Turkija

Turkija


Piligriminė - pažintinė kelionė  Šv. Pauliaus keliais.

Mažosios Azijos bažnyčios. 

turkija  Pauliaus iš Tarso vaidmuo gimstančioje krikščionybėje yra iš tikrųjų unikalus. Naujajame Testamente jo Laiškai leidžia pažvelgti į pirmąsias bendruomenes iš arti ir sužinoti, kaip Evangelijos žinia plito Viduržemio jūros rytinėje pakrantėje. Garsas apie įvykį prie Damasko netrukus ėmė jį lydėti. Jo balsas skiriasi nuo kitų, nepaisant jokių socialinių, kultūrinių ir religinių skirtumų – visas dėmesys, ką Dievas nuveikė Kristuje dėl žmogaus. Atvira širdimi skaitydami Pauliaus laiškus, mes sutinkame žmogų, kurį iš esmės perkeitė susitikimas su Kristumi. „Būdamas nuo nieko nepriklausomas, aš pasidariau vergas visiems, kad tik daugiau jų laimėčiau. Žydams buvau žydas, kad laimėčiau žydus. Tiems, kurie laikosi įstatymo, tapau įstatymo tarnu, kad laimėčiau besilaikančius įstatymo, nors nesu jam pavaldus. Tiems, kurie neturi įstatymo, buvau kaip neturintis įstatymo, kad laimėčiau tuos, kurie, neturi įstatymo, nors pats esu ne be Dievo įstatymo, bet surištas kristaus įstatymu. Silpniesiems pasidariau silpnas, kad laimėčiau silpnuosius. Visiems tapau viskuo, kad vienaip ar kitaip bent kai kuriuos išgelbėčiau. Visa tai dariau dėl Evangelijos, kad būčiau jos dalininkas.“ (1Kor 9,19-23)
Kas iš tikrųjų buvo šv. Paulius? Ką jis galvojo apie Jėzų Nazarietį ir jo sekėjus? Koks buvo jo vaidmuo gimstančioje Bažnyčioje? Ar gali jo gyvenimo istorija ką nors pasakyti ne tik mums, krikščionims, bet ir visiems šių dienų vyrams bei moterims, ieškantiems tiesos?

Daugiau apie Šv. Paulių ir jo kelionės

Kelionės programa:

1 DIENA Išvykstame į Vilniaus  oro uostą. Skrydis į Stambulą. Nakvynė viešbutyje Stambule.

turkija   turkija 

2 DIENA Pusryčiai. Apžvalginė ekskursija po Stambulą (autobusu). Stambulas (Istambul - Constantinopoli)  - senovės civilizacijų lopšys, buvusi Romos, Bizantijos ir Otomanų sostinė. Tęsiame ekskursijas po Stambulą. Šv. Sofijos soboras – Dievo išminties bazilika. Hipodromo aikštė, Mėlynoji mečetė. Topkapi Sultono rūmai. Kapucinų ir saleziečių vienuolynai. Šventos Dvasios bazilika, palaimintojo popiežiaus Jono XIII rezidencija ir kitos krikščioniškos vietos. Laisvas laikas Egiptietiškame prieskonių turguje. Vakare Jeditepo kalva nuo kurios atsiveria nuostabi panorama.   Pagal galimybes lankome Išganytojo bažnyčią su vienuolikto amžiaus freskomis ir mozaikomis. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Stambule.

turkija     turkija   

3 DIENA Pusryčiai. Vykstame į Izniką, ankščiau čia buvusį Nikėjos miestą. Šiandien aplankysime Nikėjos (Nicaea - Iznik) griuvėsius: šv. Sofijos soborą, kur vyko pirmasis ekumeninis bažnyčios susirinkimas 325m. Gerai išsaugotos romėniškos miesto sienos. Pietūs žuvies restorane. Toliau keliaujame į Bursą (Bursa) – pirmąją Otomano imperijos sostinę su žaliąja mečete, žaliuoju mauzoliejumi, Ulu mečete ir šilko turgumi. Galėsite pasimėgauti turkiška pirtimi su mineraliniais vandenimis Bursos viešbutyje. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Bursoje.

turkija   turkija 

4 DIENA Pusryčiai.  Vykstame Pergamo (Bergama - Pergamon) link. Antikinis Pergamo akropolis: garsiosios bibliotekos griuvėsiai, teatras, šventyklos, monumentalus Dzeuso altorius. Raudonoji bazilika – buvusi Serapio šventykla, viena iš septynių Apokalipsės bažnyčių, Bizantijos laikais tapusi bazilika. Toliau  lankome Tyatiros ir Smyrnos (Izmiro) bažnyčias. Keliaujame į Izmirą (Izmir - Smyrna). Šv. Polikarpo kankinio bažnyčią, kuri minima Apokallipsėje, Pranciškonų vienuolyną. Centrinė Konak aikštė ir Saat Kulesi (laikrodžio bokštas). Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Izmire.

