Pietų Afrika

BOTSVANA – NAMIBIJA – ZIMBABVĖ

Nuotykinė kelionė po Pietų Afriką

Afrika -  antras pagal dydį žemynas po Azijos. Sueco kanalas ir Raudonoji jūra skiria Afriką nuo Azijos, o Gibraltaro sąsiauris ir Viduržemio jūra nuo Europos. Vakarinę pakrantę skalauja Atlantas, rytinę – Indijos vandenynas. Afrikoje yra 47 valstybės pačiame žemyne ir 6 salose prie Afrikos krantų – taigi iš viso 53. Dėl Afrikos didumo ji skirstoma į regionus: šiaurės, rytų, vakarų, vidurio/centrinė, pietų ir salose esančių valstybių. Ši kelionė skirta laukinio gyvenimo pietinėje Afrikos dalyje pažinimui. Patyrę gidai ir vadovai rūpinsis jumis ir padės atskleisti gamtos paslaptis, bet prieš besileidžiant į Afrikos nuotykius patariame įsidėmėti „Big five“. Tai didysis penketas pačių pavojingiausių (ir įspūdingiausių) žinduolių Pietų Afrikoje: liūtas, dramblys, leopardas, buivolas ir raganosis. Būtent šie gyvūnai naudojami kaip pagrindinis Pietų Afrikos simbolis ir sakoma, kad tas, kas jų nematė – nematė Afrikos. Taigi, šioje kelionėje tyrinėsime gamtą, gyvūnus ir būtinai pamatysime įspūdingąjį penketuką. Mūsų kelionė prasideda Viktorijos krioklio mieste, įsikūrusiame prie pat pasaulio stebuklu vadinamo  didingo Viktorijos krioklio. Iš čia keliaujame į Botsvaną, Čiobės nacionalinį parką, kuriame gyvena daugybė įvairiausių gyvūnų, vėliau susipažįstame su įvairove ir nuostabiomis lagūnomis žavinčia Okavango delta.  pro Kelias naktis praleidžiame stovyklaudami Okavango - didžiausioje žemyne - deltoje. Vėliau, kirtę Namibijos sieną, apsistojame  Etošos nacionaliniame parke. Etošoje tekantys šaltiniai pritraukia daugybę Arikos gyvūnų. Spalvingų nuotykių kupiną kelionę užbaigiame  Namibijos pajūrio mieste Svakopmunde, kur galėsime nuodugniau patyrinėti dykumą.  Ši kelionė prisodrinta kvapą gniaužiančių vaizdų ir kultūrinio pažinimo akimirkų, todėl neabejotinai tai bus vienos iš įsimintiniausių Jūsų atostogų.

1 DIENA Skrydis Vilnius – Europos miestas – Johanesburgas, Skrydis i Viktoria Falls (2 val). Zimbabvės pasienio formalumai. Nakvynė viešbutyje.  

2 DIENA Viktorijos krioklys. Pusryčiai. Po pusryčių viešbutyje išvykstame prie Viktorijos krioklių (pusvalandis kelio). Čia, Afrikos nuotykių sostinėje, įsikursime centrinėje miesto stovyklavietėje. Viktorijos krioklys (dar vadinamas Mosi-oa-Tunya, o tai reiškia „griaustinio dūmai") yra vienas iš septynių pasaulio gamtos stebuklų, kuo patys netrukus įsitikinsite. 1700 m pločio ir apie 100 m aukščio krioklys: tai plačiausia krentančio vandens drobė pasaulyje ir pati įspūdingiausia vieta Afrikoje. Šie kriokliai apsupti Tropikų miškų yra matomi ir iš Viktorijos krioklių nacionalinio parko (Zimbabvėje). Čia galėsite nufotografuoti nepakartojamų vaizdų. Nakvynė nameliuose. Lodžijos, kuriose nakvosime yra už miestelio centro. 
Pasirenkamos ekskursijos už papildomą kainą: jodinėjimas drambliais ir arkliais, krokodilų ferma, plaukimas valtimis ir golfas Elefant hilso (Elephant Hills) kurorte. Adrenalino mėgėjai galės išbandyti šuolius nuo Viktorijos krioklio tilto, jungiančio Zimbabvę ir Zambiją, arba nusileisti virve nuo Batokos tarpeklio. Šie nuotykiai nerekomenduojami žmonėms turintiems sveikatos sutrikimų. Ištisus metus organizuojami apžvalginiai skrydžiai motorizuotomis skraidyklėmis ir sraigtasparniais. Skrisdami virš šios Pasaulinio paveldo saugomos vietovės išvysite stulbinančius vaizdus. Plaukimas putojančiu Zambezės vandeniu yra puikus savęs išbandymas. Juk čia yra viena iš geriausių raftingo trasų pasaulyje. Beje, kur vanduo šiek tiek aprimsta, galėsite stebėti laukinį gyvenimą ant upės krantų.

