Izraelis. Judėjos dykuma.


Izraelis.

Nuo Neguevo dykumos iki Jeruzalės.

Piligriminė - pažintinė kelionė po Šventąją Žemę.

 

 

NUOTRAUKŲ GALERIJA

Iš kelionių dienoraščių"Jeruzalė prieš saulėtekį".  "Šventosios žemės malonė".

Dykumos patirtis.

Pačiame Išėjimo įvykyje krinta į akis trejopa sruoga: 1) išėjimas iš Egipto, 2) per dykumą, ir 3) įėjimas į Pažado Žemę. Kiekviena jų yra labai ženkli ir apibūdinama istorinėje, teologinėje ir antropologinėje plotmėje. Likiminis Išėjimas iš Egipto, keturiasdešimt metų buvojimas dykumoje ir įėjimas į Pažado Žemę XIII a. prieš Kristų ne tik išreiškia istorinį Sandoros bendrijos išgyvenimą, bet tarnauja ir visos žmonijos bei pavienio asmens nuotykyje su Dievu. Mat istorinė Išėjimo tikrovė, ėjimas per dykumą ir įėjimas į Žemę, tikėjimu yra sudabartinama, tampa teologine tikrove. Žydas švenčia gyvenimo prasmę, sudabartindamas Išėjimą iš Egipto, ėjimą per Sinajaus dykumą ir įėjimą į Pažado Žemę — Kanaaną. Krikščionis švenčia gyvenimo prasmę,   sudabartindamas  Jėzaus  mirtį - Prisikėlimą — perėjimą iš šiapus trapumo į Anapus pilnatvę. (Prel. Antanas Rubšys.  Išėjimas iš Egipto: likiminis šv. Rašto įvykis.)

Išėjimas Izraelio istorijoje ir tikėjime visada bus didingas ir dieviškas ženklas: Dievas apsireiškia kaip laisvės Viešpats, neabejingas prispaustųjų šauksmui. Visais laikais įvairiausiose tautose, o taip pat ir atskirų žmonių gyvenime, pasikartoja svarbiausieji išėjimo tarpsniai, o kartu ir pagundos. Visi esame kviečiami išsivaduoti iš nuodėmės vergijos, pereiti jūrą, įžengti į dykumą, iškęsti alkį ir troškulį. Nenuostabu, kad taip dažnai kyla pagunda pasukti atgal. Nors teko kęsti žiaurią vergiją, tačiau puodai buvo pilni mėsos ir svogūnų! Tačiau tie, kurie ištveria, kurie ryžtingai keliauja pirmyn, pamato, kad Dievas niekada nepaliauja globojęs ir padeda nugalėti sunkiausias kliūtis. (Išėjimo knygos komentaras. Kun. Liongino Virbalo SJ)

Skaityti daugiau apie Šventąją Žemę - Izraelį.

Keliones programa:

1 DIENA Skrydis. Vilnius – Tel Avivas arba Eilatas. Atskrendame į Izraelį. Keliaujame į  Neguevo dykumą. Vakarienė. Nakvynė beduinų palapinėse.

izraelis  izraelis   

2 DIENA Pusryčiai. Keliaujame toliau po Neguevo dykumą. Aplankome Šivtos vietovę- buvusį Nabatėjų miestą, vėliau Bizantijos krikščionių dykumos oazė.  Šv. Mišios. Mąstymai. Laisvas laikas.   Grįžtame į beduinų palapines. Vakarienė. Nakvynė.

izraelis     izraelis

3 DIENA Pusryčiai.  Tęsiame kelionę po Neguevo dykumą. Pėsčiomis keliaujame vaizdingais Ein Avdat tarpekliais. Iki musulmonų užkariavimo dykumos tarpeklių olose gyveno krikščionių vienuoliai. Aplankome dykumos kraterį. Ein Avdat bizantijos miesto griuvėsiuose randame buvusios bažnyčios liekanas. Šv. Mišios. Mąstymai. Laisvas laikas.Grįžtame į beduinų palapines. Vakarienė. Nakvynė.

izraelis   izraelis

4 DIENA Pusryčiai. Keliaujame į Judėjos dykumą. Ein Gedi - dykumos oazė su vandens šaltiniu, kuriame slėpėsi Dovydas. Lankome  nacionalinį parką. Toliau vykstame į Kumraną - čia 1947-53 m. buvo rasti žymieji Negyvosios jūros Esenų ritiniai, seniausi Šv. Rašto perrašinėjimai. Aplankome šį nacionalinį parką po atviru dangumi. Po pietų maudynės Negyvojoje jūroje.  Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

