Indokinija

 

VIETNAMAS, LAOSAS, KAMBODŽA

Indokinija – tai pusiasalis Pietryčių Azijoje, kuriame išsidėstę penkios šalys, o trys iš jų (Vietnamas, Laosas, Kambodža) labai ilgai buvo Prancūzijos kolonijos. Tik  1954 m. Šios šalys gavo nepriklausomybę. Teritorijoje, kurios plotas beveik du milijonai kvadratinių kilometrų yra Mjama (Birma), Tailandas, Kambodža, Vietnamas ir Laosas. Pusiasalio šalių kultūrą nuo seno įtakojo tiek Indijos, tiek ir Kinijos kultūros, todėl šalį valdę prancūzai paliko tokį vardą. Iš Indijos kartu su naujakuriais atklydo induizmas ir budizmas, sanskritas ir medvilnė, iš Kinijos – rašmenys ir popierius, elgesio normos ir etiketas, verslumas ir pagarba senolių kultui. Atvykę migrantai susimaišė su vietiniais gyventojais, o atsineštos kultūros ir religijos keitėsi įtakotos vietinių papročių. Taip gimė civilizacija, kurioje galima lengvai įžiūrėti indiškos ir kinietiškos kultūrų elementus. XXI a. pradžioje iš Europos į Aziją pirmųjų atradėjų, prekeivių ir kolonizatorių pėdomis keliavo milijonai turistų. Vieni tolimuose kraštuose ieškojo egzotikos, kiti – patogaus poilsio, treti – nuotykių. Iki šiol šalis traukia turistus palyginti žemomis kainomis. Didžiuosiuose miestuose galima sutikti labai turtingų turistų, kurie atvyksta čia bėgdami nuo civilizacijos, norėdami pasisemti budizmo mokymo išminties. Indokinija patraukli tuo, kad čia visuomet yra pasirinkimas – norite paplūdimių, penkių žvaigždučių viešbučių – rinkitės Tailandą arba Vietnamą. Jei bėgate nuo civilizacijos, ieškote nuotykių ir egzotikos – Laosas ir Kambodža. Indokinija su džiaugsmu priims visus turistus, kiekvienas čia ras kažką savo....Sakoma, kad Indokinijoje yra viskas, kas asocijuojasi su Azijos egzotika: saulėti geltono smėlio paplūdimiai, džiunglėmis apaugę kalnų šlaitai, žaliuojantys ryžių laukai ir didžiuliai megapoliai, budistinės pagodos ir dievuku šventyklos, didžiulės olos ir nykštukinės salos. Iš senų Azijos civilizacijų išliko didžiulės šventyklos ir įspūdingi Angkorvato griuvėsiai, Vietnamo miestas-muziejus Hue, senosios Tailando sostinės – Ajuthaja ir Sukhotai. Laoso Luang Phabange gyvenimas srovena kaip prieš kelis šimtmečius, o Bankoko gatvėse pastoviai kamščiai ir ore sklando išmetamųjų dujų kvapas. Čia galima pasirinkti, kaip praleisti laisvalaikį. Nuo klasikinio poilsio paplūdimiuose iki ekskursijų  Vietname, Tailande, nuo budistinio nušvitimo paieškų Birmoje, Laose ir Kambodžoje.  Ir dar – viską galima suderinti...

 KELIONĖS PROGRAMA:

1 DIENA Skrydis Vilnius – Europos miestas – Hanoi.

2 DIENA Atvykimas į Hanoi.Oro uoste pasitinka vietinis gidas, įsikuriame viešbutyje. Kelių valandų turas po Vietnamo ssostinę: senamiestis su specializuotomis aukso gatvėmis, Hoan Kiem ežeras, prancūzų kvartalas. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje.

