Kelionės atmintinė

Bendra informacija keliautojams

Naudinga informacija:

Oro uosto informacija: http://www.vilnius-airport.lt/lt  
Skiepai: http://www.saugikelione.lt
Valiutų kursai: http://www.lb.lt
Valstybės sienų tvarka ir reikalavimai: http://www.pasienis.lt;
http://www.cust.lt/lt/index  
Vizos ir kita informacija: http://www.urm.lt  
Oru prognozės:
 http://www.gismeteo.ru/city/catalog/regions
Draudimas ir draudiminiai įvykiai: http://www.bta.lt

Informacija keliaujantiems autobusu:

• Į kelionę vykstama komfortišku autobusu, kuriame įrengti garso ir vaizdo grotuvai, karšto vandens aparatas, vėdinimo sistema. Sėdimų vietų skaičius nuo 24 iki 72.

• Atskirais atvejais į kelionę vykstama 16 - 24 vietų komfortišku mažu autobusu, kuriame įrengti garso ir vaizdo grotuvai, vėdinimo sistema.

• Bagažo svoris asmeniui iki 45 kg.

• Autobuse draudžiama rūkyti bei gerti karštus gėrimus autobusui važiuojant. Pagal tarptautines keleivių pervežimo taisykles sustojimai numatyti kas 2-3 val.

• Pageidaujamą vietą autobuse (jei ji nėra užimta anksčiau kelionės užsakiusių turistų ) galima užsisakyti sudarant kelionės sutartį. Dėl objektyvių, iš anksto neįmanomų numatyti aplinkybių, sėdima vieta gali nežymiai keistis.

Informacija keliaujantiems lėktuvu:

• Registracija skrydžiui prasideda dvi valandos iki skrydžio pradžios ir baigiasi likus 30 minučių iki skrydžio. Tikslus registracijos pradžios ir pabaigos laikas nurodomas elektroniniame biliete. Skrydžio metu draudžiama rūkyti ir naudoti savo alkoholinius gėrimus.

Rekomenduojama keleiviams vežtis tik kelionei būtiniausius daiktus. Registruojamame bagaže neturėtų būti: dužių daiktų, gendančių produktų, pinigų, juvelyrinių dirbinių, vertybinių popierių, komercinių ir asmens dokumentų .

Į orlaivio saloną draudžiama įsinešti šaunamuosius ginklus, jų kopijas, durklus, peilius (tarp jų - ir suvenyrinius), manikiūro rinkinius, žirkles, kitus smailius ar aštriabriaunius ir pavojingus ar pavojingai atrodančius daiktus. Daugelį iš šių daiktų galima vežti orlaiviais kaip krovinį, jeigu jie įpakuoti pagal krovinių vežimo taisykles.

Atkreipiame dėmesį, jog nuo 2006 m. lapkričio 6 d. visuose ES ir Norvegijos, Islandijos bei Šveicarijos oro uostuose įsigaliojusias taisykles rankiniame bagaže leidžiama turėti tik nedidelius kiekius skysčių. Skysčiai turi būti atskiruose, ne didesniuose nei 100 mililitrų, induose. Šiuos indus turite įdėti į vieną permatomą ir užsegamą plastikinį, ne didesnį nei 1 litro, krepšelį; vienas krepšelis – vienam keleiviui.

• Informaciją apie rankiniame bagaže draudžiamų turėti daiktų sąrašą galite rasti oro uoste ir internetiniame puslapyje http://www.vilnius-airport.lt/ltinformacija-keleiviams/bagazas/. Nemokamo bagažo svoris nurodomas lėktuvo elektroniniame biliete.

• Kai kuriais atvejais (dėl meteorologinių sąlygų, neleidžiančių vykdyti atitinkamo skrydžio, netikėtai atsiradusių skrydžių saugos trūkumų ir streikų, turinčių įtakos skrydį vykdančio oro vežėjo veiklos vykdymui ir pan.) net ir lėktuvo biliete nurodytas laikas gali būti pakeistas. Prašome sekti pakeitimus.

Kelionės dokumentai

Vykstant į kelionę privaloma turėti pasą arba asmens tapatybės kortelę ( tapatybės kortelė galioja ne visose šalyse). Asmenims, gyvenantiems Lietuvoje ir neturintiems Lietuvos pilietybės, reikalingas kelionės dokumentas ir leidimas laikinai ar nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje.

• Kelionės sutartis ir sveikatos draudimo polisas bei asmens dokumentai turi būti saugomi visos kelionės metu.