  turkija   turkija  

5 DIENA Pusryčiai. Vykstame į Efesą (Efesos - Selcuk) – didžiausią iki šių dienų išlikusį antikinį miestą. Čia apaštalas Paulius ilgiausiai apaštalavo. Aplankome šv. Mergelės Marijos namelį. Šv. Mišios kapucinų vienuolyne. Aplankome šv. Jono kapą ir bažnyčią. Lankome senojo Efezo miesto archeologinį muziejų: Artemizes, Agoros, Kuretes gatvės, Domitiano šventykla, Trojos fontanas, Hadriano šventykla, Celsius biblioteka, teatras, Arkadų kelias. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Izmire.

turkija    turkija

6 DIENA Pusryčiai. Šiandien  aplankysime dar tris bažnyčias: Sardų (Sardes), Filadelfijos (Philadelphia)  ir Laodicėjos (Laodicea). Atvykstame į Pamukalę (Pamukkale - Hierapolis) – lankome Krikščionių baziliką, Apolo šventyklą  ir teatrą, parką su karštųjų šaltinių suformuotomis įspūdingomis karstinėmis terasomis. Maudynės karštuose Pamukalės šaltiniuose (už papildomą mokestį). Romėniškas miestas – gydykla Hierapolis, kur palaidotas apaštalas Pilypas – kankinys.  Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Pamukalėje.

turkija   turkija

7 DIENA Pusryčiai. Keliaujame link Antalijos, kuri buvo vadinama Attalia Bibliniais laikais. Bergamo karalius Attalas II-asis paliko šį miestą savo sūnui po mirties. Apaštalas Paulius ir Barnabas atvyko į Attalia iš Pergės savo kelionėje į Antiochiją (Apd. 14,25) Attalia buvo pagrindinis Pamfilijos uostas tuo metu. Iš ten jie pasiėmė laivą ir nuplaukė į Antiochiją. Antalijoje vis dar galima rasti Iia. Uosto likučių ir Hidirlik bokštą. Taip pat galima aplankyti Graikų  Orthodoksų Šv. Jurgio bažnyčią,  Švč. Mergelės Marijos bažnyčią, kuri vėliau buvo paversta mečete, o dabar žinoma, kaip sudužusio minareto mečetė. Laisvas laikas prie jūros. Vakarienė ir nakvynė Antalijoje.  

8 DIENA. Pusryčiai. Keliaujame į Pergę, kur Apaštalas Paulius su Barnabu lankėsi net du kartus. Graikiškas Apaštalų darbų tekstas sako, kad tai buvo Pamfilijos metropolis. Dar tebevykstantys archeologiniai kasinėjimai atidengia daugybę nuostabių mozikų, stadiono likučius, graikiškos mokyklos pamatus, kapavietes, pirtis ir kita. Tęsiame kelionę į Kapadokiją. Pakeliui galima sustoti Ikonike (Konia), kurią taip pat lankė šv. Paulius. Šv. Mišios.  Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Kapadokijoje.  

turkija   turkija

9 DIENA Pusryčiai. Lankome Kapadokiją. Ušchisar pilis, įsikūrusi aukštoje vulkaninėje uoloje nuo kurios atsiveria įspūdinga Kapadokijos panorama, pasivaikščiojimas Balandžių slėnyje. Gioreme slėnio muziejus su unikaliomis IX-XIII a. cerkvėmis, koplyčiomis, vienuolynais išpuoštais freskomis. Požeminis Kaymaklio ir  Ozkonako miestai, kuriuose slėpėsi nuo persekiojimų krikščionys. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Kapadokijoje.

turkija   turkija

10 DIENA Pusryčiai. Keliaujame iki Apaštalo pauliaus gimtojo miesto Tarso. Šv. Mišios. Vakare vykstame į Adaną - skrydis atgal į Stambulą. Priklausomai nuo skrydžių laikų, gali būti nakvynė viešbutyje Stambule arba anksti ryte skrydis į Vilnių.  

11 DIENA Skrydis iš Stambulo į Vilnių.

Kelionės kaina: 1450 Eur + skrydis ~400 Eur 

Į kelionės kainą įskaičiuota:

Skrydžiai: Vilnius – Stambulas - Adana - Stambulas - Vilnius;
Lankytini objektai pagal programą;
Transporto paslaugos pagal programą;
10 nakvynių viešbučiuose (3-4*) su pusryčiais ir vakarienėm;
Gido ir kelionės vadovo - vertėjo paslaugos; Dvasinio vadovo paslaugos; Kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

Asmeninės išlaidos, pietūs, gėrimai vakarienių metu;
Arbatpinigiai vietiniam gidui ir vairuotojui. Kelionės draudimas.

Pastabos:

Grupei pageidaujant kartu vyksta kunigas- dvasinis kelionės vadovas;
Lankytinų objektų tvarka gali keistis;
Įeinant į šventoves būtina turėti galvos apdangalus;
Būtina turėti galiojantį LR piliečio pasą ( galiojimas ne mažiau 6 mėn. nuo kelionės pabaigos);
Esant mažesnei grupei nei minimalus keliautojų skaičius, kelionė gali būti vykdoma proporcingai padidinus kelionės kainą.