Iranas

 

IRANAS

Pažintinė kelionė šilko keliu

 

 IRANAS - kelionė, kurios niekada nepamiršite...

Po Iraną keliaujančių turisčių moterų laukia dvi žinios: viena gera, kita bloga. Gera ta, kad atkrenta didysis prieškelioninis galvos skausmas kokius drabužius įsidėti į lagaminą. Ir tai yra bloga naujiena, nes tai – VISKAS: skarelė, lietpaltis, kelnės. Egzotiška, linksma ir nepamirštama – dėl to verta pasivarginti! Persų imperija kažkada buvo viena didingiausių pasaulyje, o jos sienos siekė Europą.  Šalis žavi savo neįtikėtinu žmonių draugiškumu ir pagarba savo tūkstantmetei istorijai, įspūdingiausia architektūra, rečiausia pasaulyje valdymo forma. Iranas, anksčiau vadintas Persija, – pasaulio kultūros ir architektūros lobynas. Atraskime šią šalį kartu! Skaityti daugiau...

Nuotraukų galerija

Kelionės programa:

1 DIENA Skrydis Vilnius – Stambulas – Širazas. Atskrendame į Širazą. Įsikuriame viešbutyje. Poilsis viešbutyje.

iranas          

2 DIENA Širazas Pusryčiai. Lankome Širazą – poetų ir maldininkų sostinę. Ekskursija po senamiestį pradėsime nuo Korano vartų, didžiulės Vakilio mečetės su marmuriniu altoriumi ir daugybe kolonų, pavaikštinėsime po spalvingą rytietišką turgų, aplankysime garsių poetų Hafez ir Saadi kapus su sodeliais, įspūdingą Šacho Šerako mauzoliejų iš XIV a, kurį lanko tik musulmonų šiitų piligrimai. Saray-e-Mošir architektūrinis ansamblis. Po pietų tęsiame ekskursiją po Širazą: Karim Khano tvirtovė, Narenjestano rūmai, priklausę vyriausiam Irano teisėjui, garsėja apelsinmedžių sodais. Ali Ibn Hamzeh mečetė. ir Nasiro al Mulko mečete dėl spalvingų vitražų dar kartais vadinama rausvąja. Užsuksime į Khan teologijos mokyklą, pastatytą XVII a. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje Širaze.

iranas   iranas 

 3 DIENA Širazas – Persepolis – Nekropolis – Pasargadai - Širazas. Pusryčiai. Vykstame į Persepolį –senosios Persų imperijos sostinę. Pakeliui aplankome karališkas kapavietes Nagš -e - Rostamo olose. Tai karališkasis Achaimenidų dinastijos nekropolis išpuoštas bareljefinėmis karalių skulptūromis. Persepolis (UNESCO) – senosios Persijos imperijos palikimas, pastatytas didžiųjų Persijos imperijos valdovų Darijaus ir Kserkso Va. pr. Kr. ir sugriautas Aleksandro Makedoniečio, nenusileidžia Romai ar Atėnams. Bagh-e Eram, arba Rojaus sodas, buvę XIXa. Qajar rūmai - išlikę bareljefai, kolonos, skulptūros, liudija apie galingą valstybę, vienijusią 28 tautas. Vakarienė. Nakvynė ir viešbutis Širaze.

iranas   iranas 

4 DIENA Širazas – Neyriz – Maharloo druskos ežeras - Kermanas. Pusryčiai. Anksti ryte vykstame į Kermaną, Vienas iš seniausių audimo centrų, garsėjančių geriausiais rankų darbo persiškais kilimais ir grynu, tyru oru. Miestas įtrauktas į tūkstančio švariausių miestų sąrašą. Pakeliui aplankome Neyriz kaimelį ir Maharloo druskos ežerus. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

