Šiaurės Italija

 

Šiaurės Italija. Milanas. Šveicarija
Išskirtinė kelionė Italijos gurmanams!

 

 

 Yra sakoma, kad 80 % viso pasaulio kultūros ir meno vertybių yra Italijoje. Italija, ne tik Venecija, Florencija, Neapolis ar Roma, tai daugybė ir kitų, didesnių ir mažesnių, kol kas Lietuvoje mažiau minimų ar visai mums negirdėtų miestų, miestelių, kaimelių, vietovių, kurios nė kiek nenusileidžia savo istorine svarba ir kultūros vertybėmis žymiesiems pasaulio centrams. Italija – tai ne tik jūra, architektūra ir menas, tai ir kalnai, ir lygumos, ežerai ir upės, tai įgimto subtilaus skonio ir pavyzdinės mados šalis, Italija – tai ne tik chaotiški ir pritingintys italai, tai ir preciziškai punktualūs ir darbštūs žmonės, vieta kur klesti vaišingumas ir vertinamas skanus ir sveikas maistas.

Šios kelionės tikslas – pamatyti, pajausti ir paliesti tikrąją – meno vertybių apsuptyje kasdienį gyvenimą gyvenančią, mūsų dar nepažintą, KITĄ Italiją. Kelionės metu ne tik aplankysite žymiuosius Šiaurės Italijos miestus ir vietoves, ne tik sužinosite kokia yra tikroji Italija ir kaip gyvena italai, bet ir patys turėsite galimybę pagyventi itališkai, gaminti ir valgyti taip kaip tai daro šio krašto žmonės, pasimokyti italų kalbos ir sužinoti daugybę itališkų subtilybių bei kitų įdomių dalykų.

1 DIENA  Skrydis  Vilniaus - Milanas. Orouoste sutinka mikroautobusas. Vykstame  į Milaną. Ekskursija po Milano miesto centrą:Duomo ir jos  aikštė, Vittorio Emanuele II galerija, matysim La Scala teatrą, Viskončių rūmus, (iš anksto užsakius, galimybė apsilankyti Santa Maria della Grazia bažnyčioje, kur architekto Bramantes suprojektuotame XV a. vienuolyne yra vienas svarbiausių Vakarų kultūros šedevrų – Leonardo da Vinči “Paskutinė Vkarienė”). Laisvas laikas. Popiet vykstame į vyno daryklą, kurioj papasakos ir parodys kaip ir kur  gaminamas puikus rūšinis  itališkas vynas, apžiūrėsime vyno saugyklas. O visa tai apžiūrėjus – vyno degustacija. Nakvynė kaimo turizmo sodyboje.

2 DIENA  Pusryčiai.Vykstame į vieną iš 100 gražiausių Italijos kaimų – Zavattarello. Šio, kalnuose įsikūrusio, viduramžių kaimelio viršuje stūgso 11 a. pilis, garsėjanti  iki šiol pilyje gyvenančiu vaiduokliu ir visokiais paslaptingais nutikimais…Pilį lankysime su vietiniu gidu.Pietūs tipiškoje šeimyninėje tavernoje kaime. Vykstame į įspudingą ir pasaulyje žinomą Pavijos Čertozos (Certosa di Pavia) vienuolyną. Tai tikras meno ir architektūros šedevras ir iki šiol veikiantis, buvęs karteziečių, vienuolynas. Nakvynė kaimo turizmo sodyboje.

3 DIENA. Pusryčiai. Vykstame į Šveicariją. Atvykus į Capolago miestelį, esantį prie Lugano ežero, sėdame į patogų traukinuką, kuris per 40 minučių mus nuveš gražiu panoraminiu keliuku į Monte Generoso kalną, nuo kurio 360 laipsniu kampu matosi tolimi Italijos ir Šveicarijos vaizdai: ežerai, kalnai, slėniai, miestai… Pasigrožėję nenusakomais vaizdais nuo 1700 m. aukščio, išgėrę čia puodelį kavos, grįšime į miestelį prie ežero. Laisvas laikas. Grįžtame į namus Italijoje. Nakvynė kaimo turizmo sodyboje.

