Pietų Indija

PIETŲ INDIJA

Dievų ir prieskonių žemė.
Išskirtinė pažintinė kelionė.

 

 

 

Kelionės maršrutas: Madras - Mahabalipuram - Pondicherry - Tanjore - Trichy – Madurai- Kanyakumari – Varkala – Allepey – Vembanad – Kotayam - Cochin – Coimbatore – Mettupalayam – Ooty – Majsuru – Bangalore - Madras

Pietų Indijos žemė dėl turtingos architektūros ir dosnios gamtos dažnai vadinama Dievų globojama šalimi.Indostano pusiasalis iš visų pusių skalaujamas vandens: rytuose - Bengalijos įlanka, vakaruose – Arabijos jūra, pietuose – Indijos vandenynas. Tai tikras rojus gamtos mėgėjams, derlinga žemė, kurioje auga daugybė rūšių prieskonių, arbata ir kava, džiunglėse bujoja laukiniai drambliai, tigrai, leopardai ir bizonai. Šių žemių tikrieji šeimininkai – svetingi dravidai, puikūs architektai ir nepavargstantys keliautojai, išsaugoję vieną iš seniausių kalbų pasaulyje, savo kultūrą ir šventyklas, kurios gerokai skiriasi nuo šiaurinės Indijos šventyklų ir datuojamos VII-XVIII a.  Tokias autentiškas, tradiciškai spalvingas ar iš vientiso  akmens iškaltas šventyklas galima pamatyti tik pietų Indijoje.
Monolitinės Mahabalipuro olos-šventyklos laikomos vienu iš pasaulio stebuklu, XI a. Gangakondaicholapuram ir Darasuram šventyklos – tobulas akmens meistrų darbas, XII –XVII a. Madurai šventyklos primena graikų šventoves su nedideliais judriais kiemais-prekyvietėmis, kur čia pat keičiamasi prekėmis, pardavinėjamos ir perkamos aukos, aukojama ir atnašaujama. Indija pilna dinamizmo ir spalvų, bet ryškiausiai jos atsiskleidžia Pietuose, kur daug saulės ir žalumos, keri džiunglės ir netikėtai išnyrantys ežerai apsupti vešlių arbatos ir prieskonių plantacijų. Plaukiojant laivu (houseboat) klaidžiais kanalais ir upėmis  (beveik 1000 km) smagu stebėti pakrančių augmeniją, pajusti vietinių žmonių gyvenimo ritmą, paragauti vietinių patiekalų, įkvėpti žalią drėgmę.

1-2 diena Skrydis Vilnius – Europos miestas – Delhis - Madrasas
Pasitikimas tarptautiniame oro uoste ir pervežimas į vietinių skrydžių terminalą. Įsikuriame viešbutyje.Po pietų - ekskursija autobusu po Madraso miestą. Madrasas (Chennai) - Pietų Indijos sostinė. Tai ketvirtas pagal dydį Indijos miestas įsikūręs Bengalijos įlankos pakrantėje, kultūrinis, ekonominis, pramoninis Tamil Nadu valstijos centras, garsėjantis universitetu, šventyklomis, smėlėtais paplūdimiais...Šiame mieste pagal tradiciją palaidotas apaštalas šv. Tomas, įdomūs šv. Jurgio senojo miesto kvartalai.

3 diena Madras - Mahabalipuram (~53 km)
Pusryčiai. Atvykstame į nedidelį Mahabalipuram kaimelį – menininkų ir skulptorių meką. Mahabalipuram – nedidelis žvejų kaimelis viliojantis turistus jaukiomis skulptūrų parduotuvėlėmis, tradicinio maisto užeigomis su terasomis nuo kurių atsiveria plati vandenyno panorama, milžiniškomis skulptūromis išskaptuotomis paplūdimio olose VII a. Čia galima pamatyti 14 įspūdingų olų-šventyklų, devynias didžiules monolitinio akmens šventyklas, paskanauti pietų Indijos tradicinių patiekalų, pamatyti, kaip gimsta indiškos skulptūros amatininkų dirbtuvėse. Nakvynė viešbutyje.

