Rytų Afrika

Kenija – Tanzanija – Zanzibaro sala

 

 

 

 

1 DIENA: Vilnius - Varšuva - Nairobis (Kenija) Nakvynė Acacla nameliuose. Naktį privačiu transportu išvyksime į Varšuvą.
06:40 Skrydis į Amsterdamą 08:55
10:00 Amsterdamas - Nairobis 20:25
Pasitikimas oro uoste, įsikūrimas viešbuty. Pirmos dalies kelionė supažindins jus su trimis geriausiais Kenijos laukinių gyvūnų draustiniais, kuriuose pilna gamtos stebuklų, užtikrinančių jaudinančią ir atmintiną patirtį. Nacionalinis Ambozeli parkas,, Nacionalinis Nakuru ežero parkas ir Nacionalinis Masai Mara draustinis- visi jie nors ir yra vienoje šalyje, tačiau jų ekosistemos aiškiai skiriasi. Keliaudami iš vieno į kitą, jūs pastebėsite ir patirsite stulbinantį kontrastą tarp šių trijų didingų laukinių gyvūnų draustinių.

 2 DIENA: Nairobi - Nakuru Nacionalinis parkas (B/L/D) Nakvynė kempinge palapinėse. Palikę Nairobio šurmulį, keliausime šiauriau, kirsime ekvatorių ir pasieksime Nakuro Nacionalinio parką.Šis parkas garsėja mažesnių ir didesnių flamingų būriais ant natrio karbonato ežero krantų. Jų skaičius priklauso nuo vandens lygio; kuomet vanduo nuslūgsta, ežeras nusidažo rausvai. Nepakartojamas reginys... Parkas buvo įkurtas, kad būtų apsaugoti juodieji ir baltieji raganosiai. Juos čia dažnai galima pamatyti. Ieškosime šių priešistoriškai atrodančių būtybių, taip pat vikrių leopardų, buivolų, žirafų, antilopių ir galbūt net pamatysime pakelėje besiganančių begemotų.

3 DIENA: Nakuru - Naivaša (B/L) Nakvynė Crayfish 2* nameliuose. Šią dieną praleisime prie Naivašos (Naivasha) ežero. Nors ežeras yra 13 km pločio, tačiau negilus. Vidutinis gylis siekia vos 5 metrus. Vietiniai masajai ežerą pavadino "Nai'posha"vardu. Išvertus reiškia "audringas vanduo", kadangi antroje dienos pusėje vyrauja stiprūs vėjai sukeliantys bangas.  Pasaulinio garso ežeras įžymus paukščių gausybe. Jų galime aptikti iki 400 rūšių. Bus didelė tikimybė pakrantėse pamatyti atėjusius gyvūnus numalšinti troškulio, tai žirafos, buivolai, Colobus bezdžiones ir, be abejo , begemotų šeimynos.

4 DIENA: Naivaša - Masai Mara (B/L/D) Nakvynė "Walk in tents" įrengtose palapinėse su lova.  Palikę Naivašos ežerą, įžengsime į masajų žemę. Čia dažnai galima pamatyti piemenis ganančius savo bandas kelkraščiuose. Pravažiuosime Naroko miestą ir galiausiai pasieksime mūsų stovyklavietę. Jauki stovyklavietė žvelgia į Meguarra kalnus, o sraunaus upelio vingiai formuoja natūralią Masai Mara nacionalinio rezervato sieną.

5 DIENA: Masai Mara rezervatas (B/L/D) Nakvynė "Walk in tents" - įrengtose palapinėse su lova. Išvyksime anksti ir visą dieną važiuosime per šią natūralią dykvietę. Aplink neužmatomos lygumos, banguojančios kalvos ir gausybė kitų vaizdų. Masai Mara Jums padovanos nepakartojamų susitikimų su laukiniais gyvūnais. Būkite budrūs ir pradžiuginkite savo akis Didžiuoju 5: turi pamatyti dramblį, liūtą, raganosį, buivolą ir leopardą. 

6 DIENA: Masai Mara - Nairobi (B/L) Nakvynė Acacla nameliuose. Ankstyvų rytą turėsime safarį parko šiaurineje dalyje, po to atsisveikinsime su Masai Mara. Vėlyvą popietę atvyksime į Nairobį. Viduriniąją kelionės dalį praleisime laukinės gamtos parkuose šiaurės Tanzanijoje, kur gausu laukinių gyvūnų ir nepakartojamų peizažų. Čia taip pat pastebėsite stulbinamą gamtos kontrastą tarp nesibaigiančių bei neužmatomų Serengeti lygumų, seklaus šarmingo Manyara ežero ir stebuklingo Ngorongoro kraterio- didžiausio pasaulyje nesuniokoto ir neapsemto kraterio. Per vieną nuostabią savaitę susitikę su laukine gamta, pajausite jai neblėstančią pagarbą bei žavesį.