• Paso arba tapatybės kortelės galiojimo terminas neturi baigtis anksčiau kaip 3 mėnesiai po kelionės pabaigos. (ES šalyse ) ir 6 mėnesiai ne ES šalyse. Atskirais atvejais paso galiojimo terminas gali būti ilgesnis .

Valstybių, kurios LR asmens tapatybės korteles pripažįsta galiojančiomis kelionėms, sąrašą, galite rasti URM tinklapyje >>

Informacija apie maitinimą :

Pusryčiai

• Viešbučiuose Vokietijoje, Prancūzijoje, Belgijoje, Olandijoje patiekiami „kontinentiniai pusryčiai”: bandelės, sviestas, džemas, kava ir arbata.

• Viešbučiuose Lenkijoje, Čekijoje, Slovakijoje ir Vengrijoje pateikiami gana gausūs “pagerinti kontinentiniai pusryčiai”: bandelės, sviestas, džemas, sūris, dešra ar kumpis, kava ir arbata.

Bendra informacija apie apgyvendinimą

• Kelionių metu turistai apgyvendinami viešbučiuose , svečių namuose, piligrimų namuose, vasaros tipo nameliuose . Kambariai vienviečiai, dviviečiai, triviečiai . Atskirais atvejais gali būti kitokio išplanavimo apgyvendinimo vietos ir tai yra nurodoma kelionės sutartyje.

• Jei turistas vyksta vienas ir neužsisako vienviečio kambario, jis apgyvendinamas dviviečiame arba triviečiame ar kt. kambariuose su kitais turistais.

• Kiekvienoje šalyje viešbučio kategorijai keliami reikalavimai skiriasi, todėl skirtingų šalių viešbučių negalima vertinti pagal vienodus kriterijus.

• Kelionių po Prancūziją, Belgiją, Olandiją metu tarpinėms nakvynėms apgyvendinama turistinės klasės "Premier", “Etap” ir “Formulė 1” tinklo viešbučiuose („Formule 1“ tinklo viešbučiuose: dviviečiai, triviečiai kambariai, dušai ir tualetai koridoriuje).

Daiktai , kuriuos rekomenduojama pasiimti į kelionę :

Foto aparatas; video kamera . Higienos priemonės: muilas, dantų pasta, dantų šepetėlis, šampūnas, kremas rankoms ir veidui, kremas nuo saulės, drėgnos servetėlės; siūlai, adata, žirklutės; Medikamentai nuo savų ligų, kurios gali paaštrėti kelionės metu taip pat rekomenduojame turėti vaistų nuo skausmo, peršalimo, vidurių užkietėjimo; virškinimo sutrikimų; pleistrai; Buitiniai elektros prietaisai, jei jie kelionės metu būtini: plaukų džiovintuvas.

Apsiaustas nuo lietaus arba skėtis; Drabužiai turėtų būti lengvi, tinkantys kelionei ir metų laikų sezonui . Avalynė patogi, (žemakulnė) ir lengva, storesniu padu. Patartina vengti guminių bei dirbtinės odos batų, nes tai skatina prakaitavimą.

Griežtesnis aprangos kodas lankant vienuolynus ir bažnyčias. Nerekomenduojama dėvėti itin trumpų sijonų, šortų, atvirų palaidinių, būtini pečius ir kelius dengiantys drabužiai.

Kelionei skirti stalo įrankiai, puodelis (autobuse yra karšto geriamo vandens aparatas); Arbata, kava, karštu vandeniu užpilama sriuba, greitai negendantis maistas. Rekomenduojame turėti nedidelę pagalvėlę ir pledą

Sveikata ir draudimas

• Rekomenduojame į kelionę įsidėti būtiniausių medikamentų nuo skausmo, peršalimo, vidurių užkietėjimo, virškinimo sutrikimų, pleistrų , taip pat vaistų nuo savų ligų, kurios gali paaštrėti kelionės metu.

• Sergantiems lėtinėmis ligomis vykstant į kelionę rekomenduojama dėl sveikatos būklės pasitarti su savo gydytoju.

• Kelionės metu pajutus sveikatos sutrikimus ar negalavimą nedelsiant informuoti kelionės vadovą.

• medicininių išlaidų draudimą , draudimą nuo nelaimingų atsitikimų ir neįvykusios kelionės draudimą galima įsigyti kelionių agentūroje.

• Vykstantiems į egzotines keliones, rekomenduojama naudotis svetainės http://www.saugikelione.lt/ pateikta informacija dėl skiepų ir kitų medicininių preparatų.