4 diena Mahabalipuram – Pondicherry (100 km)
Pusryčiai Išvykstame į Pondičeri – pajūrio miestą, kuriame XX a. pradžios garsus Bengalijos filosofas Šri Aurobindas įkūrė ašramą. Šri Aurobindo tai XX a.pr. Integralinės arba Viršmentalinės jogos įkūrėjas, kviečiantis kiekvieną žmogų jungti ir harmonizuoti savyje du pagrindinius žmogiškuosius pradus – dvasią ir materiją. Ašramą 1926 metų gale įkūrė Šri Auribindas ir jo mokinė Motina. Tai buvo pirminis būsimosios dvasinės bendruomenės modelis, eksperimentinė žmonių bei visos žmonijos evoliucijos laboratorija. Ašrame vyrauja griežta disciplina, kasdien vyksta meditacijos, kiti veiksmai, reikalingi dvasinėms praktikoms bei šventėms. Netoli nuo Pondičerio yra Aurovilis – miestas pastatytas pagal Aurobindo ir Motinos planą. 1968 m. šioje dykynėje stovėjo tik vienišas senas banjano medis. Šiuo metu ašramas bei Aurovilis yra bendruomenė iš 2000 žmonių iš įvairiausių pasaulio kraštų. Tai didžiulė išsišakojusi komuna, turinti daugybę įstaigų ir tarnybų, įvairių dirbtuvių ir fabrikų, ligoninių ir poliklinikų, sodų ir fermų, tipografiją, bibliotekų ir skaityklų, didžiulį švietimo centrą, sporto įrengimų ir kt. Komuna siekia Šri Aurobindo ir Motinos iškelto idealo, stengiasi įkūnyti jų naujo, dieviško gyvenimo Žemėje matymą. Galimybei esant aplankome Pondicherry įsikūrusias krikščioniškas šv. Jono brolių misijas. Nakvynė viešbutyje.

5 diena Pondicherry -  (171 km) Tanjore
Pusryčiai. Vykstame į Tanjore. Pakeliui aplankome, Kumbakonam šventyklas. Kumbakonam – gyvas turistų ir piligrimų lankomas miestelis, garsėjantis pietų Indijos tradiciškiausiomis šventyklomis. Sarangapani šventykla dedikuota Višnu dievybei, Kumbeshvara – Šyvai. Prie įėjimo lankytojus pasitinka spalvingai dekoruotas šventyklos dramblys simbolizuojantis vieną iš populiariausių dievybių - Ganešą. Atvykstame į Tanjore. Taibuvusi sostinė, amatų cenras, įsikūrusi derlingiausiame Pietų Indijos kampelyje. Čia užauginamas didžiausias Pietų Indijos ryžių derlius ir nuimamas kelis kartus per metus. Laukuose galima matyti darbininkus pikuojančius ryžius, jaučiais ariančius laukus, tradiciniu būdu gaminamus buities daiktus. Aplankome garsiausią 12 m. aukščio Brindeshwara šventyklą statytą X a. iš vientiso akmens luito ir dedikuota jaučio pavidalo dievybei Nandi. Nakvynė viešbutyje.

6 diena Tanjore – (56 km)Trichy - (134 km) Madurai
Pusryčiai. Vykstame į Trichy šventyklą-tvirtovę ant aukštos uolos (443 laipteliai išskaptuoti uoloje!). Lankomiausios mieste dvi indų šventyklos. Viduryje Cauvery upės plūduriuojančioje saloje pastatytas Shri Ranganathaswamy XIII-XVII a. šventyklų kompleksas skirtas Višnu dievybei. Ši sala ilgą laiką buvo indų filosofinės minties ir švietimo centras. Netoliese - Sri Jambukeshwara šventykla, puikus dravidų architektūros pavyzdys. Po pietų išvykstame į Madurai – vieną seniausių piligrimystės centrų Pietų Indijoje. Ekskursijos metu aplankome didžiausią Meenakshi šventyklą pritraukiančią piligrimus iš visos Indijos, Tirumalai Nayak rūmus XVI a. statytus indišku-musulmonišku stiliumi. Vakare galima dalyvauti Meenakshi šventyklos Pudžos ceremonijoje skirtoje dievybei Šyvai. Nakvynė viešbutyje.

