MAROKAS
Nuo Imperinių miestų iki Sacharos.
Išskirtinė pažintinė kelionė!
Maroko Karalystė (Marokas) – valstybė šiaurės vakarų Afrikoje. Karalius Mahomedas VI po truputį veda šalį modernizacijos keliu, rūpindamasis žmogaus teisėmis: socialiniais, švietimo, darbo ir moterų teisių klausimais. Islamas yra šio krašto valstybinė religija. Maroko gyventojų skaičius per XX a. išaugo net 5 kartus - iki 32 milijonai gyventojų. Jauna ir spalvinga visuomenė nori būti atvira pasauliui. Kasmet apie 9 milijonai turistų aplanko Maroką. Marokas žavi ne tik savo nuostabia gamta, bet ir savita kultūra, amatais ir papročiais. Maroko muzika išsiskiria savitomis melodijomis ir ritmais, vyksta išskirtiniai muzikos festivaliai. Maroko virtuvė yra viena geriausių pasaulyje. Maroko kilimai užburia savo raštais, kuriuose galima perskaityti atskiros gyventojų grupės istoriją. Spalvinga keramika, siuvinėti kaftanai, odo dirbiniai, sidabro papuošalai, tujų mediniai dirbiniai, akmeniniai fosilijų suvenyrai ir.t.t - visa tai išmanių žmonių rankų darbas. Nors šalis keičiasi, vis auga miestai, bet galima dar rasti tipiškus nomadų kaimus Pietų Maroke ir Atlaso kalnuose. Marokas ribojasi su Alžyru ir Vakarų Sachara. Jo krantus ties Gibraltaro sąsiauriu skalauja Viduržemio jūra ir Atlanto vandenynas. Visai šalia Maroko yra Kanarų salos. Gibraltaro sąsiauris skiria Europą nuo Afrikos. Beveik šalies centre – Atlaso kalnynas, aukščiausia viršūnė Toubkal Peak – 4167m virš jūros lygio. Atšiaurūs Rifo kalnai – šiaurėje. Tikėsite ar ne, bet Maroke galima dieną pradėti pačioje tikriausioje dykumos oazėje, paslidinėti Aukštuosiuose Atlaso kalnuose, o po pietų pasidžiaugti saulėtomis Atlanto pakrantėmis. Ankstyvas pavasaris arba ruduo - tai geriausias laikas susipažinti su Sacharos dykuma, apsilankyti žalioje oazėje rengiamame nomadinių dykumos tautelių festivaliuose. Tradicinės dainos ir šokiai, kupranugarių lenktynės, saulėlydis Sacharos kopose...ir dar daug netikėtų akimirkų, kai nepažįstamas Marokas atsiskleidžia įvairiausiomis spalvomis. Skaityti daugiau apie Maroką...
Kelionės programa:
1 DIENA Skrydis : Vilnius – Europos miestas – Marrakech. Įsikuriame viešbutyje. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.
2 DIENA Pusryčiai. Šiandien lankysime Marakešą (Marrakech) – turistų pamėgtą kultūrinę Maroko sostinę. Marakešas – vienas iš karališkų miestų, kvepiantis rytų prabanga, spindintis rūmų didybe. Valdant trims sultonų dinastijoms miestas buvo šalies sostinė, todėl čia gausu muziejų ir architektūros paminklų, centre šurmuliuoja spalvingiausias Maroko turgus. Pagrindinę miesto aikštę puošia miesto simboliu tapusi Kutubijos mečetė. Jos elegantiškas minareto bokštas, papuoštas keturiais variniais gaubliais siekia 69 m. Pasak legendų, klestėjimo laikais papuošimai buvę gryno aukso. Aplankome Saadijų dinastijos valdovų kapus, įspūdingus Majorele sodus, Bahia rūmus su jaukiais kiemeliais ir dailiais fontanėliais. Pasivaikščiojame po Mediną – senamiestį išraizgyto daugybės mažyčių gatvelių, kuriose triūsia amatininkai, odininkai, kilimų audėjai, juvelyrai... Miesto širdis - Džema El Fna aikštė – teatras po atviru dangumi, o jo dalyviai: jogai, gyvačių kerėtojai, būrėjai, žiniuoniai, šokėjai, prekeiviai vaisiais bei egzotiškais prieskoniais. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Marakeše.
