Paryžius

 

PARYŽIUS IŠ ARTI
Disneylandas. Versalis.

    
1 DIENA  Skrydis Vilnius – Paryžius. Apsigyvename viešbutyje. Galima vakarinė ekskursija po Paryžių. Paryžiaus puošmena – Senos upė, kurios abiejose pusėse puikuojasi gražiausi šio miesto pastatai ir seniausi architektūros paminklai. Pirma pažintis su miestu.  Plaukiame Senos upe*. Romantiškas vakaras laive, prisimenant, kaip Pracūzijos didikai jau nuo XVIIIa. mėgo išvykas laiveliais į priemiestį Bulonės miškuose pamedžioti, o damos ruošdavo ten piknikus. Galima vakarienė laive. Nakvynė viešbutyje Paryžiuje.

2 DIENA Pusryčiai.  Paryžius. Ekskursija po istorinį miesto centrą - Ile de la Cite – Paryžiaus miesto salą.Aplankome gotikos šedevrą - Notre-Dame – Paryžiaus Dievo Motinos katedrą, prisiminsime Viktoro Hugo romaną "Katedra", išgirsime varpo Emanuelle skambesį, įspūdingą vargonų muziką, pajusime nepakartojamą viduramžių atmosferą vienoje iš didžiausių ir seniausių gotikinių katedrų Prancūzijoje. Kitas gotikos šedevras - Saint-Chapelle - Šventoji koplyčia, su įspūdingais vitražais (XIIIa). Šalia – buvę valdovų rūmai, dabar Teisingumo rūmai, turėję vieną garsiausiu kalėjimų – Conciergerie – dabar muziejus su vaškine karalienės Marijos Antuanetės figūra, belaukiančia savo paskutinės dienos...Miesto rotušė – renesnaso šedevras su Paryžiaus miesto simboliais, skulptūromis. Luvras – didžiausias meno muziejus, per ilgus šimtmečius sukaupęs per tris šimtus tūkstamčių meno kūrinių, liudijantis sudėtingus Prancūzijos monarchų istorijos momentus, o dabar pritraukiantis milijonus turistų iš viso pasaulio ištisus metus. Tiuileri sodai su Karuselės arka, fontanais, skulptūromis. Santarvės aikštė – Concorde – baisios giljotinos prancūzų revoliucijos metu vieta. Viduryje aikštės puikuojasi 3300 metų senumo Obeliskas ir nuostabūs rūmai, kiek toliau – šv Magdelenos bažnyčia. Eliziejaus laukai – pagrindinė Paryžiaus alėja, kurios pavėsyje renkasi ne tik turistai, bet ir paryžiečiai. Čia švenčiamos pagrindinės valstybinės šventės, vyksta paradai ir demonstracijos, čia ilgiausiai vyksta naktinis gyvenimas, čia įsikūrusios prabangiausios parduotuvės, restoranai. Eliziejaus laukų gale -  Triumfo arka, pažyminti Napoleono didžiasias pergales ir pagerbianti žuvusius karius iki šių dienų (dega amžinoji ugnis). Laisvas laikas Eliziejaus laukuose. Galima apsipirkti parduotuvėse. Vakare siūlome paragauti prancūziškų patiekalų viename iš tipiškų restoranų. Nakvynė viešbutyje Paryžiuje.