7 diena Madurai -(244 km/ 5.30 h) Kanyakumari
Pusryčiai. Keliaujame į Kanyakumari, kur susilieja Arabų jūra, Bengalijos įlanka ir Indijos vandenynas. Vietovė pavadinta Indijos deivės-mergeles Kanya Devi vardu. Pakrantėje ant uolų jai pašvęsta nedidelė šventykla. Aplankome Kanjakumario miestelį, garsujį Vivekanandanos memorialą, Gandi Mandapam – vieta, kur buvo išbarstyti mokytojo pelenai. Nakvynė viešbutyje.

8 diena Kanyakumari – (200 km/ 4h) Varkala
Pusryčiai. Pietų Indijos pakrante su trumpais sustojimais vaizdingose vietose keliaujame link Varkalos. Tai išskirtinė, turistų pamėgta, neįprastai uolėta Keralos pakrantė, skalaujama Arabijos jūros. Unikali uolienų formacija domina viso pasaulio geologus, traukia turistus, o prie gydomųjų šaltinių įsikūrusiuose ajurvedinės medicinos centruose galima pasilepinti masažais. Nakvynė viešbutyje.

9 diena Varkala – (65 km/ 1h) Alleppey
Pusryčiai.Atvykę į Alleppey, dėl daugybės kanalų pramintą „Rytų Venecija“, kelionę tęsime laivu. Alleppey – tai senas amatų ir prekybos centras garsėjantis kilimų gamyba, krevečių fermomis. Nepamirštamas kruizas laivu Keralos upėmis ir kanalais - puiki proga stebėti egzotišką gamtą ir gyvūniją, žvejų kaimelius įsikūrusius kanalų pakrantėse, šventyklas ir gyvenvietes, susipažinti su vietinių žmonių papročiais. Vietiniai virėjai paruoš tradicinių patiekalų vakarienę. Nakvynė viešbutyje - laive.

10 diena Allepey –Kottayam (laivu) – Cochin (63km/2h, autobusu)
Poromantiškųpusryčių laivo terasoje Vembanado ežere apsupto nacionalinio parko persikelsime į nedidelę Kottayam gyvenvietę su spalvinga turgaus aikšte, kaimelio namais, ištisus metus žaliuojančiais ryžių laukais. Šiose vietovėse, esančiose žemiau jūros lygio, išauginamas pagrindinis Keralos ryžių derlius. Žalioje ryžių karalystėje galima stebėti įvairiaspalviais sariais apsitaisiusias moteris besidarbuojančias ryžių laukuose. Vėliau autobusu vykstame į Kočiną – žaliausiąKeralos valstijosmiestą, vadinamą Arabų jūros karaliene. Nakvynė viešbutyje.

11 diena Cochin
Pusryčiai. Šiandien susipažinsime su spalvingu kosmopolitiniu Kočino miesteliu Keralos valstijoje. Aplinkui Eranakulam yra daugybė salų, bet Kočino sala, sakoma, turi gražiausią laivų prieplauką pasaulyje. Kitos dvi artimiausios salos – Bolghatty ir Willingdon. Nuo neatmenamų laikų arabai, kinai olandai, britai ir portugalai pasakodavo apie šių pakrančių neapsakomą grožį. Ekskursijos metu aplankome olandų Mattachery rūmus, Fortą, Vasco Da Gama aikštę ir šv. Pranciškaus bažnyčią, seną žydų Paradeshi sinagogą, apžiūrime įspūdingo silueto kiniečių žvejybos tinklus. Vakare siūlome Pietų Indijos Kathakali šokėjų pasirodymą. Tai šokis-spektaklis, kur susipynę baleto ir operos elementai, išraiškai naudojamos kaukės ir pantomimos. Sakoma, kad šie šokiai kilo susijungus keliems tradicinių šokių žanrams. Nakvynė viešbutyje.