3 DIENA Pusryčiai. Ekskursija po Hanoi, dabartinę Vietnamo sostinę tęsinys; Ho Ši Mino mauzoliejų (esant galimybei) ir jo namą, kuriame kuklusis šalies vadas gyveno ir dirbo 1958-1968 m, originalios architektūros šventyklą, kurios pagrindą sudaro vienintelė kolona, Ba Ding aikštė, Trank Quuoc pagoda, Etnologijos muziejus, Literatūrinė šventykla – senasis universitetas, išleidęs pirmuosius mokinius XI a., miesto Opera, šv. Juozapo katedra,  Hoan Kiem ežeras su mažyte sala ir vėžio šventykla. Laisvas laikas Hanojaus senamiestyje. Pietūs. Velorikšomis galima pasivažinėti po siauras gatveles, aplankyti amatininkų dirbtuvėles. Vakare siūlome tradicinį vietnamietišką vandens lėlių pasirodymą. Tai teatralizuotas šviesos, spalvų ir muzikos spektaklis ant vandens. Lėlininkai stovi vandenyje iki juosmens, o herojai lyg gyvi: jie pasakoja legendas, šoka ir kaunasi mūšiuose. Įspūdingas spektaklis su ugningais fejerverkais, spalvomis, magiška muzika. Nakvynė Hanojuje.

4 DIENA Pusryčiai. Išvykstame į Halong įlanką (pietūs, vakarienė)– vieną gražiausių Vietnamo regionų. Legenda pasakoja apie milžinišką pabaisą, kuris leisdamasis į jūrą suskaldė krantą į tūkstančius salelių. Laivu išplaukiame į kelionę po įspūdingą įlanką (UNESCO). Neįprastas jūros peizažas, smaragdiniame vandenyje stūkso apie tris tūkstančius kalkakmenio uolų, primenančių fantastiškiausių gyvūnų formas. Matysime gausybę salelių, tamsių ir paslaptingų kalkakmenio grotų, keistų ežerėlių, įstrigusių tarp įspūdingų uolų. Esant galimybei aplankysime žvejų kaimelį ant vandens, susipažinsime su vietos žvejų kasdieniniu gyvenimu, perlų žvejybos vietomis. Laive galėsime paragauti jūros gėrybių. Vakare grįžtame į Hanojų. Naktinis traukinys į Hue. Nakvynė traukinyje.

5 DIENA Pusryčiai. Ryte vykstame į Hue – vienas iš svarbiausių Vietnamo kultūros ir religijoscentrų, paskutiniosios Vietnamo karališkosios dinastijos miestą. Ekskursijos metu aplankome Karališką tvirtovę, Uždraustą miestą (UNESCO), pastatytą pagal Uždraustojo miesto Pekine projektą. Plaukdami Kvapniąja upe pamatysime seniausią Hue budistų pagodą Tien Mu (Dangiškosios mergelės), karaliaus Minh Mang kapą, sudaryto iš pastatų sujungtų tiltais. Pietūs. Vėliau aplankome karalių Tu Duk ir Kai Dinh kapavietes, sukurtas pagal jų skonius, Šventyklą Mieu, į kurią moterims, net ir imperatorienėms, princesėms, buvo draudžiama užeiti. Vakare už papildomą mokestį galima užsisakyti imperatorišką vakarienę. Nakvynė viešbutyje.

6 DIENA Pusryčiai. Atvykstame į Da-Nang – ketvirtą pagal dydį Vietnamo miestą. Aplankome Cham muziejų. Muziejaus ekspozicijoje – vertingi pietų Vietnamo Cham dinastijos laikotarpio eksponatai. Aplankę muziejų vykstame į Hoi An miestą (UNESCO). Pakeliui galėsime pasigrožėti Marmuro kalnais – penkių marmurinių ir klintinių kalnų grupė, simbolizuojanti penkis visatos elementus. Kalnų olų labirintuose įsikūrę daugybė budistų šventyklų. Palei Pietų Kinijos jūros pakrantę atvykstame į Hoi-An – XIX a. klestėjusį uostamiestį. Įsikuriame viešbutyje. Ekskursija po istorinį miesto centrą: čerpėmis dengtas Japoniškas tiltas, Kiniškos asamblėjos salės ir Prekybos rūmai, pagodos ir Thu Bon upės turgus. Nakvynė viešbutyje.

7 DIENA Pusryčiai. Vykstame į oro uostąirskrendame į Vietnamo miestą Ho Shi Minh (buvusį Saigoną), dar vadinamą Tolimųjų Rytų perlu. Tai spalvingas ir dinamiškas miestas. Čia labiausiai jaučiasi praeities ir dabarties sąsajos. Ekskursija po miestą: gotikinio stiliaus Notre Dame katedra – prancūzų kolonijinės valdžios simbolis, prezidento rūmai, kuriuose įsikūręs memorialinis muziejus Vietnamo suvienijimui atminti, rotušė, Opera,. Nakvynė viešbutyje.