4 DIENA Pusryčiai. Vykstame į Veroną - Romeo ir Džiuljetos meilės miestą. Tai vienas seniausių Italijos miestų. Veronos senamiesčio išplanavimas, I a. po Kr. Išlikę statiniai,amfiteatras, teatras, arkos, vartai, tiltas – visa tai daro Veroną labiausiai romėnišku miestu po Romos.  Čia matysite I m.e. a. statytą romėnų amfiteatrą – Areną, matysite Žolių aikštę, kur turgus vis dar čia jau 2 tūkstančius metų; taip pat Veronos valdovų ir Dantės globėjų Skalidžeri rūmus ir kapines; Džiuljetos namą su garsiuoju balkonėliu. Vykstant į Veroną užsuksime į Sirmione, vadinamą Gardos ežero perlu. Antikos laikų Romos poetas Catullo šia vietą yra pavadinęs gražiausiu pasaulyje pussiasaliu…Itališka vakariene sodyboje. Nakvynė kaimo turizmo sodyboje.

5 DIENA Pusryčiai. Išvykstame prie Ligurijos jūros. Atvykstame į Santa Margheritą, buvusį žvejų kaimelį, šiandien turtuolių pamėgti kurortą. Galimybe paplaukioti laivu jūros pakrante,  nuvykstam ir į Portofino, dar viena Holivudo ir kitų įžymybių pamėktą kurortą, o kažkda buvusį žvejų kaimelį, kadaise vadintą delfinų uostu. Grįždami sustojame Genujoje, svarbiausiame Italijos prekybos uoste, aplankysime senamiestį. Siauromis senamiesčio gatvėmis vaikštinėja ne elegantiški pajūrio poilsiautojai, bet jūreiviai, prekeiviai ir prostitutės. Įspudingas miestas su šarmu. Verta pajausti Genujos senamiesčio atmosferą. Šią dieną galimybė sustoti viename didžiausių OUTLET  Europoje – tai komercinis centras – tiesiog parduotuvių miestelis, kur garsių dizainerių, firmų prekės pardavinejamos su nuolaida iki 70%. Tai puiki vieta, kur galima įsigyti kokybiškų rūbų, avalinės, parfumerijos gaminių ir kitų prekių pigiau negu Lietuvoje. Į šį outlet’ą apsipirkti atvyksta ne tik iš Milano ar visos Italijos, bet ir iš visos Europos. Nakvynė kaimo turizmo sodyboje.

6 DIENA Pusryčiai. Vykstam prie Madžiorės ežero – Lago Maggiore. Tai ežeras, kuris prasideda prie pat kalnų ir nusidriekia iki pat Šveicarijos Alpių. Šį ežerą gaubia šilta ir romantiška atmosfera, o ežero viduryje esančios Borromeo salos – tikri rojaus kampeliai. Atvykus į pagrindinį ežero vakarinės pakrantės kurortą Stresa, bus galima ne tik pasigrožėti miesteliu su gausiomis vilomis ir žydinčiais sodais, bei nuplaukti į pasakiško grožio salą vadinamą Isola Bella, kurioje karaliauja balti povai. Nakvynė kaimo turizmo sodyboje.

7 DIENA Pusryčiai. Diena skirta poilsiui prie jūros. Nakvynė kaimo turizmo sodyboje.

8 DIENA Pusryčiai. Skrydis į Lietuvą.

Kelionės kaina: 760 Eur + skrydis nuo 100 Eur (grupėms nuo 20 žm.)

Kelionės kaina: 820 Eur + skrydis nuo100 Eur  (grupėms nuo 15 žm.)

Į kainą įskaičiuota:

  • Skrydis Vilnius – Milanas – Vilnius;
  • Transporto paslaugos pagal programa;
  • Ekskursinė programa;
  • Gido – vertėjo paslaugos;
  • 7 nakvynės kaimo turizmo sodyboje su pusryčiais Oltrepo kalvose;
  • Medicinos išlaidų draudimas kelionės metu;

Papildomai:

  • Mokamiems objektams tureti ~ 120 Eur;
  • Vakarienėms (maistas gaminamas sodyboje) ~ 80 Eur

Pastabos: Esant mažesnei grupei nei minimalus keliautojų skaičius, kelionę gali būti vykdoma proporcingai padidinus kelionės kainą.