12 diena Cochin – (194 km/4h) - Coimbatore – (35 km/45 min) Mettupalayam
Pusryčiai. Vykstameį medvilnės laukais apsupto Coimbatore miesto. Tai buvusi galingos Mysore karalystės sostinė Britų valdymo laikais dėl sparčiai besivystančios tekstilės pramonės praminta „Pietų Indijos Mančesteriu“. Miestas garsėja seniausiais Indijoje malūnais, puikiais pietų Indijos patiekalais. Aplankome tekstilės centrą, apžiūrėję miestą, keliaujame į šalimais esantį miestelį Mettupalayam Nilgirio kalnų papėdėje. Nakvynė viešbutyje.

13-diena Metupalayam – (traukiniu, 7:10 – 12:00) Ooty
Po pusryčių. keliaujame į Ooty – žaliųjų Nilgirio kalnų (Mėlynųjų kalnų) sostinę, kur auga geriausia  arbata Pietų Indijoje. Tai vėsi, kalnų turistinė stotelė pasislėpusi džiunglių tankmėje, kurioje gyvena vietinės gentys, galima pamatyti žmogaus rankos nepaliestų miškų lopinėlius. Aplankome botanikos sodą, kuriame surinkta daugybė egzotiškiausių augalų, prijaukintų dramblių fermas, arbatos plantacijas, šv. Stepono bažnyčią, rožių sodą, Ooty ežerą... Nakvynė kalnų lodžijoje.

14 diena Ooty – Mudumalai - Mysore (autobusu, 125 km/2 h)
Pusryčiai. Lankome Mudumalai Nacionalinio parko laukinių žvėrių ir tigrų rezervatą Nilgirio kalnuose. Tai vienas iš seniausių Indijoje nacionalinių parkų Karnatakos ir Keralos valstijose. Mudumalai – „pirmieji kalnai“, Anksti ryte čia galima stebėti dramblius, pamatyti leopardus, bengalijos tigrus...Parke gyvena 266 rūšys laukinių paukščių. Vykstame į Mysore – maharadžų rūmų miestą. Nakvynė viešbutyje.

15 diena Mysore
Pusryčiai.Išvykstame į Chanmundi kalnus, aplankome aukštikalnių Chamundeshwari šventyklą. Mysoro mieste aplankome puošnius Mysore rūmus, Meno galeriją, gėlių ir vaisių turgelį, šalimais esančią deivės Kali šventyklą, netoliese esančias Sravanbelagola, Belur,Halebid kaimelius. Nakvynė viešbutyje.

16-17 diena Mysore-Bangalore (autobusas, 143 km/ 3,30 h), Bangalore-(skrydis) Madras - Delis - Europos miestas - Vilnius

Kelionės kaina: ~1650 Eur + skrydis nuo 900 Eur (grupėms nuo 15 žm.)

Į kelionės kainą įskaičiuota:

  • visi tarptautiniai ir vietiniai skrydžiai,
  • apgyvendinimas 3-4 * viešbučiuose su pusryčiais, dviviečiuose kambariuose,
  • ekskursinė programa su vietiniu gidu (anglų kalba ir vertėju iš Lietuvos),
  • bilietai į lankomus turistinius objektus,
  • transporto paslaugos pagal programą,
  • vadovo-vertėjo iš Lietuvos paslaugos,
  • keliones draudimas (asmenims nuo 65m. yra papildomos sąlygos) .

Į kainą neįskaičiuota:

  • Indijos viza ~120 Eur. (tvarkoma Lietuvoje per 3 savaites),
  • arbatpinigiai (apie 50 USD),
  • asmeninės išlaidos.

Pastabos: Kelionei reikalingas pasas, kurio galiojimas ne trumpesnis kaip 18 mėn. nuo kelionės pradžios. Pasas atiduodamas į Indijos konsulatą. Kelionės kaina priklauso nuo valiutos svyravimų, kaina paskaičiuota kai 1 Eur = 1,12 USD. Esant mažesnei grupei nei minimalus keliautojų skaičius, kelionę gali būti vykdoma proporcingai padidinus kelionės kainą.