Šiaurės Indija

ŠIAURĖS INDIJA
Trans Himalajų trekingas (džipais ir pėsčiomis).
Nuo Delio iki Ladako

Išskirtinė kelionė kalnų mylėtojams

 

Indija – septinta pagal plotą ir antra pagal gyventojų skaičių pasaulio šalis. Šalies plotas sudaro 2 proc. Žemės sausumos ploto, o gyventojai – 15 proc. pasaulio gyventojų. Didžiuliai geografiniai ir gamtiniai skirtumai – dykumos ir didingi kalnai, derlingos Indo ir
Gango upių lygumos, yrančios kalvos ir plokščiakalniai bei tankūs miškai, - turėjo įtakos ypatingai kraštovaizdžio ir kultūros įvairovei, šią pasaulio dalį išskiriančiai iš kitų.  Indija savo teritorijos didumu ir gyventojų skaičiumi jau tolimoje praeityje, kaip ir dabar, buvo viena iš stambiausių valstybių Azijoje. Griežtos pačios gamtos sukurtos ribos atkirto ją nuo išorinio pasaulio. Iš pietų, pietvakarių ir pietryčių Indiją skalauja neaprėpiami Indijos vandenyno, Arabijos jūros, Bengali­jos įlankos vandenys, iš šiaurės – užstoja didžiausias ir aukščiausias pasaulyje kalnagūbris – Himalajai. Skersai beveik visos Šiaurės Indijos jie sudaro milžinišką geologinę daugiau kaip 2300 km ilgio užtvarą. Kalnų kliūtys, nors ir ne tokios neįveikiamos, bet gana galingos, skiria Indiją nuo Irano ir rytuose – nuo Indokinijos. Šiandien Indijoje pripažįstama 17 oficialių kalbų, kalbama 844 dialektais. Daugiausia žmonių kalba hindi kalba. 74 proc. gyventojų – hinduistai, bet šalyje gyvena ir 130 mln. Musulmonų, daugiau kaip 60 mln. Krikščionių, apie 20 mln. Sikhų, vienas kitas milijonas budistų, parsų, ir džainų. Indijoje gyvuoja sudėtingiausia kastų sistema, pagal ją žmonės suskirstyti į maždaug 3000 visuomeninių grupių, lemiančių profesijas, pažįstamų ir sutuoktinio pasirinkimą. Taigi, Indija  - šalis ieškantiems nepatirtų įspūdžių ir naujų egzotiškų pasaulių.

Kelionės maršrutas:

Delhi/ Delis –Indijos sostinė
Chandigarh – Rock garden/ Uolos sodų miestas
Manali –Himalajų kalnų lopšys
Ladakh – Mini Tibetas
Srinagar (Kashmir) – Dangus žemėje

1 Diena: Skrydis :
Vilnius/Ryga/Varšuva – Europos miestas – Delis.

2 Diena: Delis.
Atvykstame į Delio  tarptautinį oro uostą. Vykstame į viešbutį  poilsiui. Paillsėję lankome Delio miesto įžymybes:  Lotoso Šventykla, Qutub Minar, Indijos Vartai, Presidentūra,  Muhalų imperatoriaus šacho Džahano rezidencija – Raudonasis fortas, Džama Masdžid mečetė… Nakvynė viešbutyje.

3 Diena: Delis – Chandigarh (traukiniu - 3,5 h kelio)
Anksti ryte keliaujame į Naujojo Delio geležinkelio stotį, o iš ten  keliaujame Kalka Shatabdi traukiniu  į  Chandigarhą, Pandžabo ir Harijanos valstijų sostinę Himalajų papėdėje. Paskelbus neprikalausomą Indiją, tai buvo pirmasis planingai statomas miestas. Atvykus į Chandigarhą įsikuriame viešbutyje. Vėliau lankome modernaus miesto įžymybes: Laisvalaikio Slėnį, Uolų sodą, Sukhna ežerą. Nakvynė Chandigarho viešbutyje.

 4 Diena: Chandigarh – Manali (automobiliu) ( 286 km, 6 – 7 h kelio) Avykę
Po pusryčių vykstame į Manalį (2050 m.v.j.l.) – nedidelį miestelį Kullu regione, senojo prekybinio kelio vedančio į  Ladaką per Karakoram perėją. į miestą įsikuriame viešbutyje. Laisvas vakaras pasivaikčiojimui turistiniame kalnų miestelyje. Nakvynė viešbutyje.