 3 DIENA  Čiobės nacionalinis parkas - Kasanė (90 km). Pusryčiai. Šį rytą turėsime puikia progą aplankyti Čiobės nacionalinį parką. Vykstame į Kasanės gyvenvietę ant upės kranto. Ekskursijos metu susipažinsime su nepakartojamu laukiniu parko gyvenimu, beje, ši vieta visame pasaulyje žinoma kaip didžiausias Afrikos dramblių draustinis. Čiobėje taip pat gyvena daugybė kitų gyvūnų: buivolų, begemotų, žirafų, zebrų ir daug antilopių rūšių. Po pietų vyksime į šaunų kruizą upe. Stebėsime kaip prie upės numalšinti troškulio ateina drambliai ir kiti gyvūnai. Čiobės upė viena iš geriausių paukščių stebėjimo vietų Botsvanoje. Vakare grožėsimės magišku saulėlydžiu ant Čiobės upės kranto. Prieš nugrimzdami į egzotišką nakties miegą Afrikos krūmynų šlamesio apsuptyje, paskanausime dviejų patiekalų vakarienės. Čiobės nacionalinio parko stovyklavietės neaptvertos, todėl nenustebkite netoli savo palapinės pamatę kokį nors laukinį gyvūną. Tokia staigmena padės geriau pažinti laukinį parko gyvenimą. Jūsų gidas supažindins su saugumo taisyklėmis, todėl galėsite jaustis drąsiai. Tai puiki proga praleisti naktį po žvaigždėtu Afrikos dangumi. Vakarienė. Nakvynė tentuotuose nameliuose su lovomis.

 4 DIENA  Nata / Gveta (300 km). Pusryčiai.  Po pusryčių dar vienas pasivažinėjimas po parką, po to važiuosime link Kasanės ir pasuksime kiek piečiau į Natos miestą. Mūsų viešbutyje, įsikūrusiame apie 10 km nuo miesto, yra didelis baseinas, parduotuvė ir restoranas. Dėl netoliese plytinčių Makgadikgadžio įdubų ir Natos draustinio čia gyvena įspūdingas skaičius pačių įvairiausių paukščių. Lydimi gidų išvyksime stebėti paukščių upės deltoje.  Nakvynė nameliuose.

 5 ir 6 DIENOS  Maunas - Okavango delta (360 km) Pusryčiai.  Šiandien mūsų tikslas yra Okavango delta ir penktas pagal dydį Botsvanos miestas - Maunas, pradėsime pažintį su Okavango delta. Delta - tai sunkiai aprėpiama vandens, atitekančio iš Angolos aukštumų, platybė. Čia susiformavo didžiausia šalies teritorijoje esanti delta. Nusėta egzotinėmis salomis Okavango delta garsėja paukščių ir gyvūnų įvairove, įskaitant Afrikos dramblius, begemotus, žirafas, Nilo krokodilus, liūtus, gepardus, leopardus, hienas, laukinius šunis, antilopes, juoduosius ir baltuosius raganosius, zebrus, babuinus ir kt. Be to, šiame krašte galima pamatyti apie 400 rūšių paukščių. Delta yra vienintelė žinoma vieta pasaulyje, kur veisiasi melsvai pilki garniai. Turėsime puikią galimybę pasirinkti 3 dienų/ 2 naktų išvyką į Okavango deltą su mokoro. Iš Mauno automobiliu porą valandų vyksime iki mokoro valčių prieplaukos. Mokorai - tai tradicinės kanojos, kuriomis vietinių gidų padedami galėsite paplaukioti nendrių labirintuose. Gidai pasiūlys jums pasivaikščioti ar stabtelėti deltoje, todėl galėsite iš arčiau apžiūrėti deltos augmeniją. Pietūs ir vakarienės abi dienas. Nakvynės tentuotuose nameliuose.