3 DIENA Pusryčiai. Vykstame prie vandenyno. Vaizdingas kelias vingiuoja per žalias arganų plantacijas. Aplankome argano aliejaus spaudyklą, kur galima ne tik sužinoti visas vaistingojo argano aliejaus paslaptis, bet išmėginti tradicines girnas. Po pietų atvykstame į seną portugalų žvejybos uostą – Essaouirą. Žodis Essaouira vietine kalba reiškia gražus paveikslas. XVI a. portugalų įkurtas miestas, vadintas Mogadoru, garsėja spalvinga architektūra, Gnaoua muzika, saulėtais paplūdimiais ir gurmaniškais žuvies restoranėliais. Geriausia tuo įsitikinti ankstyvą ryta aplankius uosto žuvies turgų, kuriame iki pusiaudienio galima užuosti ir pamatyti šviežiausią žvejų laimikį –įvairiausių rūšių žuvų ir kitų jūros gėrybių. Pasivaikčiojimas po senąjį fortą, siauromis gatvelėmis išraižytą senamiestį. Laisvas laikas skirtas maudynėms, jūros gėrybių patiekalų ragavimui. Vakare (už papildomą kainą) siūlome išbandyti marokietišką hamamą. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Essaouiroje.
4 DIENA Pusryčiai. Pajūrio keliu vykstame į Kasablanką (Casablanca). Pakeliui aplankome kurortinius pajūrio miestelius Safi, El Jadida, Austrių fermoje siūlome padegustuoti austrių (už papildomą kainą). Kasablanka – šalies verslo sostinė. Vietiniai berberai nedidelį miestelį vadino “Baltų namų miestu“, vėliau jį taip ėmė vadinti ir ispanai. Tai kontrastų ir šiuolaikiško tradicijų Maroko miestas, garsėjantis viena iš didžiausių šventyklų musulmonų pasaulyje. Trumpa apžvalginė ekskursija pomiesto centrą: Jungtinių Tautų Aikštė, Šventosios Širdies prancūzų katalikų katedra Mohamedo V-ojo aikštėje, ištaigingi Anfa ir Ain Diab Corniche gyvenamieji rajonai. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Kasablankoje.
5 DIENA Pusryčiai. Lankome antrą pagal dydį pasaulyje Hasano II mečetę (įėjimas už papildomą mokestį). Vykstame į Maroko sostinę Rabatą. Tai tikras Ekskursija po senamiestį, įkurtą dar prieš prancūzų okupaciją (1912 m.). Karališkieji rūmai ir Mešuaras – rūmus supanti teritorija, Mohamedo V-ojo mauzoliejus – tai karaliaus ir dviejų jo sūnų kapavietės, laikomos modernios architektūros šedevru. Andalūzijos sodai, Udajo tvirtovė padarys mūsų vakarą romantišką. Mėlynai baltų namų siaurosįe gatvelėse paklajoję ir atsigėrę mėtų arbatos su tradiciniais pyragėliais, pajusime andalūziškojo Maroko skonį. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Rabate.