iranas    iranas

 5 DIENA Kermanas – Mahanas. Atvykę į Kermaną lankome XVII a. Ganjali khano kompleksą su senu turgumi ir kuriozišku pirčių muziejumi. Tradiciniai arbatos namai primenantys persų svetingumo tradicijas. Tradicinės persiškos struktūros Penktadienio mečetė. Po pietų važiuojame į Mahaną – sufijų piligrimystės centrą. Aplankome išmintingojo sufijaus Shah Nematollah Valiin šventovę. Persiški Šahzade (princo) sodai vadinami dykumos rojumi. Gaivi žalios augmenijos vėsuma –tikras kontrastas sodus supančiai Luto dykumai.Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

iranas    iranas

6 DIENA Rayen – Luto dykuma –karavansarjus. Pusryčiai. Vykstame aplankyti Rayen – įtvirtintos istorinės gyvenvietės dykumoje,primenančios Bamo titovę neseniai sugriautą žemės drebėjimo. Keliaujame link Šahdado ir Leidžiamės tyrinėti karčiausios pasaulyje vietos – Luto dykumos. Vėjo išraižytos sukietėjusios smėlio kopos iškyla į 100 m aukštį. Karščiausias Dašt-e Lut dykumos plokščiakalnis padengtas tamsia lava, beveik nėra augmenijos, o kietą plokščiakalnio paviršių dengia judantis smėlis apglėbiantis aukščiausias smėlio piramides ir giliausias smegduobes. Vėjo ir erozijos sukurti moliniai kalnai vadinami Kalutais (UNESCO),  National Geography žurnalas buvo paskelbęs šią dykumos vietą ketvirta unikaliausia pasaulyje vieove. Vakarinėse dykumos oazėse užtinkamos Nebkos, dar vadinamos dykumos vazomis. Tai prieš milijonus metų susiformavę tamsūs vulkaniniai kūgiai, maitinami vandens ir apaugę augalais. Tai žemiausia vieta Irane, kurioje vasarą temperatūra gali pakilti iki 70 C. Keliaujme Zenoidino dykuma. Vakarienė. Nakvynė karavansarajuje.

iranas   iranas 

 7 DIENA Jazdas.  Pusryčiai. Tekančią saulę pasitinkame tylioje dykumoje.Iš karavansarajaus terasos atsiveria puikus saulėtekio vaizdas. Papusryčiavę vykstame  į Jazdą - senovinį miestą dykumos pakraštyje, garsėjantį tik dykumų miestams būdinga architektūra. Miestas įsikūręs dviejų druskos dykumų Dešte Keviro ir Dešte Luto pakraštyje. Ekskursija po Jazdą. Pamatysime Ugnies šventyklą Varahram, kuri yra pati garsiausia zoroastristų šventykla visame pasaulyje. Jos viduje yra ugnies kambarys. Ši ugnis dega jau beveik penkiolika amžių ir yra senesnė už patį pastatą. Niekas, išskyrus Vyriausiąjį šventiką, negali prieiti prie šventosios ugnies, kuri tikintiesiems yra Dievo atvaizdas. Apžiūrime Tylos bokštus (Dachme) Tokiuose bokštuose zoroastristai palikdavo mirusius kūnus sulesti klajojantiems grifams. Šios tradicijos Irane atsisakyta tik prieš šešis dešimtmečius, tuo tarpu kai kuriose pasaulio dalyse tarp zoroastristų ji dar gyvuoja. Užsuksime į Amir Čachmako kompleksą su unikaliu vandens muziejumi ir didžiausiomis vėjo gaudyklėmis. Ant 200 rialų banknoto pavaizduotos Penktadienio mečetės minaretai yra aukščiausi (53 m) visame Irane, ji geriauisiai atspindi persišką Azari architektūros stilių. Jazdo architektai buvo laikomi bene geriausiais Irane. Ši mečetė statyta keturiasdešimt metų ir yra laikoma Irano architektūros šedevru. Aplankome tradicinę Zurkane mokyklą, įsikūrusią miesto vandens saugyklų pastate. Tai istorinė karių lavinimo mokyla, kurioje susipina vyriškas sportas, muzika ir pranašiški poetų posmai. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