Vaiko išvykimas į užsienį

• Vykstant į kelionę su nepilnamečiais vaikais reikia laikytis Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintos vaiko laikino išvykimo į užsienio valstybes, nepriklausančias Šengeno erdvei, tvarkos. Nuo 2007 m. birželio 1 d. įsigaliojo nauja vaiko laikino išvykimo į užsienį tvarka. Vaikas, vykstantis į kelionę privalo turėti galiojantį pasą ir kitus dokumentus, reikalingus kelionei (bilietus, draudimo polisą).

Į Šengeno erdvei priklausančias valstybes nepilnametis gali išvykti vienas, t.y. nelydimas tėvų arba vieno iš tėvų. Jam būtina turėti pasą arba asmens tapatybės kortelę.

Daugiau informacijos ieškokite internetinėje svetainėje www.pasienis.lt ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarime "Dėl vaiko laikino išvykimo į užsienio valstybes tvarkos patvirtinimo".

• Asmenys iki 18 metų, vykstantys vieni ar su kitais lydinčiais asmenimis į šalis, nepriklausančias ES, privalo turėti notaro patvirtintą vieno iš kartu nevykstančių tėvų ar globėjų sutikimą ir jo kopiją. Vaikui laikinai išvykstant į užsienio valstybes, nepriklausančias Šengeno erdvei, kai Šengeno erdvės išorinė siena yra kertama kitoje valstybėje, šis sutikimas pateikiamas pareikalavus tos valstybės sienos apsaugos pareigūnui.

• Asmenims iki 18 metų, vykstantiems vieniems į ES šalis, kartu nevykstančių tėvų ar globėjų sutikimas nereikalingas.

• Jeigu vaikas vyksta su vienu iš tėvų, antrojo tėvo rašytinio sutikimo nebereikia. Tuo atveju, kai vaiko pavardė nesutampa su vieno iš tėvų, su kuriuo jis išvyksta, pavarde, Lietuvos pasieniečiams pasienio kontrolės punkte turi būti pateikiamas vaiko gimimo liudijimas (originalas arba notaro patvirtinta kopija).

• Vaikų grupėms vykstant į ekskursijas, turistines ar kitas keliones būtinas kelionės organizatoriaus parašu ir antspaudu patvirtintas raštas su išvykstančių vaikų ir jų lydinčių asmenų sąrašu bei šio rašto kopija. Sąraše privalo būti nurodyti išvykstančių vaikų ir juos lydinčių asmenų duomenys: vardas, pavardė, gimimo data arba asmens kodas, Lietuvos piliečio paso, asmens tapatybės kortelės, paso ar kito asmens tapatybę patvirtinančio dokumento duomenys (numeris, kas ir kada išdavė), galiojimo laikas, taip pat kelionės organizatoriaus duomenys (pavadinimas, adresas, juridinio asmens kodas, telefonas, faksas, el. paštas).

Informacija apie išvykimo laiką :

• Kelionės sutartyje nurodomas pirminis išvykimo laikas ir vieta. Dėl tikslaus išvykimo laiko ir vietos prašome teirautis kelionių agentūroje 3 dienas iki išvykimo.
• Registracija į lėktuvą prasideda prieš 2 valandas ir baigiasi likus 30 min. iki skrydžio (tiksli informacija skelbiama elektroniniame biliete).
• Vykstantiems į kelionę autobusu rekomenduojama atvykti į išvykimo vietą prieš 20 min.

Informacija dėl nenumatytų atvejų

Dažniausiai pasitaikančios nepageidaujamos situacijos kelionės metu:

• Kelionės dokumento praradimas arba sugadinimas. Rekomenduojame į kelionę vežtis kelionės dokumento kopiją, informuoti apie įvykį kelionės vadovą, kreiptis į vietos policiją ir LR atstovybę toje šalyje.

• Dingęs bagažas skrendant lėktuvu. Rekomenduojame pasiimti į rankinį bagažą būtiniausius daiktus. Skrydžio metu dingus bagažui, informuoti grupės vadovą ir kreiptis į aviakompanijos atstovybę.

• Pasiklydimas. Rekomenduojama gerai įsidėmėti susitikimo ar išvykimo vietą. Turėti su savimi grupės vadovo telefono numerius, kreiptis į policiją, įsidėmėjus buvimo vietą stengtis susisiekti su grupės vadovu.

Turistui laiku neatvykus į paskirtą išvykimo vietą kelionės vadovas stengiasi susisiekti su neatvykusiu turistu, pagal galimybę laukia turisto tam tikrą laiką, atsižvelgdamas į kelionės maršrutą, keleivių tarptautinio pervežimo taisykles, vairuotojų darbo grafiką, apie pasiklydusį asmenį informuoja policiją ir Lietuvos Respublikos ambasadą.