  7 DIENA  Maunas. Pusryčiai. Po rytinio safario Okavango deltoje važiuosime į Mauną, kur mūsų lauks poilsis patogiuose namukuose. Jeigu turėsime laiko, galėsime pasimėgauti skrydžiu virš Okovango deltos. Savo nuotraukų kolekciją galėsime papildyti nuostabių saulėlydžių vaizdais, įamžintais skrendant privačiu lėktuvu virš deltos. Nakvynė nameliuose.

 8 DIENA  Namibija, Gobabis. (580 km) Pusryčiai. Šiandien atsisveikinsime su Botsvana ir patrauksime į vakarus link Namibijos. Atlikę pasienio formalumus pasuksime į pasienio miestą Gobabį, kur nakvosime. Netoliese įsikūręs gyvūnų parkas bus pirmoji mūsų pažintis su laukine Namibijos gamta. Nakvynė nameliuose.

 9 DIENA  Vindhukas (Windhoek)  - Etošos parkas (200 km). Pusryčiai. Šį rytą važiuosime į Namibijos sostinę Vindhuką, nors ir sostinė, tačiau šis miestas nėra didelis. Jame gausu istorinių vietų ir objektų, turgelių, parduotuvėlių, prekiaujančių tradiciniais suvenyrais. Nakvynė viešbutyje.

1O DIENA  Vindhukas – Waterbergo plokštikalnio Nacionalinis parkas. Pusryčiai.  Šįryt iškeliausime į šiaurę  į Waterbergo plokštumos nacionalinį parką. Istoriškai ši vieta susijusi su  kolonijiniais karais tarp vokiečių kolonistų  ir Hereros genčių. Pasibaigus karams, į kraštą vėl grįžo dangiška ramybė, o ištuštėjusiuose plotuose auga daugybė rūšių retų augalų ir gyvūnų, neįtikėtinomis formomis ir spalvomis stebinančios uolos. Nakvynė nameliuose.   

11 ir 12 DIENOS Etošos parkas. Pusryčiai. Etošos nacionalinio parko (Ovambų kalba tai reiškia „miražų ežeras") lankymas. Užimantis 20 000 km², Etoša yra pagrindinis Namibijos gamtos rezervatas. Parkas iš visų pusių supa Etošos duburį, kuriame gausu įvairiausių rūšių gyvūnų ir paukščių. Raizgus žvyro kelių tinklas padės pasiekti net atokiausius parko kampelius. Likusią dienos dalį paskirsime pažinčiai su gražiausia parko dalimi. Nuvažiuosime 150 km per parko teritoriją stebėdami milžiniškas dykumos antilopių bandas (gazeles ir oriksus)Afrikos dramblius, liūtus,leopardus ir kitus žvėris. Po dienos, kupinos nuostabių vaizdų ir įspūdžių, vakaro poilsiui sugrįšime į savo stovyklavietę. Nakvynė nameliuose.

13 DIENA  Khorixas – Himbu. Pusryčiai. Toliau keliausime gilyn link Damaralando. Nepaprastai vaizdingos apylinkių panoramos, kur išdžiuvusios upės vagos susilieja  su lygumomis, stūksantys granitiniai masyvai ir  kalnai tolumoje.  Vyksime link vandenyno pakrantes. Pakeliui aplankysime egzotišką etninę himbų genties gyvenvietę Kamanjamb. Himbų būstas – kupolo ar kūgio formos trobelės iš palmių lapų, purvo ir gyvulių mėšlo. Dėl klajokliško gyvenimo būdo išeidami jas palieka ir įsikuria kitur. Himbai gyvena prie vienintelės krašte nuolat tekančios Kunenės upės – Kaoko žemėje Namibijos ir A ngolos pasienyje. Tai klajoklių piemenų gentis, vertinanti galvijų bandas, auginanti javus. Su bandomis keliauja ten, kur yra vandens ir ką ėsti gyvuliams. Tai leidžia jiems išgyventi ir likti nepriklausomiems, klestintiems ir sveikiems.Jų yra likę vos 20 – 50 000 žmonių, kurie yra išsisklaidę po visą Namibijos šiaurinę dalį. Nakvynė nameliuose.

