Turkija

Turkija


Piligriminė - pažintinė kelionė  Šv. Pauliaus keliais.

Mažosios Azijos bažnyčios. 

turkija  Pauliaus iš Tarso vaidmuo gimstančioje krikščionybėje yra iš tikrųjų unikalus. Naujajame Testamente jo Laiškai leidžia pažvelgti į pirmąsias bendruomenes iš arti ir sužinoti, kaip Evangelijos žinia plito Viduržemio jūros rytinėje pakrantėje. Garsas apie įvykį prie Damasko netrukus ėmė jį lydėti. Jo balsas skiriasi nuo kitų, nepaisant jokių socialinių, kultūrinių ir religinių skirtumų – visas dėmesys, ką Dievas nuveikė Kristuje dėl žmogaus. Atvira širdimi skaitydami Pauliaus laiškus, mes sutinkame žmogų, kurį iš esmės perkeitė susitikimas su Kristumi. „Būdamas nuo nieko nepriklausomas, aš pasidariau vergas visiems, kad tik daugiau jų laimėčiau. Žydams buvau žydas, kad laimėčiau žydus. Tiems, kurie laikosi įstatymo, tapau įstatymo tarnu, kad laimėčiau besilaikančius įstatymo, nors nesu jam pavaldus. Tiems, kurie neturi įstatymo, buvau kaip neturintis įstatymo, kad laimėčiau tuos, kurie, neturi įstatymo, nors pats esu ne be Dievo įstatymo, bet surištas kristaus įstatymu. Silpniesiems pasidariau silpnas, kad laimėčiau silpnuosius. Visiems tapau viskuo, kad vienaip ar kitaip bent kai kuriuos išgelbėčiau. Visa tai dariau dėl Evangelijos, kad būčiau jos dalininkas.“ (1Kor 9,19-23)
Kas iš tikrųjų buvo šv. Paulius? Ką jis galvojo apie Jėzų Nazarietį ir jo sekėjus? Koks buvo jo vaidmuo gimstančioje Bažnyčioje? Ar gali jo gyvenimo istorija ką nors pasakyti ne tik mums, krikščionims, bet ir visiems šių dienų vyrams bei moterims, ieškantiems tiesos?

Daugiau apie Šv. Paulių ir jo kelionės

Kelionės programa:

1 DIENA Išvykstame į Vilniaus  oro uostą. Skrydis į Stambulą. Nakvynė viešbutyje Stambule.

turkija   turkija 

2 DIENA Pusryčiai. Apžvalginė ekskursija po Stambulą (autobusu). Stambulas (Istambul - Constantinopoli)  - senovės civilizacijų lopšys, buvusi Romos, Bizantijos ir Otomanų sostinė. Tęsiame ekskursijas po Stambulą. Šv. Sofijos soboras – Dievo išminties bazilika. Hipodromo aikštė, Mėlynoji mečetė. Topkapi Sultono rūmai. Kapucinų ir saleziečių vienuolynai. Šventos Dvasios bazilika, palaimintojo popiežiaus Jono XIII rezidencija ir kitos krikščioniškos vietos. Laisvas laikas Egiptietiškame prieskonių turguje. Vakare Jeditepo kalva nuo kurios atsiveria nuostabi panorama.   Pagal galimybes lankome Išganytojo bažnyčią su vienuolikto amžiaus freskomis ir mozaikomis. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Stambule.

turkija     turkija   

3 DIENA Pusryčiai. Vykstame į Izniką, ankščiau čia buvusį Nikėjos miestą. Šiandien aplankysime Nikėjos (Nicaea - Iznik) griuvėsius: šv. Sofijos soborą, kur vyko pirmasis ekumeninis bažnyčios susirinkimas 325m. Gerai išsaugotos romėniškos miesto sienos. Pietūs žuvies restorane. Toliau keliaujame į Bursą (Bursa) – pirmąją Otomano imperijos sostinę su žaliąja mečete, žaliuoju mauzoliejumi, Ulu mečete ir šilko turgumi. Galėsite pasimėgauti turkiška pirtimi su mineraliniais vandenimis Bursos viešbutyje. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Bursoje.

turkija   turkija 

4 DIENA Pusryčiai.  Vykstame Pergamo (Bergama - Pergamon) link. Antikinis Pergamo akropolis: garsiosios bibliotekos griuvėsiai, teatras, šventyklos, monumentalus Dzeuso altorius. Raudonoji bazilika – buvusi Serapio šventykla, viena iš septynių Apokalipsės bažnyčių, Bizantijos laikais tapusi bazilika. Keliaujame į Izmirą (Izmir - Smyrna). Aplankome šv. Polikarpo kankinio bažnyčią, kuri minima Apokallipsėje, Pranciškonų vienuolyną. Centrinė Konak aikštė ir Saat Kulesi (laikrodžio bokštas). Toliau  lankome Tyatiros ir Smyrnos (Izmiro) bažnyčias. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Izmire.

