Šveicarija

ŠVEICARIJA  

Pažintinė -piligriminė kelionė  po Vokietiją ir Šveicariją aplankant Benediktinų vienuolynus. Dvasinė programa ir poilsis  Šveicarijos Alpėse 

 

 

  NUOTRAUKŲ GALERIJA

Piligriminė kelionė - tai būdas atnaujinti savo santykį su Dievu. Tai laikas, kai palikus kasdieninius darbus, rūpesčius, labiau susitelkiama į save ir savo tikėjimą, ryšio su Dievu ieškojimą. Juk ir Jėzus pasitraukė į dykumą melstis. Kaip jį susitikti? Per maldą, Šventojo Rašto skaitymą, bendravimą su žmonemis, per pasidalijimus savo dvasiniais išgyvenimais.

Kviečiame į piligriminę - pažintinę kelionę po Šveicariją, aplankant šio krašto šventoves ir Benediktinų vienuolyną gražiausius miestus ir  etnografinius kaimus. Dvasiniam susikaupimui siūlome pietų Šveicarijos katalikišką Vale regioną ir nuošalius kalnų kaimelius. 

sveicarija    

Šveicarija – tai šalis centrinėje Europoje, kurioje net keturios kalbos – vokiečių, prancūzų, italų ir retoromanų – yra oficialios. Tai valstybė, kuri beveik 200 metų laikosi neutralumo ir yra išvengusi abiejų pasaulinių karų bei turi 500 metų demokratijos tradicijas. Šveicarija gali pasigirti turinti aukščiausią pragyvenimo lygį bei tuo, kad čia 1600 gyventojų tenka po vieną banką! Tai šalis, kuri kasmet savo gamtos grožiu pritraukia milijonus turistų.
Net du trečdalius šalies teritorijos užima kalnai, kurių dalis yra padengta amžinaisiais sniegynais ir ledynais. Dauguma aukštesnių nei 4000 m Alpių viršukalnių yra Šveicarijoje. Šveicarijos Peninų Alpių dalyje, besiribojančioje su Italija, stūkso ne tik aukščiausia Šveicarijos Monte Rosa (4634 m) viršukalnė, bet ir visų Alpių simbolis – Materhorno (4478 m) kalnas.

sveicarija   

Kelionės programa:  

1 DIENA  Skrydis: Vilnius - Miunchenas/arba kitas Vokietijos miestas. Po pietų atvykstame į vieną didžiausių Benediktinų vienuolynų Vokietijoje Beurone. Vakarinės pamaldos vienuolyne. Nakvynė viešbutyje arba svečių namuose prie Bodensee.

    sveicarija 

2 DIENA Pusryčiai. Rytinės maldos Frauenbergo pilies koplyčioje prie Bodeno ežero, kur meldžiasi Agnus Dei bendruomenė. Pažintis su bendruomenės nariais, dvasiniai mąstymai. Po pietų atvykstame į Šveicariją. Liucerna. Ekskursija po senamiestį: XIV a. statytas koplyčios tiltas (seniausias medinis tiltas Europoje), Vandens bokštas, miesto katedra, Liūto paminklas – XVIII a. monumentas Šveicarijos gvardiečiams atminti, rotušė, gynybinė siena. Pagal pageidavimą, pasiplaukiojimas po Keturių kantonų ežerą*. Nakvynė viešbutyje arba svečių namuose prie Liucernos ežero.

sveicarija   

3 DIENA Pusryčiai. Ryte keliaujame į Šveicarijos Benediktinų vienuolyną Einsiedelne. Šv. Mišios vienuolyno koplyčioje. Dvasiniai mąstymai ir bendros maldos. Toliau keliaujame  į Wallis (Valės) kantoną, Ronos upės slėnyje Alpių kalnuose. Penkios šio kantono viršūnės viršija 4000 metrų aukštį. Valė kantone stūkso aukščiausia Šveicarijos viršūkalnė - Monte Roza, kuri siekia 4634 metrų aukštį. Taip pat yra ir Materhornas, kurio aukštis - 4478 metrai. Valė kantone daug ledynų - iš Ronės ledyno išteka Ronos upė. Keliaujame per Furkos perėją, kuri stulbina stačiais pakilimais, staigiais posūkiais, prarajomis, aukštikalnių ežerais. Didingas Ronos ledynas, iš kurio išteka Ronos upė.  Atvykstame į Brig Šv. Uršulės vienuolyną. Įsikuriame svečių namuose.  Laisvas laikas. Nakvynė svečių namuose Brige.

   sveicarija 

4-5 DIENA Pusryčiai. Šv. Uršulės vienuolynas Brige. Rytinės maldos ir dvasiniai mąstymai. Laisvas laikas, skirtas asmeniniam susikaupimui, kurio metu  siūlome  išeiti pasivaikščioti kalnų takelais  į netoliese esančias vaizdingas apylinkes. Galima keliauti po netoliese esantį Binntalio nacionalinį parką ir aplankyti Šveicarijos etnografinius kaimus, kaip Gregnols, Ernen, Binn. Kitą dieną siūlome keliauti į Fiesch ir pasikeliame keltuvais į Eggishorną - Ronos ledyną,  pasigrožėti Alpių viršūnėmis.    Sugrįžus - dienos aptarimas, pasidalinimas mintimis. Nakvynė svečių namuose Brige.

   sveicarija 

6 DIENA  Pusryčiai. Išvykstame  Ženevos ežero link. Atvykstame į menininkų miestelį Montreux. Aplankome ant Ženevos ežero kranto pastatytą Savojos kunigaikščių Šijono pilį * (XIII a. - XVI a.), kurią vėliau apdainavo anglų poetas Baironas.  Esant galimybei viename iš restoranėlių siūlome paragauti tradicinio sūrio fondiu*. Išvykstame  į Šveicarijos sostinę Berną. Ekskursija po senamiestį: Parlamentas, Teatro aikštė, Šv. Vincento katedra, Arės upės panorama, Bokšto laikrodis, viduramžiški fontanai. Nakvynė viešbutyje arba svečių namuose prie Berno.

   sveicarija

7 DIENA Pusryčiai. Kelionė per Šveicariją į Vokietiją. Pakeliui aplankome Reino upės krioklius ir Šafhauseno miestelį Vokietijos pasienyje. Keliaujame iki Miuncheno nakvynei.

8 DIENA  Vykstame į Miuncheno oro uostą. Skrydis į Vilnių. 

Kelionės kaina: 950 Eur + skrydis nuo 200 Eur   

Į kelionės kainą įskaičiuota: Lėktuvo bilietai, 7 nakvynes su pusryčiais viešbučiuose arba svečių namuose, transporto paslaugos.  Apžvalginės ekskursijos, kelionės vadovo ir gido paslaugos. Dvasinė programa.

Į kelionės kainą neįskaičiuota: Mokami lankomi  objektai  ~100 Eur.  (Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali keistis). Muziejuose kelionės vadovas - gidas ekskursijų neveda (naudojamasi audiogidais). Kelionės draudimas. Maistui (pietums, vakarienėms) ~20-30 Eur dienai. Asmeninės išlaidos.

Pastabos:  Esant mažesnei grupei nei minimalus keliautojų skaičius, kelionę gali būti vykdoma proporcingai padidinus kelionės kainą. Kelionės kaina paskaičiuota, kai 1 Eur = 1,01 CHF. Pasikeitus valiutos kursui, kelionės kaina gali nežymiai keistis.