7 DIENA: Nairobi – Ambozeli Nacionalinis parkas. (B/D) Nakvynė kempinge palapinėse. Atvykstate į Amboselio nacionalinį parką (apie 392 km2), įsikūrusį Kilimandžaro viršukalnės (5896 m) papėdėje. Pietūs. Laisvas laikas poilsiui prie baseino. Pavakary išvyka į pelkėtąją parko dalį – įprastinę gyvūnų susibūrimo vietą. Kilimandžaro viršukalnės tirpstančių sniegynų vandens upeliukai traukia po dienos kaitros ištroškusius gyvūnus.

8 DIENA: Aruša. (B/L) Nakvynė viešbutyje Equator 3*. Šią dieną trauksime links Tanzanijos, pasienio miesto Namangos. Pravažiuosime Afrikos pasididžiavimą Kilimandžaro kalną, kurio viršūnė siekia 5895 m. Tolėliau matysime ir antrą pagal dydį Tanzanijos kalną Meru (4566 m), kuris tarsi sargas stūkso netoli Arušos miesto. Aruša tai safarių organizacinis centras. Miestas tikrai labai gyvybingas, nes čia prasideda ir baigiasi didžiosios kelionės.

 9 DIENA: Karatu. (B/D) Nakvynė kempinge palapinėse. Aplankysime Meseranio roplių parką ir Masajų kultūros muziejų. Keliausime link masajų miesto Mtu Wa Mbu, kuris yra prie Manyara ežero nacionalinio parko ir toliau link Tarpeklio slėnio šlaito (Rift Valley Escarpment). Ten įsikūręs Karatu kaimas. Ši vietovė padovanos Jums gražiausius vaizdus į supančias kalvas ir aplink banguojančius kviečių laukus. Naktį praleisime stovyklavietėje, kuri įsikūrusi Karatu kaime.  

10 DIENA: Karatu - Ngorongoro krateris ir Serengečio nacionalinis parkas (B/L/D) Nakvynė kempinge palapinėse. Anksti ryte vyksime į Ngorongoro draustinį ir gyvybės kupiną Ngorongoro kraterį. Ši Pasaulio paveldo vietovė didžiuojasi vienais gražiausių vaizdų - įskaitant ir nepagaunamą juodąjį raganosį. Ngorongoras - užgesęs ugnikalnis yra Didžiajame riftiniame slėnyje, Žemės plutos rifto, vingiuojančio per Afriką nuo Mozambiko iki Sirijos, rytinėje atšakoje. Ngorongoro reiškia „didelė duobė". Per milijonus metų milžiniški Žemės plutos slėgiai per silpnas rifto vietas ugnikalnių virtinėje - ji dabar sudaro Rytų Afrikos Kraterių grandinę - išstūmė magmą į paviršių. Ngorongoras yra vienas šių ugnikalnių. Kitados jis buvo kūgio pavidalo ir beveik dvigubai aukštesnis negu dabar. Tačiau kai maždaug prieš 2,5 mln. metų galų gale išsieikvojo jo paskutinio išsiveržimo galia ir visos po jo kūgiu buvusios magmos židinys ištuštėjo, kūgio viršūnė susmego į tuštumą. Dabar iš jo likusi tik Apskritojo stalo kalva šiaurės vakarinėje kraterio dalyje.
Po pasivažinėjimo po kraterį leisimės kraterio lanku ir, traukdami link Seringečio nacionalinio parko, pravažiuosime „Žmonijos lopšį" (Cradle of Mankind). Pietinėje ir centrinėje dalyje plytinčios lygumos mums dar vienas nuotykis. Serengetis - pirmasis Tanzanijos nacionalinis parkas ir iki šiol svarbiausias turistinis objektas šalyje. Parkas užima 14 763 km² teritoriją, jis apima lygumų pievas, savanas ir miškingas teritorijas. Serengečio nacionalinis parkas yra žymus kasmetine milijonų baltabarzdžių antilopių gnu ir 200 000 zebrų migracija. Be kanopinių migracijos parkas garsėja ir savo laukine gamta, ypač „didžiuoju penketu" - liūtu, leopardu, drambliu, raganosiu ir buivolu. Vakare apsistosime tarp stepės krūmokšnių, kuriuos supa Afrikos tyrlaukių smėlis. Čia mes praleisime vakarą, besimėgaudami virpančiai laukinės Afrikos balsais. 