3 DIENA Pusryčiai. Tęsiame ekskursiją po Paryžių. Koks Paryžius be kvepalų...taigi būtina aplankyti Kvepalų muziejų – čia sužinosime kvepalų atsiradimo istoriją, padegustuosime ir įsigysime mums patikusių kvepalų. Nedidelėje aikštėje įsikomponavusi didinga Paryžiaus Opera, arba dar vadinama Garnier opera, pagal jos architekto pavardę. Tai Napoleono III-ojo užsakymas čia pastatyti jau 13-jį pastatą šioje vietoje. Daug legendų ir istorijų apipinta opera, galbūt, kad tai 13-oji! Tolumoj puikuojasi Aleksandro tiltas – išsiskiriantis Art Nouveau puošyba iš kitų Paryžiaus tiltų, kurio kertinį akmenį padėjo pats caras Aleksandras. Tilto ansamblį sudaro Didieji ir  Mažieji parodų rūmai. Žymiausią Prancūzijos karalių – Liudviką XIV primena ne viena aikštė ar rūmai, bet labiausiai jį įamžino jo pastatyti Invalidu rumai, skirti karo invalidams dar XVIIa, o dabar čia karo muziejus ir kiek vėliau pristatyta įspūdinga koplyčia su Napoleono kapu. Ne tik Napoelonas čia palaidotas 6 karstuose, bet ir jo brolis bei daug kitų įžymybių. Esplanada su patrankomis skirta specialiom progom. Po pietų keliaujame į Montmartro rajoną, XIXa. Impresionistų pamėgtą Paryžiaus priemiestį, iki šių dienų išlaikiusį bohemišką dvasią. Ant kalvos Tetre aikštėje sutiksime ne vieną dailininką, siūlantį nupiešti jūsų portretą ar šaržą. Čia keletą metų gyveno pats Van Gogas. Nedidelis Salvadoro Dali muziejus traukia ne vieną jo meno gerbėją. Pakeliui sutiksime gražuolės Dalidos aikštele su jos biustu, Marselio Aime įamžinimą – einantį per sieną žmogų...Menininkai pamėgo Montmartrą ir paliko savo gyvenimo bei veiklos ženklus. Tačiau Montmartre – reiškia kankinių kalva. Ant aukščiausios Paryžiaus kalvos (124 m) bizantinio stiliaus Sacre Coeur - Šv.Jėzaus širdies bazilika, pastatyta iš maldininkų paaukotų lėšų. Tai maldos ir susikaupimo vieta. Nuo šios kalvos atsiveria nepakartojama Paryžiaus panorama. Besileidžiant žemyn prieisime paskutinį Montmartro vynuogyną, Monmartro kapines (čia palaidota daug žymių žmonių nuo XIXa),  keletą senujų kabaretų, iš kurių žymiausias Mulen Ružas. Vakare siūlome programą Mulen Ruže. Nakvynė viešbutyje Paryžiuje.

4 DIENA  Pusryčiai. Diena skirta lankyti Paryžiaus meno muziejus: Luvras, Orsay, Rodeno, Pompidu. Čia sukauptos yra didžiausios pasaulio meno vertybes, nuo Antikos iki Modernizmo. Taigi galima pasirinkti jums mėgiamą meno stilių ar menininką ir susipažinti su juo iš arčiau... Laisvu laiku galima pasivaikščioti po parduotuves, pasigėrėti Paryžiaus madingiausiais modeliais aplankant modernųjį Defanso rajoną su įspūdingais dangoraižiais, Defanso arka ir naujausiais prekybos centrais, kavinėmis, barais. Vakare siūlome dar kartą pažvelgti į Paryžių iš aukštai...iš Eifelio bokšto apžvalginės aikštelės* (274m), iš kurios atsiveria ne tik Paryžius, bet ir jo priemiesčiai (iki 60 km spinduliu). Tėvams su vaikais siulome praleisti šią dieną Disneilende. O suaugusiems aplankyti Versalio rūmus. Nakvynė viešbutyje Paryžiuje.

5 DIENA Pusryčiai.  Skrydis Paryžius – Vilnius.

KELIONĖS KAINA: 650 Eur + skrydis nuo 150 Eur ( be bagažo)  (grupėms nuo 10 žm.)

Į kelionės kainą įskaičiuota: lėktuvo bilietai; transferai; 4 nakvynės ekonominės klasės viešbutyje su pusryčiais, grupės vadovo - gido paslaugos, ekskursinė programa.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:  jūsų pasiriktas bagažas; kelionės draudimas; kitas maitinimas, vakarienėms turėti apie 60 Eur, mokami objektai (pasirinktinai) 100-300 Eur:  ; Luvro muziejus ~ 11 Eur (vaikams iki 18m nemokamai)Plaukimas Senos upe ~ 12 Eur ( vaikams ~6 Eur),Laivas su vakariene ~ 100 Eur;Moulen Rouge programa ~100 Eur;Eifelio bokštas ~ 14 Eur (iki viršaus);Invalidų rūmai ~ 7,5 Eur (su Napoleono kapu);Versalio rumai 14 ~Eur.Disneilendas ~60 Eur vaikams, ~80 Eur suaugusiems.

Pastabos:  Objektų lankymo tvarka ir bilietų kainos gali keistis. Lankomi objektai pasirinktinai. Kelionės vadovas muziejuose ekskursijų neveda.

DĖMESIO! Nepamirškite į kelionę pasiimti paso arba asmens tapatybės kortelės, kurios galiojimas būtų ne mažiau kaip 3 mėnesiai nuo kelionės pradžios.