6 DIENA Pusryčiai. Išvykstame į Meknesą. Pakeliui aplankome Moulay Idriss šventąjį kaimą. Tai svarbi musulmonų piligrimystės vieta, kurioje palaidotas Feso miesto įkūrėjas. Susipažįstame su Volubiliu - geriausiai išlikusiomis romėniško miesto liekanomis Šiaurės Afrikoje. Antikos laikais čia buvo svarbus miestas, Romos valdžios administracinis centras. Atvykstame į Meknesą – vieną iš svarbiausių imperatoriškų miestų, įsikūrusių Šiaurės Atlaso kalnų plynaukštėje, dėl buvusios didybės dažnai vadinamu Maroko Versaliu. Miesto istorija prasideda Almodovarų dinastijos laikais XI šimtmetyje. Po daugelio amžių XVII a, sultonas Mala Ismailas šį miestą pavertė galingu ir svarbiu savo imperijos miestu pastatydamas rūmus, sodus, mečetes, grūdų saugyklą ir žirgyną. Galimybei esant aplankome žirgyną, kuriame auginami garsieji berberų žirgai ir arabiški ristūnai. Aplankome Bab El Mansour‘ą, Moulay Ismail rūmus, senają ir naujają Medinas su tvirtovėmis. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Feze.
7 DIENA Pusryčiai. Ši diena skirta Fezui (Fes), miestui, tituluojamam Afrikos Atėnais. Tai ne tik karališkas miestas, bet ir Maroko dvasinis centras. Fes el Bali (senamiestis) su painiu labirintu siauručių gatvelių, tradicinių amatų dirbtuvėlėmis, odų raugyklomis, siūlų dažyklomis, seniausiu Afrikoje universitetu... Ekskursija po senamiestį: viduramžiška Medina, Medresa, el Sahrij mečetė (Islamo universitetai), Karouine mečetė (didžiausia Šiaurės Afrikoje, užimanti net 3 ha plotą), Nejarine fontanas, Merenidų kapai, Boujelou vartai. Vakare (už papildomą mokestį ) siūlome tradicinės muzikos programą su vakariene. Nakvynė viešbutyje Feze.
8 DIENA Pusryčiai. Per Vidurinius Atlaso kalnus vykstame į Mideltą. Trumpas sustojimas Ifrane. Tai prancūzų mėgiamas slidinėjimo kurortas apsuptas libano kedrais ir kamštiniais ąžuolais apaugusių kalnų, suteikiančių šiam miesteliui ypatingą žavesį, dažnai vadinamas Maroko Šveicarija. Žaliose kedrų giraitėse draugiškai pasitinka beždžionės magotai. Važiuodami Ziz upės slėniu pasiekiame Tafilatel regiono centrą - Erfoudo miestą., paskutinę žalią oazę prieš įžengiant į dykumą. Atvykstame iki didžiosios Merzoug’os kopos. Įkaitusiose Sacharos kopose palydime saulę. Vakarienė ir nakvynė berberų palapinėse arba Karavansarajuje.
9 DIENA Anksti ryte pasitinkame saulę Sacharos dykumoje. Į bekraštes gelsvo smėlio kopas galima leistis pėsčiomis arba nulinguoti ant kupranugario – “dykumos laivo”. Po pusryčių lankome dykumos kaimelius. Merzoug'os oazėje žmonės augina įvairius vaismedžius ir daržovės. Stebime drėkinimo sistemą ir bendruomenišką žmonių gyvenimą. Kitame dykumos kaime gyvena juodaodžiai iš centrinės Afrikos - tai buvusių vergų palikuonys. Jie atnešė į Maroką Gnaoua muziką. Stebime muzikantų pasirodymą ir mėgaujamės mėtų arbata. Po pietų laisvas laikas dykumos oazėje. Vakarienė ir nakvynė karavansarajuje.