8 DIENA Pusryčiai. Vykstame į Vietnamo „Veneciją“, Mekongo deltą. Mekongo upės delta - didžiausia pasaulyje, užimanti 60 tūkst. kv. km plotą. Mekongas - viena ilgiausių pasaulyje upių, prasidedanti Tibete ir 4500 km tekanti per Kiniją, Birmą, Laosą, Tailandą, Kambodžą, Vietnamą. Vietnamiečiai Mekongą vadina Devynių drakonų upe. Vykstame į turtingo žemdirbystės regiono miestą My Tho, aukštutinėje Mekongo deltos dalyje. Aplankome judrų ir spalvingą turgų ant vandens, laivu plaukiame į Orchidėjų sodą, aplankome vietinio žemdirbio sodybą, vaismedžių sode dalyvaujame tradicinės muzikos koncerte, sužinome, kaip vietiniai gamina saldumynus iš kokosų, išgeriame arbatos. Pietūs. Išvykos metu taip pat turite progą išmėginti plaukimą tradicine Azijos kraštų valtele - sampanu. Galima pasivažinėti tradiciniu arklių tempiamu vežimu (už papildomą mokestį).Vakare sugrįžtame į Ho Shi Min Aplankome pagrindinę prekybos gatvę Dong Khoi, centrinį Ben Thanh turgų, kuris savo prekių gausa bei rankdarbių įvairove patenkina net išrankiausią pirkėją. Nakvynė viešbutyje.

9 DIENA Pusryčiai. Autobusu keliaujame į Kambodžos sostinę Phnom Penh (5-6 val). Šis miestas, įsikūręs Tonle Sap ir Mekongo upių santakoje, kadaise buvo laikomas gražiausiu Indokinijos miestu. Nepaisant audringos pastarųjų dešimtmečių istorijos, jis vis dar traukia turistus. Popietinės ekskursijos metu apžiūrėsime Wat Phnom šventyklą. Ji buvo pastatyta XIV a. toje vietoje, kur pagal tradiciją sakoma, kad Mekongo upė į krantą išmetė keturias Budos statulėles, Nacionalinės Asamblėjos pastatas, Karališkieji rūmai, kurių vienoje dalyje šiandien gyvena karališkoji šeima. Šiaurinėje rūmų dalyje stūkso Sidabrinė pagoda – švenčiausia visos šalies šventykla su Smaragdinio Budos skulptūrėle.  Aplankome Nacionalinį Kambodžos muziejų, kurio ekspozicija supažindina su šalies istorija. Čia sukaupta virš penkių tūkstančių sidabrinių dirbinių. Mirties laukai, Pilietinio karo muziejus. Nakvynė viešbutyje.

10 DIENA Pusryčiai. Anksti ryte važiuojame į laivų uostą iš kurio greitaeigiu laivu plaukiame Tonle Sap ežeru į Siem Reap, miestą šalia legendinio Angkoro – senosios Khmerų vandenyje plūduriuojančius žvejų kaimus, mažus vietinių gyventojų namelius ant pastolių ir aplinkui verdantį gyvenimą, tokį pat kaip prieš šimtus metų. Vakare įsikuriame viešbutyje.

11 DIENA Pusryčiai. Siem Reap – vartai į paslaptingą Angkor šventyklų miestą (UNESCO). XV a. gyventojų apleistą miestą apraizgė džiunglių lijanos, šlovingoji sostinės istorija nugrimzdo užmarštin. Tik po kelių šimtmečių miestą į dienos šviesą vėl iškėlė prancūzų keliautojas Henri Mouhot. Iš viso miesto prieš laiką atsilaikė tik vienišos atsiskyrusios akmeninės šventyklos. Ryte po pusryčių pradėsime šventyklų lankymą: Prasat Kravan, Banteay Kdei, Srah Srang, Taprohm, Tadeo, Thommanon, Chau Say Tevoda. Po pietų tęsiame pažintį su magiškuoju šventyklų miestu :Ankor Wat, statyta XII a., jos lotoso formos kupolai atvaizduoti Kambodžos vėliavoje. Didysis žiedas sudarytas iš šventyklų: Pre Rup East Mebon, Tasom, Neak Pean, Preah Khan, Baksei Chamkrong. Nuo Phnom Bakheng šventyklos kalvos palydėsime besileidžiančią saulę. Nakvynė viešbutyje.