14 DIENA Swakopmundas. Pusryčiai. Palikę Khorikso regioną patrauksime pietvakarių kryptimi. Pakeliui į Swakopmundą aplankysime granitinius Spitzkoppe kalnus, kuriuose tūkstančius metų gyveno bušmėnų gentys. Atvykę prie Banginio įlankos (Walvis Bay) išvysime Atlanto vandenyną.  35 km kelio pakrante ir pasieksime Swakopmundą. Miestas įkurtas vokiečių kolonistų 1892 metais ir jų padaryta įtaka akivaizdi iki mūsų dienų. Svakopmunde rasite didelį kavos parduotuvių, barų bei restoranų tinklą, akį džiugins meno darbų krautuvėlės, kuriose galėsite įsigyti įdomiausių tradicinio Namibijos meno kūrinių. Galėsite pasivaikščioti gražiais paplūdimiais, aplankyti muziejų, akvariumą ir galerijas. Nakvynė nameliuose.

15 DIENA Swakopmundas. Pusryčiai. Iš ryto plauksime į Cape Cross ruonių koloniją, kur bet kuriuo metų laiku būna tūkstančiai ruonių, pelikanų. Po pietų, jei dar turėsite jėgų ir noro, galėsite papildomai užsisakyti šias pramogas: sklandymas virš kopų parasparniais, pasivažinėjimas keturračiais, čiuožimas nuo kopų, skrydis oro balionu, panoraminis skrydis lėktuvu, jodinėjimas kupranugariais arba arkliais, žvejyba ir kt. Nakvynė nameliuose.

16 DIENA Walvis bay – Johanesburgas – Europos miestas – Lietuva. PusryčiaiPo pusryčių baigiasi mūsų turas. Skrydis į Lietuvą.

Kelionės kaina: derinama (priklausomai nuo grupės dydžio)

Į kelionės kainą įskaičiuota:

 •  Safario transporto priemonės;
 •  Vairuotojo, kelionės vadovo ir maitinimo komandos paslaugos;
 •  2 nakvynes  viešbučiuose, 10 nakvynių nameliuose (lodges), 2 nakvynės  įrengtose palapinėse su lova – tentuotuose nameliuose.
 •  Įėjimo mokesčiai į numatytus nacionalinius parkus;
 •  Maitinimas:  kaip nurodyta programoje: 13 pusryčių, 2 pietūs ir 3 vakarienės.
 •  Lėktuvo bilietai tarptautiniams skrydžiams: Vilnius - Europos miestas - Afrikos miestas / Afrikos miestas - Europos miestas - Vilnius;
 •  Pervežimai į/iš oro uosto;
 •  Zimbabvės, Botsvanos ir Namibijos vizos;
 •  Kelionės draudimas;

Papildomai:

 •  Arbatpinigiai;
 •  Asmeninės išlaidos,
 • gėrimai pietų ir vakarienių metu,
 • papildomos ekskursijos pasirinkrinai.

Pasirenkamos ekskursijos (čia pateikiamos ekskursijos, kurias galite užsisakyti šios kelionės metu. Nurodytos kainos gali keistis):

ZIMBABVE  
Viktorijos krioklys - šuolis prisirišus virve 90 USD
Viktorijos krioklys - plaukimas srauniąja Zambezės upe 95 USD 
Viktorijos krioklys - skrydis mikrolėktuvu 100 USD  
Viktorijos krioklys - dramblių safaris 100 USD 
Viktorijos krioklys - plaukimas upe 50 USD
Pasivaikščiojimas su liūtais 115 USD
Jodinėjimas drambliais 110 USD
Zambezės saulėlydis 45 USD  
NAMIBIJA. Swakopmundas  
Keturračiais pasivažinėjimas kopose (1 VAL.) 50 USD
Smėlialiante nusileidimas nuo kopų 45 USD
Ekskursinis miesto turas 70 USD
Jodinėjimas žirgais (2 VAL) 65 USD
Delfinų stebėjimas 75 USD
Kajakingas 90 USD
Skraidymas parasparniais (priklausomai nuo oro sąlygų) 135 USD
Skrydis virš vandenyno pakrantės Įvairios
Skrydis oro balionu(priklausomai nuo oro sąlygų) 420 USD
Vindhuko miesto ekskursinis turas 30 USD