• Vagystės. Keliaudami nepalikite savo daiktų be priežiūros, žmonių susibūrimo vietose saugokite savo daiktus nuo kišenvagių ir kt.

Informacija keliaujantiems į Egzotines šalis.

Grupės

Mūsų kelionių grupes sudaro nuo 15 iki 30 keliautojų ir grupės vadovas. Keliaujant su maža grupe galima artimiau pažinti lankomos šalies kultūrą, geriau pailsėti nuo įtemptos kasdienybės ir užmegzti naujas pažintis. Mūsų keliautojai – įvairių profesijų atstovai, kuriuos vienija smalsumas, atvirumas naujovėms ir noras bendrauti, širdyje visada jauni, nuotykių, naujų potyrių ir pažinimo džiaugsmo ištroškę žmonės. Tai keliautojai, kurie iš savo atostogų tikisi daugiau, nei vien šiltos jūros ir prabangaus viešbučio. Nemaža dalis keliaujančių su mumis vyksta po vieną. Visus keliaujančius pavieniui apgyvendiname dviviečiuose kambariuose su kitu tos pačios lyties kelionės draugu (išskyrus, pageidaujančius gyventi atskirai). Tai puikus būdas pakeisti kasdieninę aplinką ir susirasti naujų draugų.

Detali kelionės informacija

Prieš kelionę visi grupės nariai gauna infopaketus, kuriuose pateikiama detali informacija apie šalį, į kurią vykstama, jos istorija, praktiniai patarimai ir kita naudinga informacija, patariame paskaityti papildomą literatūrą.

Nakvynės

Savo organizuojamose kelionėse dažniausiai parenkame jaukius, patogius, švarius bei tvarkingus 3* (pagal vietinę klasifikavimo sistemą) viešbučius. Mes esame įsitikinę, kad ypatinga prabanga tolimose kelionėse nėra būtina, verčiau už tą pačią kainą daugiau pamatyti.

Maitinimas

Daugelio tolimų kraštų virtuvė ženkliai skiriasi nuo maisto, prie kurio esame įpratę namuose. Ši egzotiškų patiekalų įvairovė gali būti ir fiesta gurmanui, ir kančia jautresnio skrandžio žmogui. Dėl šios priežasties, kai kuriose kelionėse į kainą įtraukiami tik pusryčiai, taip paliekant galimybę keliautojui pačiam pasirinkti, kiek giliai jis nori pasinerti į kulinarinių nuotykių gelmes.

Kelionės draudimas

Mes stengiamės numatyti visus kelionėje galinčius tykoti pavojus ir jų išvengti, tačiau gyvenimas – pilnas netikėtumų. Dėl šios priežasties visi keliaujantys su mūsų grupėmis privalo būti apsidraudę bent medicininių išlaidų draudimu su repatriacija nelaimės atveju. Mes taip pat rekomenduojame apsidrausti nuo nelaimungų atsitikimų bei civilinės atsakomybės draudimu, neįvykusios kelionės draudimu, jei dėl svarbios priežasties jūs negaletumėte išvykti į kelionę.

Vizos

Vykstant į daugelį tolimų šalių, kurias kviečiame aplankyti, Lietuvos respublikos piliečiams reikalingos vizos. Detalesnę informaciją apie tai, ar reikalingos vizos į jūsų pasirinktą kelionę, galite rasti kiekvienos kelionės aprašyme. Vizas gauti yra skirtingi terminai, todėl besiruošiant keliauti po tolimus kraštus, reikia kelionę planuoti iš anksto, kad nebūtų vizos gavimas kliūtis jums išvykti

Keliautojo sveikata

Mūsų kelionės nereikalauja ypatingo fizinio pasiruošimo, tačiau keliautojas turi pats atsakingai įvertinti savo sveikatos būklę ir atitinkamai elgtis prieš kelionę ir jos metu. Vykstant į dadugelį Azijos ir Pietų Amerikos šalių rekomenduojama profilaktiškai pasiskiepyti. Detalesnę informaciją apie rekomenduojamus skiepus galite gauti kiekvienos kelionės aprašyme.

Atsiliepimai ir nuolaidos

Jūsų nuomonės ir atsiliepimai mums labai svarbūs. Šitaip mes galime tobulinti savo keliones, kaskart vis priartindami prie keliautojų poreikių ir jums pasiūlyti naujų maršrutų, suformuoti grupes iš jau keliavusių bendraminčių. Keliaujate su šeima ar draugais, visada klauskite nuolaidos, mes tikrai pagal galimybes jums padarysime dovaną už bendradarbiavimą.