12 DIENA Pusryčiai. Siem Reap Ryte pasitiksime saulę nuo septintuoju pasaulio stebuklu vadinamo magiškojo Ankor Wato. Grįšime į viešbutį  pusryčių, po to toliau lankysime šventyklų kompleksą: Pietiniai vartai, Angkor Tom, Bayon, Bapphoun, Dramblių terasa, Raupsuotojo karaliaus terasa ir Taphrom. Skrydis į senąją Laoso karalių sostinę Luan Phabang (UNESCO). Sutvarkę sienos kirtimo formalumus patenkate į senąją Laoso karalystės sostinę, įsikūrusią prie Mekongo upės. Įsikuriame viešbutyje. Po pietų – ekskursija po miestą: Wat Viasoun liaudyje vadinama “Arbūzinė stupa”, Šventykla, kurioje saugoma senovinių medinių Budos statulėlių kolekcija, greit minės garbingą 500 metų jubiliejų. Kitos šventyklos – karališkosios šeimos šventykla - Wat Mai, Wat Xieng Thong, stovinti sode, dviejų upių santakoje ir 400 metų senumo karališko vienuolyno kompleksas, Nacionalinis muziejus. Vakarop įkopiame į Phousi kalvą palydėti saulės, besileidžiančios už Mekongo. Nakvynė viešbutyje.

13 DIENA Luan Prabang. Anksti ryte galima stebėti vienuolių budistų procesiją Luan Phabang gatvėse. Tradiciškai vietiniai žmonės aukoja vienuoliams ryžius. Pusryčiai. Po pusryčių iškeliaujame prie Mekongo upės, laivu plaukiame apžiūrėti paslaptingų Pak-Ou olų. Čia - dviejuose kalkakmenio olose – sukaupta tūkstančiai paauksuotų įvairiausių dydžių Budos skulptūrų. Pietūs. Po pikniko bambukinėje pavėsinėje toliau keliausime didžiausia Pietryčių Azijos upe. Pakeliui apžiūrėsime ryžių vyno gamyklėlę ir Bei Phanom audėjų kaimelį, kur senovinėmis staklėmis audžiami tradiciški laosiečių audiniai. Nakvynė viešbutyje.

14 DIENA Pusryčiai. Ryte galima dar pasimėgauti Laoso gamta: keliausite drambliais ir išvysite nepakartojamo grožio Tad Se krioklį. Po pietu skrydis į Hanojų. Nakvynė viešbutyje.

15 DIENA Pusryčiai. Skrydis Hanojus– Europos miestas – Vilnius.

Kelionės kaina: ~2250 Eur + skrydis nuo 900 Eur  (grupėms nuo 15 žm.)

Į kelionės kainą įskaičiuota:

 • Tarptautinis skrydis ir oro uosto mokesčiai
 • Vietiniai skrydžiai (4)
 • Kelionė patogiu autobusu su oro kondicionieriumi
 • Visos nakvynės viešbučiuose su pusryčiais, 
 • Ekskursinė programa pagal kelionės aprašymą
 • Įėjimo bilietai į mokamus objektus pagal programą
 • Vietinio gido paslaugos
 • Grupės vadovo – vertėjo paslaugos.
 • Keliones draudimas (asmenims nuo 65m. yra papildomos sąlygos).

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

 • Kambodžos viza, perkama ant sienos ir išskridimo mokesčiai (35 USD)
 • Vietnamo viza, vienas įvažiavimas ( 45 USD),
 • Laosos viza (30 USD)
 • Gėrimai, arbatpinigiai vietiniams gidams, asmeninės išlaidos
 • Priedas už vienvietį kambarį (362 USD).

Pastabos:  Lankomų objektų tvarka gali keistis. Kelionės kaina gali keistis dėl valiutos svyravimo, kaina paskaičiuota kai 1 Eur = 1,12 USD. Esant mažesnei grupei nei minimalus keliautojų skaičius, kelionę gali būti vykdoma proporcingai padidinus kelionės kainą.