5 Diena: Manalis
Po pusryčių lankome Manalio įžymybes: Hadimba Devi šventykla pastatyta 1553m. su nuostabiai drožinėtu keturių aukštų pagodos stogu, drožinėtomis durimis.  Manu šventykla,  vienuolynai ir kt. Laisva popietė. Nakvynė viešbutyje.

6 Diena: Manali – Sarchu  (automobiliu) ( 222 km, 7 – 8 h kelio)
Anksti ryte išvykstame į  Sarchu.  Tai mūsų pirmoji diena Aukštuosiuose Himalajuose. Keliaudami pravažiuojame  Rohtang (3980 m),  Baralacha (4830 m). perėjas tarp  kurių plyti  pliki ir negyvenami Lahaul slėniai apsupti snieguotų Himalajų viršukalnių. Kvapą gniaužiančių atšiaurių aukštikalnių panoramos takoskyra – turistinis kelias vedantis į Lehą. Pasiekę Sarchu stovyklavietę įsikuriame ištaigingose palapinėse, kuriose praleisime pirmąją naktį aukštikalnėse.  Ši nakvynė padeda organizmui adapuotis prie kalnų aukščio. Laisvas vakaras kalnuose, nakvynė kempinge.

7 Diena: Sarchu – Tsokar – Tsomoriri (210 km)
Po pusryčių keliaujame į Tso Kar. (prie  Kar ežero). Šiandien pravažiuosime kelias aukštikalnių perėjas,  Bara Lacha La (4955 m. v.j.l).  Nusileidę  nuo Bara Lacha La užvažiuojame  į  Gatta Loops,  iš kur atsiveria 21 palinkusios viršukalnės, nusileidus vėl kylame į Lachung La perėją (4985m.v.j.l).  Nuo čia kelias pasisuka į Pang per stulbinantį kanjoną apsuptą aštriaviršūnių uolų panoramų.  Važiuojame į Tso-Moriri per  Sumdo . TsoMoriri ežeras dėl susikaupusios druskos gausybės  vadinamas Baltuoju ir slūgso  45 km siaurės vakaruose  nuo Tso –Kar . Pietums -  sausas davinys.
Iš Sumdo į Tsomoriri važiuojame vienu vaizdingiausių kelių  vingiuojančiu per dykynes ir uolėtus slėnius.  Vingiuotu keliuku lėtai kylame į After Namshang-La, nusileidžiant atsiveria puikus vaizdas į turkio spalvos ežeriuką Thasang Tso primenantį karališkus turkio papuošalus. Vakarienė ir nakvynė kempinge.

8 Diena: Tsomoriri – Leh (280 Km)
Po pusryčių važiuojame į Leh. 7 valandų kelias vingiuoja per  Sumdo ir Chuma – Thang (3965 m.v.j.l).  Pakeliui sustojame prie  Mahe tilto. Pervažiavę tiltą kelionę tęsiame iki Sumdo kaimo prie Pugos upės. Kelias nuo Mahe į kaimą veda per siaurus kalnų tarpeklius apaugusius žaliais krūmokšniais.  Pietums - sausas davinys.
Chuma-Thang garsėja gydomaisiais šiltųjų vandenų šaltiniais, kuriuos nuo seno Ladako gyventojai naudojo skausmų gydymui.  Pakeliui pravažiuojame vaizdingus  Nurnis, Kery ir  Kadgam kaimelius.  Kelias tampa lygus, nusileidžia į Indų upės slėnio lygumą. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

9 Diena: Leh – Ladakho sostinė
Vienuolynų turas ir Sindhu Darshan (90 Km spindulinė išvyka džipais)
Po pusryčių važiuojame į Thiksey kaimą.  Aplankome Thiksey vienuolyną  ir toliau keliaujame į Shey kaimą, kuriame lankome Shey rūmus ir Gompa – įtvirtintą vienuolyno dalį. Tęsiame kelionę į vieną garsiauių Ladake Hemis vienuolyną. Grįždami atgal į Leh nusileidžiame į Sindhu Ghatą,kur vyksta  Sindhu Darshan ceremonija, apsivaikščiojame upės pakrantėmis, grįžtame į viešbutį.  Pietums siūlome sausą davinį arba vėlyvus pietus viešbutyje sugrįžus.  Poilsis viešbutyje, vakarienę ir nakvynė viešbutyje Leh.