  turkija   turkija  

5 DIENA Pusryčiai. Vykstame į Efesą (Efesos - Selcuk) – didžiausią iki šių dienų išlikusį antikinį miestą. Čia apaštalas Paulius ilgiausiai apaštalavo. Aplankome šv. Mergelės Marijos namą, kuriame ji praleido paskutiniuosius savo gyvenimo metus. Šv. Mišios kapucinų vienuolyne. Aplankome šv. Jono kapą ir bažnyčią. Artemizes, Agoros, Kuretes gatvės, Domitiano šventykla, Trojos fontanas, Hadriano šventykla, Celsius biblioteka, teatras, Arkadų kelias. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Izmire.

turkija    turkija

6 DIENA Pusryčiai. Šiandien  aplankysime dar tris bažnyčias: Sardų (Sardes), Filadelfijos (Philadelphia)  ir Laodicėjos (Laodicea). Atvykstame į Pamukalę (Pamukkale - Hierapolis) – lankome Krikščionių baziliką, Apolo šventyklą  ir teatrą, parką su karštųjų šaltinių suformuotomis įspūdingomis karstinėmis terasomis. Maudynės karštuose Pamukalės šaltiniuose (už papildomą mokestį). Romėniškas miestas – gydykla Hierapolis, kur palaidotas apaštalas Pilypas – kankinys.  Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Pamukalėje.

turkija   turkija

7 DIENA Pusryčiai. Vykstame į Kapadokiją (Cappadocia - Goreme) - senosios Hetitų imperijos centrą minimą Biblijoje Romos provinciją. Pakeliui aplankome Psidijos Antiochija, kur Paulius savo pirmosios kelionės metu, atvykęs čia kreipėsi į susirinkusius Sinagogoje ir pasakė pirmąjį pamokslą. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Kapadokijoje.

turkija   turkija

8 DIENA Pusryčiai. Lankome Kapadokiją. Ušchisar pilis, įsikūrusi aukštoje vulkaninėje uoloje nuo kurios atsiveria įspūdinga Kapadokijos panorama, pasivaikščiojimas Balandžių slėnyje. Gioreme slėnio muziejus su unikaliomis IX-XIII a. cerkvėmis, koplyčiomis, vienuolynais išpuoštais freskomis. Požeminis Kaymaklio ir  Ozkonako miestai, kuriuose slėpėsi nuo persekiojimų krikščionys. Aplankysime didžiausią kilimų audimo mokyklą. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Kapadokijoje.

turkija   turkija

9 DIENA Pusryčiai. Aplankysime šv.Pauliaus gimtinę - Tarsą (Tarsus - Mersin), kur jis gimė tuo metu, kai Jėzus gimė Betliejuje.Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Antakijoje.

turkija  turkija

10 DIENA Pusryčiai. Lankome Biblinį Antiochijos (Antakya - Antiochia) miestą, kur šv. Petras buvo pirmuoju vyskupu. Šiame mieste šv. Petras apaštalavo su šv. Pauliumi ir Barnabu atvykusiais iš Tarso. Sirijos Antiochijoje pirmą kartą Kristaus sekėjai buvo pavadinti krikščionimis. Aplankome šv. Petro grotą. Vakare skrendame į Stambulą. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Stambule.

turkija   turkija

11 DIENA Pusryčiai. Laisvas laikas Stambule. Vykstame į  oro uostą. Skrydis iš Stambulo į Vilnių.

Kelionės kaina: 1450 Eur + skrydis ~350 Eur  ( grupėms nuo 30 žm.)

Kelionės kaina: 1500 Eur + skrydis ~350 Eur  ( grupėms nuo 25 žm.)

Kelionės kaina: 1570 Eur + skrydis ~350 Eur  ( grupėms nuo 20 žm.) 

Į kelionės kainą įskaičiuota:

Skrydis: Vilnius – Stambulas - Vilnius;
Vietinis skrydis: Antakija - Stambulas
Lankytini objektai pagal programą;
Transporto paslaugos pagal programą;
10 nakvynių viešbučiuose (3-4*) su pusryčiais ir vakarienėm;
Gido ir kelionės vadovo - vertėjo paslaugos; Dvasinio vadovo paslaugos; Kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

Asmeninės išlaidos, pietūs, gėrimai vakarienių metu;
Arbatpinigiai vietiniam gidui ir vairuotojui. Kelionės draudimas.

Pastabos:

Grupei pageidaujant kartu vyksta kunigas- dvasinis kelionės vadovas;
Lankytinų objektų tvarka gali keistis;
Įeinant į šventoves būtina turėti galvos apdangalus;
Būtina turėti galiojantį LR piliečio pasą ( galiojimas ne mažiau 6 mėn. nuo kelionės pabaigos);
Kelionės kaina gali keisti dėl valiutos svyravimo, kaina paskaičiuota kai 1 Eur = 1,12 USD;
Esant mažesnei grupei nei minimalus keliautojų skaičius, kelionė gali būti vykdoma proporcingai padidinus kelionės kainą.