iranas   iranas 

8 DIENA Jazdas – Čamas – Čak Čak – Jazdas.  Po pusryčių vykstame į Čak Čak kaimelį –ugnies garbintojų meka, aplankome piligrimų lankomą Pir Sabz šventyklą. Pakeliui į Jazdą sustojame Meybode – didžiausiame dykumos mieste,kuriame stūkso Narin Ghal pilies griuvėsiai. Tai viena iš seniausių pilių Irane, menanti Sasanidų laikus. Aplankome Chaparkhaneh ir Abbasi karavansrajus, kur kadaise apsistodavo Šilko keliu keliavę prekeiviai. Dar ir šiandien šiame kelyje matyti juodos nomadinių genčių palapinės ir ramiai besiganančios gyvulių bandos. Svetingi šeimininkai atvykusius mielai vaišina džiovintu jogurtu su lavašu, arbata. Kharanagh kaime aplankome garsaus sufijaus kapą, kurį puošia mečetė garsėjanti virpančiais minaretais. Grįžtame į Jazdą. Lankome Amirchakhmagh Arkadą, Doulad Abad sodus su Vėjų bokštais, išsiskiriančius ypatinga ventiliacija. Pasivaikščioję po senąjį turgų. Vakarienė ir nakvynė karavansarajuje.

iranas   iranas 

9 DIENA Isfahanas. Pusryčiai. Keliaujame į Isfahaną. Aplankysime Armėnų Vank (Išganytojo) katedrą. Ji garsi freskomis turtingu Armėnų kultūros muziejumi. Katedros kiemo kampe yra biblioteka, kurioje saugomi vertingi rankraščiai, laikomi armėnų kultūriniu paveldu. Lankome didžiausią Irane Penktadienio mečetę, Miestas ant Zajenderūdo upės krantų garsėja elegantiškais tiltais. Sio-Se-Pol ir Khajo tiltai, jungiantys šiaurinį ir pietinį Isfahaną. Pusryčiai. Lankome Isfahaną, gražiausią pasaulyje persų meno centrą su stilingais minaretais ir puošniomis mečetėmis Zagroso kalnų šlaituose. Miestas vadinamas Rytų Perlu, suspindėjo prabanga valdant didžiąjam šeichui Abasui XVI-XVIIa, kuris įkūrė sostinę, prekybiniame Šilko kelyje. Isfahan dėl savo grožio buvo vadinamas "puse pasaulio". Lankome Imamo Khomeini aikštę - vieną iš didžiausių pasaulyje, kur susitelkę gražiausi islamo architektūros pavyzdžiai iš Safavidų valdymo laikotarpio. Karališkąjoji (Imamo) ir Sheikh Lotfollah mečetės, Ali Kapu, Hašt Behešt rūmai, spalvingas turgus, Šehel-Sotun (keturiasdešimt kolonų) rūmai. Jų vidus puoštas freskomis, kurių didžioji dalis atspindi svarbiausias miesto istorines scenas, o rūmų išorė - europiečių meno įtakos pavyzdys. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