11 DIENA: Serengečio nacionalinis parkas - Aruša (B/L) Nakvynė viešbutyje Equator 3* . Ryte pakilsime naujam safariui ir ištyrinėsime čia gyvenančių paukščių ir žvėrių aplinką. Laimei pasitaikius, galėsime pasigrožėti Afrikos penketuku! Vakare grįšime į Arušą, kurioje ilsėsimės ir dalinsimės patirtais Serengečio parko įspūdžiais. Atsisveikinsime su mūsų gidais ir vairuotoju Arušos oro uoste ir skrisime į "Bounty šokolado tėvynę" - Zanzibarą. Neįmanoma geriau atsipalaiduoti ir nusiplauti savo safario dulkes kaip tik idiliškoje tropinėje Zanzibaro saloje. Ši nepriklausoma išvyka skirta susipažinti su egzotiška prieskonių Zanzibaro sala: pradedant jos vingiuojančiais skersgatviais Akmenų mieste ir baigiant baltais kaip miltai smėlio paplūdimiais bei žydrais vandenimis šiauriniame krante. 

12  DIENOS: Aruša - Zanzibaras (B) Nakvynė 3* lygio nameliuose. Likusias keturias naktis praleisime Kendwa paplūdimyje, kur tolumoje matosi jūra. Tai vienas geriausių Zanzibaro paplūdimių. Krištolo skaidrumo vandenyje galėsite plaukioti visą dieną (šio paplūdimio neaplanko atoslūgiai) ir ilsėtis saulėtuose paplūdimiuose. Netoliese yra baras bei restoranas, iš kurio galima stebėti saulėlydį virš Indijos vandenyno. Turėsime nemažai laisvo laiko pajusti paplūdimio grožį arba užsisakyti papildomą ekskursiją. Kendwa yra puiki vieta vandens pramogoms: plaukiojimas, nardymas su vamzdeliu (snorkeling), žvejojimas, plaukiojimas laivu, nardymas su akvalangu arba ekskursija į Prison salą pasižiūrėti gigantiškų vėžlių.

13 - 15  DIENOS:  Zanzibaras (B) Nakvynė 3* .

16 DIENA: Zanzibaras - Nairobis – Amsterdamas. Ryte po pusryčių iki pietų turėsime laisvo laiko. Išskrendame iš Zanzibaro į Nairobį.
22:10 Lėktuvas Nairobis - Amsterdamas.

17 DIENA: Amsterdamas - Varšuva – Vilnius.  
05:30 Atvyksime į Amsterdamą.
09:20 Amsterdamas – Varšuva.    
11:20 Pasitikimas ir vykimas į Vilnių privačiu transportu.

Nuorodos: * B - pusryčiai, L - pietūs, D - vakarienė.

Keliones kaina:  derinama (priklausomai nuo grupės dydžio)

Kelionė patvirtinta

Į kelionės kainą įskaičiuota:

 •  Nuvežimai iš Vilniaus į Varšuvos oro uostą ir atgal automobiliu;
 •  Lėktuvo bilietai tarptautiniams skrydžiams: Varšuva - Amsterdamas - Nairobi / Nairobi - Amsterdamas - Varšuva;
 •  Išvykos (safariai) nacionaliniuose parkuose 20-30 vietų autobusu - visureigiu, specialiai pritaikytu safari kelionėms;
 •  Visa valgio gaminimo ir stovyklavimo įranga;
 •  4 nakvynės palapinėse įrengtose stovyklavietėse;
 •  12 nakvynių 2-3* lygio nameliuose (lodges);
 •  Skrydžiai Aruša - Zanzibaras - Nairobi;
 •  Maitinimas pagal programą;
 •  Lietuviškai kalbantis kelionės vadovas, vairuotojas ir virėjas visos kelionės metu;
 •  Įvažiavimo bilietai į nacionalinius parkus ir ekskursijos kaip nurodyta programoje.

Papildomos išlaidos:

 • Vizos: Tanzanijos (50 JAV dolerių); Kenijos (apie 50 JAV dolerių);
 • Arbatpinigiai;
 •  Kelionės draudimas;
 •  Miegmaišis ir kilimėlis / čiužinys;
 •  Orouosto mokesčiai (apie 1100 Lt)
 •  Asmeninės išlaidos, gėrimai pietų ir vakarienių metu,
 •  papildomos ekskursijos, kitos nepaminėtos išlaidos.

SAFARI Naujiena! Geros keionės!