izraelis   jeruzale 

5 DIENA Pusryčiai. Tęsiame kelionę po Judėją. Šv. Jurgio vienuolynas, einame pėsčiomis per Judėjos dykumą iki vienuolyno, įsikūrusio stačiose uolose. Atvykstame į Jerichą – seniausia pasaulyje miestą. Jėzaus gundymu kalnas, Jericho medis. Prie Jordano upės – krikšto atnaujinimo apeigos. Atvykstame į Judėjos kalnyno miestą Jeruzalę.  Jeruzalė. Pradedame savo kelią į šventąjį miestą nuo Alyvų kalno, kuriuo Jėzus eidavo į Jeruzalę. Einame link Jeruzalės sienų aplankydami  “Tėve mūsų“ vienuolyną, Dangun žengimo koplyčią, "Viešpaties ašarų” (Dominus flevit) bažnyčią. Šv. Mišios. Mąstymai. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

jeruzale  jeruzale 

6 DIENA Pusryčiai.  Jeruzalė. Alyvų sode Getsemanės Visų tautų bažnyčią, Kedrono slėnį, kuriame yra ortodoksų Marijos kapo bažnyčia, išdavimo grota. Praeiname Kančios keliu Via Dolorosa, vedančiu į Golgotą - Viešpaties Kapo ir Prisikėlimo baziliką. Laisvas laikas. Šv. Mišios.  Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

betliejus    betliejus

7 DIENA Pusryčiai.  Toliau pėsčiomis keliaujame po Jeruzalę – trijų pagrindinių pasaulio religijų centrą. Aplankome Raudų sieną, Al Aksos mečetę (pagal galimybes).  Lankome istorines Jeruzalės senamiesčio vietas. Armėnų ir Sirų kvartalas. Šv. Jokūbo Armėnų bažnyčia. Ant Siono kalno Petro Išsigynimo bažnyčia pastatyta ant buvusių Kajafo rūmų, Dovydo kapas, Paskutinės vakarienės menė ir Sekminių vieta.  Šv. Mišios. Didinga benediktinų Marijos užmigimo bazilika. Laisvas laikas.  Vakarienė ir nakvynė.

izraelis    izraelis  

8 DIENA Pusryčiai. Ryte aplankome Jono Krikštytojo gimtinę - Ein Karemą. Mergelės marijos ir šv. Elžbietos susitikimo vieta - Aplankymo bažnyčia. Kiek toliau - Jono Krikštytojo dykumoje uola, ant kurios  taip pat pastatyta nedidelė Pranciškonų šventovė, trykštantis šaltinis. Šv. Mišios. Pagal galimybes, jei yra laiko iki skrydžio vykstame į Tel Avivą. Aplankome jo senamiestį Jafą. Sakoma, kad šį miestą pradėjo statyti Nojaus sūnus po potvynio. Jafos uoste pradėdavo savo piligrimystę po šventąją Žemę daugelis piligrimų įvairiais amžiais. Šalia buvusių odininko Simono namų stovi pranciškonų Šv. Petro bažnyčia. Po to vykstame į oro uostą: skrydis Tel Avivas – Vilnius .
 

Kelionės kaina: 990 Eur + skrydis nuo 200 Eur  (grupėms nuo 15-25 asmenų)

Kelionės kaina: 930 Eur + skrydis nuo 200 Eur   (grupėms nuo 25-35 asmenų)

Į kelionės kainą  įskaičiuota:

 • Lėktuvo bilietas Vilnius – Tel Avivas – Vilnius;
 • Transporto paslaugos Izraelyje pagal programą,
 • Pervežimai oro uostas – viešbutis – oro uostas ;
 • 7 nakvynės su pusryčiais ir vakarienėmis,
 • Medicininių išlaidų draudimas kelionės metu (asmenims nuo 57 metų yra papildomas mokestis);
 • Vietinio gido paslaugos,
 • Kelionės vadovo - vertėjo iš Lietuvos paslaugos.

Į kainą neįskaičiuota:

 • Galimi jūsų pasirinkto bagažo mokesčiai;
 • Įėjimo bilietai į mokamus objektus ~60 USD,
 • Arbatpinigiai gidui ir vairuotojui (rekomenduojama po 2+3 $ per dieną);
 • Auka bažnyčiose, kur vyksta šv. Mišios po 1-2$
 • Asmeninės išlaidos.

Pastaba: Piligriminėje kelionėje dvasinis vadovas- kunigas vyksta kartu su grupe, aukoja šv. Mišias, veda dvasinius mąstymus. Lankomų objektų tvarka gali keistis. Kintant valiutos kursui USD, keliones kaina gali keistis.

Dėmesio: Kelionės kaina paskaičiuota kai 1 Eur = 1,12 USD. Esant mažesnei grupei nei minimalus keliautojų skaičius arba keičiantis valiutų kursui, kelionė gali būti vykdoma proporcingai padidinus kelionės kainą. Kelionei reikalingas pasas, kurio galiojimas ne mažiau, nei 6 mėn. nuo kelionės pabaigos.