iranas   iranas

 10 DIENA  Isfahanas – Abjanė - Kašanas – Teheranas.  Po pusryčių išvykstame iš Isfahano į Teheraną. Aplankome istorinį kaimelį Abyaneh gyvuojančią nuo 500 m. pr.Kr. Moliniai nameliai,senoji miesto siena su storais vartais, tradicinius drabužius vilkintys svetingi žmonės, delikatesinis obuolių, granatų sūris... Atvykstame į Kašano miestą – nuostabią oazę, šilkų ir tekstilės centrą. Lankome sodus ir pirtis, Abasi senuosius namus. Sakoma, kad būtent iš Kašano, 3 karaliai – pirkliai vyko į Betliejų pagerbti ką tik gimusio kūdikėlio Jėzaus.Aplankysime tradicinius iranietiškus pirklių Burudžerio rūmus, vieną gražiausių Irane Fino sodą, kur augalai mineralines medžiagas augimui gauna iš mineralinio vandens šaltinių. Sultan Amir Ahmad Bathhouse.  Pagal galimybes aplankome Komą religinį šiitų centrą su veidrodiniu Fatimos mauzoliejumi XI a. mečetėje. Šiame mieste yra daugiau nei 400 šventyklų, didžiausia Irano seminarija. Tai tikras Šiitų Vatikanas. Arba vykstame į pietų Teherane esantį Ajatolos Khomeini mauzoliejų. Tai įspūdingas savo dydžiu, marmuro minaretais su auksiniais kupolais viršuje, pastatų kompleksas, kurio statybos vyksta jau  nuo 1989 metų ir užima 20 kv.km teritoriją. Baigus – įsikurs kultūros ir turizmo centras, islamo studijų centras, seminarija, prekybos centras,  universitetas ir 20.000 automobilių stovėjimo aikštelė. Ajatola Khomeinis – tai Irano revoliucijos (1979 m.) vadas. Irane dabar dažnai vadinamas tiesiog Imamu - Vadovu. Dabartinis Irano Islamo revoliucijos lyderis- Ajatola Ali Khamenei Seyyed. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje Teherane.

iranas    

11 DIENA Teheranas.  Pusryčiai. Lankome Teheraną. Miestas minimas nuo XII a, Irano sostine tapo tik XVIIIa pabaigoje. Tai modernus, bet išlaikęs gilias tradicijas miestas. Aplankome Sadabado rūmų kompleksą, kur dabar įsikūręs archeologijos muziejus. Didžiausia pasaulyje dar tebestatoma Mosalla mečetė su keturiolika minaretų, dvylika kiemų, Golestano rūmai (rožiu sodas), XVIII-XIX a. buvusi valdovų rezidencija. Puošnus Imamo Jomeh, Islamo revoliucijos lyderio istorinis namas statytas XIII a. Lankome Juvelyrikos ir Kilimų muziejus. Teherano turgus šiandien laikomas didžiausia prekyviete Rytuose...Niekas tiksliai negali pasakyti, kada tiksliai Šilko kelyje buvusi poilsio stotelė virto didelio miesto turgumi. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

12 DIENA. Naktinis skrydis Teheranas - Stambulas – Vilnius.

 Kelionės kaina: ~ 1600 Eur  + skrydis nuo 400 Eur  (grupėms nuo 15-25 žm.)

Į kelionės kainą įskaičiuota:

Skrydis Vilnius/–Teheranas– Širazas - Vilnius (su persėdimu tarpiniame oro uoste).
Nakvynės vidutinės klasės viešbučiuose ir svečių namuose su pusryčiais ir vakarienėmis (dviviečiame kambaryje).
Nakvynės: Atešuni svečių namuose (Garme oazėje), Bagh-e Šahzade, kaime prie Šahdado – bendri patogumai;
Pervežimai iš oro uosto ir į oro uostą;
Ekskursinė programa patogiu  autobusu;
Įėjimai į programoje numatytus objektus;
Kelionės vadovo iš Lietuvos ir vietinio gido paslaugos;
Irano vizos dokumentų tvarkymas;
Kelionės medicininių išlaidų draudimas (asmenims nuo 57m. yra papildomos sąlygos) ;

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

Pietūs
Vizos mokestis (60 Eurų);
Arbatpinigiai;
Asmeninės išlaidos.

 Pastabos: Keičiantis valiutų kurso santykiui, lėktuvo bilietų ir paslaugų kainoms, kelionės kaina gali keistis. Kelionės kaina paskaičiuota kai 1 Eur = 1,12 USD.  Rekomenduojame kelionę įsigyti iš anksto. Lankomų objektų tvarka gali keistis. Esant mažesnei grupei nei minimalus keliautojų skaičius, kelionę gali būti vykdoma proporcingai padidinus kelionės kainą.