahuaylillas miestelyje prie San Pedro bažnyčios pastatytos XVI a, dažnai vadinamos „Amerikos Siksto koplyčia“. Pavakare atvykstame į legendinės inkų imperijos sostinę Kusko. Kadaise inkai kalnuose įsikūrusį miestą praminė Andų ir Visatos centru. Nakvynė viešbutyje.

12 diena. KUSKO – ŠVENTASIS INKŲ SLĖNIS
Pusryčiai.Ekskusija po Kuską – senovės inkų sostinę, vieną gražiausių Peru miestą. Aplankome pagrindinę Plaza de Armasmiesto aikštę ir Saulės šventyklą – įžymiausią išnykusios Inkų imperijos mokslo centrą, Sacsayhuamantvirtovę, Puka-Pukara fortą, Kenko šventyklą ir Tambomačai inkų pirčių griuvėsius. Vėliau autobusu vykstame į seną Olantaytambo inkų fortą. Pasivaikščiojame šalia esančio jaukaus miestelio gatvelėmis. Kelionė tęsiame į Pisak kaimelį Šventąjame inkų slėnyje garsėjantį ne tik senamiesčiu, bet ir tradiciniu turgumi. Čia galima įsigyti kokybiškų lamos vilnos megztinių, keramikos, sidabro, odos dirbinių. margaspalvių skraisčių. Nakvynė viešbutyje.

13 diena. KUSKO– MAČU PIKČU (MACHU-PICCHU)
Pusryčiai. Visos dienos ekskursija ekspediciniu traukiniu į legendinį „dingusį inkų miestą“ Maču Pikču nuo pasaulio atskirto skardžių, kalnų ir džiunglių. Traukiniu atvykę į Puente Ruinas stotį, kelionę tęsiame autobusu link miesto griuvėsių, atrastų tik 1911 m. Aplankomas šventyklų labirintų kompleksas, karališkosios rezidencijos, šaltiniai, terasos prie šventosios inkų upės Urubamba. Akvas Kalientes mieste, esančiame Maču Pikču papėdėje galima užkąsti ir įsigyti suvenyrų. Nakvynė viešbutyje.

14 diena. KUSKO – LIMA -LONDONAS
Pusryčiai. Išvykstame į oro uostą. Skrydis į Limą. Apžvalginė ekskursija po Limą: Katedra, Didžioji miesto aikštė (Plaza Mayor), Šv. Pranciškaus bažnyčia su vienuolynu, Modernus šv. Izidoriaus menininkų kvartalas, Miraflorės Meilės parkas atveriantis vandenyno panoramą, turtingiausias Larco Herrera ,muziejus, kuriame surinkti neįkainuojami inkų epochos lobiai ir puiki keramikos kolekcija.

15-16 diena. Vykstame į oro uostą. Skrydis į Vilniu su tarpiniu persedimu Europos oro uoste.

Kelionės kaina: ~3100 Eur +skrydis nuo 1200 Eur  (grupėms nuo 15-25 žm.)

Į kelionės  kainą įskaičiuota:

 • Tarptautinių skrydžių bilietai į Limą ir vietinis skrydis;
 • Visi pervežimai iš oro uostų ir į oro uostus;
 • Ekskursijos pagal programą komfortabiliais mini autobusais su vietiniais gidais;
 • Visi įėjimų bilietai į muziejus ir archeologinius parkus;
 • Ekspedicija traukiniu į Machu Picchu;
 • Ekskursija su vietiniu gidu Šventajame slėnyje;
 • 13 nakvyniu viešbučiuose 3-4*  ir 1 nakvyne komfortabiliame autobuse;
 • Maitinimas kaip  nurodyta programoje;
 • Kelionės vadovo – vertėjo iš Lietuvos paslaugos;
 • Keliones draudimas (asmenims nuo 57 m. yra papildomos sąlygos).

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

 • išvykimo iš Limos mokestis ~ 32 JAV doleriai;
 • arbatpinigiai, gėrimai, papildomos paslaugos, asmeninės išlaidos;

Pastaba:

 • Keičiantis lėktuvo bilietų ir paslaugų kainoms bei valiutų kursui, kelionės kaina ir data gali keistis, kkaina paskaičiuota kai 1Eur= 1,12 USD. Kelionės  lankomų objektų eiliškumas gali keistis. Esant mažesnei grupei nei minimalus keliautojų skaičius, kelionę gali būti vykdoma proporcingai padidinus kelionės kainą.