10 DIENA Po pusryčių keliaujame į Ouarzazatę, dar vadinamą Sacharos vartais. Važiuodami „100 tvirtovių (kasba) keliu“ palei Dades upę, pravažiuojame Tinerhir oazę. Aplankome fosilijų kasyklas. Vaizdingas kalnų kelias veda giyn į Atlaso kalnus. Apžiūrime įspūdingą Todra Gorge, vadinamąjį Maroko Didįjį Kanjoną siekiantį 40 km ilgį. Patys įspūdingiausi yra Todros kanjono paskutiniai 600 metrų. Kanjonas susiaurėja iki dešimties metrų, o iš abiejų pusių jį supa stačios uolos. Aplankome Taourirt kasbą, kurios atvaizdą galima rasti ant marokietiškų diramų. Vakare atvykstame į Ouarzazetę - dykumos Holivudą. Mūsų viešbutis kartais virsta filmavimo studija, čia rasime daug suvenyrų, paliktų filmuojant filmus tokius, kaip "Ali Baba ir 40 plėšikų" (1954m.), "Karalius Edipas" (1967m.), "Paskutinis Kristaus gundymas" (1988m.), "Arbata Sacharoje" (1989 m.), "Marija iš Nazareto" (1995 m.) ir t.t. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Quarzazate.
11 DIENA. Pusryčiai. Keliaujame per įspūdingą Tizi-N‘Ticha perėją (2260 m) per Didžiuosius Atlaso kalnus. Pakeliui aplankome istorinį Ait Ben Haddou kaimą-tvirtovę įsikūrusį prie seno prekybinio karavanų kelio (UNESCO). Čia buvo filmuota „Lorensas iš Arabijos“, „Nilo perlas“ „Mumija“, „Gladiatorius“ ir daug kitų filmų. Vaikščiodamas siaurais praėjimias tarp iš molio nulipdytų sienų, gali pamiršti laiką ir tai, kad čia vis dar esama gyventojų. Užsukę į svečius galėsime pasimėgauti saldžia mėtų arbata, vietinių vadinama “marokietišku viskiu”, susipažinti su kuklia buitimi. Pavakare atvykstame į Marakešą. Laisvas laikas Marakešo turguje, didžiausioje visoje Afrikoje ir žymiausioje visame Maroke, Djema El Fna prekybinėje aikštėje su istorijų pasakotojais, būrėjais, burtininkais, ugnies rijikais, dirbtinių dantų pardavėjais ir gyvačių kerėtojais. Galima pasimėgauti hamame - marokietiškoje pirtyje. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Marakeše.
12 DIENA Pusryčiai. Skrydis: Marakešas – Europos miestas – Vilnius.
Kelionės kaina: 1290 Eur + skrydis nuo 300 Eur (grupėms nuo 15-25 žmonių).
Į kelionės kainą įskaičiuota: Lėktuvo bilietai: Vilnius – Europos miestas- Marakešas ir atgal. Kelionė komfortabiliu mikro autobusu su kondicionieriumi. 11 nakvynių viešbučiuose 2* su pusryčiais ir vakarienėmis (pagal programą). Ekskursijos su vietiniu gidu ir vadovu- vertėju iš Lietuvos.
Į kelionės kainą neįskaičiuota: Jūsų pasirinkto bagažo moesčiai. Kelionės draudimas. Bilietai į mokamus objektus ~70 Eur; kitos pramogos: jodinėjimas kupranugariais Merzoug'oje ~25 Eur. Folklorinė programa su vakariene Fese ~35 Eur. Hamamas Marakeše (berberiška pirtis su masažu) ~35 Eur. Arbatpinigiai gidui ir vairuotojui (po 2-3 Eur/ per dieną ).
Dėmesio: Kelionei reikalingas pasas, kurio galiojimas ne trumpesnis, kaip 6 mėn. nuo kelionės pabaigos. Kelionės organizatorius pasilieka teisę optimizuoti maršrutą likus mėnesiui iki kelionės pradžios. Kelionės programos eiliškumas gali keistis pagal pasirinktus skrydžius. Objektų lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kainos gali keistis. Kelionės kaina gali keistis priklausomai nuo valiutos svyravimo, kaina yra paskaičiuota kai 1 Eur = 1,1 USD. Esant mažesnei grupei nei minimalus keliautojų skaičius, kelionę gali būti vykdoma ( turistams sutikus), proporcingai padidinus kelionės kainą.