10 Diena: Leh – Alchi (70 km)
Po pusryčių važiuojame į Alchi. Pietums – sausas davinys. Pakeliui aplankome Magnetic Hill, Gurudwara Patthar Sahib, Zanskar and Indus upių santaką. Atvykstame į Alchi, lankome Alchi vienuolyną. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje  Kempingas  Alchi.

11 Diena: Alchi – Lamayuru – Kargil (140 km)
Ryte važiuojame į Kargil. Pakeliui aplankome  Lamayuru garsėjantį senu vienuolynu ir kraštovaizdžiu primenančiu Mėnulio paviršių dėl kurio Ladakh vadinamas ‘Mėnulio žeme”. Nakvynė viešbutyje/ kempinge.

12 Diena: Kargil – Srinagar ( 205 kms, 7 – 8 h kelio)
Iš  Kargil į  Srinagar  keliaujame per aukštikalnių perėją Zo`jila.  Sustojame Sonmarg,  80 km nuo  Srinagar.  Sonmarg yra į šiaurės rytus nuo Srinagar (2743 m.v.j.l), dažnai vadinamo “Auksine pieva”.  Žaliuojančius kėniais ir pušimis kalnų papėdes puošia alpinės pievos nusagstytos gėlių žiedais. Atvykstame į Srinagar įsikuriame ištaigingame laive-viešbutyje  Dal ežere.

13 Diena: Srinagar
Lankome Srinagar įžymybes. Shrinagar – Kašmiro slėnio pasididžiavimas,  garsėjantis ežerais, tradiciniais mediniais laivais vadinamais Shikaras ir Mughal sodais. Po pusryčių aplankome  Mughal sodus, įrengtus rytiniame Dal ežero krante.t.y. Nakvynė viešbutyje.

14 Diena: Srinagar – Delhi (Skrydis)
Ryte išvykstame į Srinagar oro uostą. Srydis į Delį  Įsikuriame viešbutyje. Laisvas vakaras. Nakvynė Delyje.

15 Diena: Skrydis Delis- Europos miestas – Vilnius/Ryga/Varšuva.

Kelionės kaina:  1250 Eur + skrydis nuo 550 Eur   (nuo 4 keliautojų )
Kelionės kaina:  1150 Eur   + skrydis nuo 550 Eur  (nuo 8 keliautojų )
Į kainą įskaičiuota:

 • Pasitikimas orouoste
 • Apgyvendinimas dviviečiuose / vienviečiuose kambariuose.
 • Pusryčiai  Delio ir Chandigarh viešbučiuose.
 • Pusryčiai ir vakarienė Manali , Sarchu, Leh, Tsomoriri, Alchi, Srinagar, Kargil viešbučiuose.
 • Transporto paslaugos pagal programa  Delyje ir   Chandigarhe.
 • Transporto paslaugos (džipai)  Manali, Sarchu, Leh, Srinagar. (Max. 4 asmenys 1 automobilyje) 
 • Traukinio bilietai  Delhi – Chandigarh  su Shatabdi Express train.
 • Angliškai kalbančio gido paslaugos Delyje, Chandigarhe, Manali, Lehe and Srinagare.
 • Bilietai į Ladakho vienuolyną.
 • Kelių ir kiti mokesčiai.
 • Keliones draudimas ( (asmenims nuo 65m. yra papildomos sąlygos).
 • Į kelionės kainą neįskaičiuota:

 • Vienviečio priemoka 320 Eur
 • Indijos vizos mokestis ~120 Eur
 • Arbatpinigiai, gerimai, kitos asmeninės išlaidos.
 • Kitos transporto paslaugos ne pagal programą.
 • Kitos nenumatytos išlaidos dėl skrydžių vėlavimų, atšaukimo, streikų, gamtos stichijų ir kitų nenumatytų “Force majore” priežasčių.

Pastabos: Kelionei reikalingas pasas, kurio galiojimas ne trumpesnis kaip 12 mėn. nuo kelionės pradžios. Pasas atiduodamas į Indijos konsulatą vizai mažiausiai 20 dienų iki kelionės pradžios. Kviečiame į šią kelionę registruotis iš anksto. Kelionės kaina gali kisti dėl valiutos svyravimo, kaina paskaičiuota kai 1Eur= 1,12 USD.