Mianmaras

Mianmaras

 

MIANMARAS (BIRMA)

 

 


Mianmaro Sąjungos Respublika (Mianmaras; iki 1989 metų – Birma) – didžiausia valstybė žemyninėje Pietryčių Azijoje. Dabartinis šalies pavadinimas Mjanmaras kilo iš vietinio vardo Myanma Naingngandaw. Šis vardas siekia dar XII a., tačiau jo etimologija menkai tyrinėta. Keli mokslininkai tvirtina, jog vardas kilęs iš sanskrito Brahmadeš (indų dievo kūrėjo Brahmos žemė). Skaityti daugiau...


Kelionės programa: 

1 DIENA. Skrydis: Vilnius – Europos miestas – Azijos miestas – Jangonas.
2 DIENA. Jangonas. (L )
Atvykstame į Jangoną. Vykstame į viešbutį. Po pietų lankome miestą. Jangonas – vienas autentiškiausių Pietryčių Azijos miestų. Tai senoji Mianmaro sostinė, vadinta Rangūnu. Čia gausu kolonijinės architektūros, bet įspūdingiausia yra šventykla Švedagon. Aplankysime Sule pagodą, kinų kvartalą, hinduistinę Šri Kali šventyklą, sinagogą, nepriklausomybės paminklą Mahabandoola parke. Įspūdinga milžiniška gulinčio Budos skulptūra Čauktatgyi. Esant galimybei aplankysime Nacionalinį muziejų, kur saugomos Mianmaro karališkųjų šeimų regalijos, paskutiniojo karaliaus valdžios simbolis – Liūto sostas. Švedagono pagoda, skaičiuoja 2 500 metų istoriją. Nakvynė viešbutyje.

3 DIENA. Jangonas – Bago – Auksinė uola – Kjaiktijo. (B, L)
Pusryčiai. Viena švenčiausių ir įspūdingiausių piligrimų vietų – Auksinės uolos šventykla Kjaiktijo, reiškia „pagoda, stovinti ant atsiskyrėlio galvos”. Anksti ryte išvyksime ir keliausime olo Kjaktijo (apie 114 km – 5 val.). Atvažiavę iki Kin Pun miestelio „bazinės stovyklos“. Link šventyklos užkilsime tradicine vietos transporto priemone – atviru sunkvežimiuku. Likusius 4 kilometrus reikės lipti pėsčiomis. Tiems, kam per sunku, galima pasinaudoti nešikų paslaugomis (10-15 USD). Ši šventykla - tai vienas iš Birmos stebuklų – 5,5 metrų aukščio šventykla pastatyta ant auksuoto riedulio, balansuojančio ant uolos krašto. Granito akmuo jau daugiau negu 2 400 metų per visus žemės drebėjimus išliko pakibęs ant uolos krašto. Esant galimybei, pasigrožėsime saulėlydžiu prie Auksinės uolos šventyklos. Nakvynė Kjaiktijo.

4 DIENA. Kjaiktijo - Bago – Jangonas. (B, L)
Pusryčiai. Jei atsikelsite anksti, dar kartą galėsite pasigrožėti Auksinės uolos šventykla tekant saulei. Šiandien kelias veda atgal į Jangoną. Pakeliui sustosime Bago mieste (anksčiau vadintame Pegu), kuris XV amžiuje buvo Monų karalystės sostinė. Nedideliame mieste gausu šventyklų ir gigantiškų Budos statulų. Gigantiška – 55m ilgio ir 16m aukščio gulinčio Budos statulos – Švetaljaung. Sustosime prie Kyaikpun pagodos, pastatytos 1476m., išsiskiriančios keturiomis didžiulėmis 30m aukščio Budos statulomis. Vėliau apžiūrėsite Švemaudau pagodą, savo amžių skaičiuojančią virš tūkstančio metų. Pirmoji 23m aukščio šventykla aštuntame amžiuje buvo pastatyta saugoti dviems stebuklingiems Budos plaukams, vėliau ir dviems dantims. Bėgant amžiams, pagoda daugybę kartų buvo sugriauta ir atstatyta. Priklausomai nuo oro ir kelio sąlygų, grįžus į Jangoną bus skirtas laisvas laikas apsipirkimui turguje. Čia gausus tekstilės, lakuotos medienos dirbinių, sidabro, brangakmenių, medžio drožinių iš viso Mianmaro. Grupės pageidavimu (už papildomą mokestį) vakarienė su tradicinių šokių programa plaukiojančios Karališkosios baržos restorane. Nakvynė viešbutyje.

5 DIENA . Jangonas – Heho – Inlės ežeras. (B, L)
Pusryčiai. Po pusryčių vyksime į oro uostą ir skrisime į Heho. Po to keliausime iki Inlės ežero. Pažintis su Njaugšvės miesteliu, kurio siauros gatvelės veda į šventyklėles, vienuolynus, parduotuvėles, arbatos namus. Sustosime prie Švejanpai vienuolyno, stovinčio ant polių. Šis XIXa vienuolynas yra įdomus savo architektūra, ypač žavus jo interjeras, puoštas mozaikomis ir raižiniais. Inlės ežeras įeina į populiariausių lankytinų Mianmaro vietų penketuką. Turistus ir viso pasaulio vilioja peizažai ir noras iš arti pamatyti kasdieninį etninių tautelių gyvenimą. Inle - „mažas ežeras“ , bet nuo kranto sunku pasakyti, kur ežeras prasideda ir baigiasi. Inlės ežero pakrantėse ir salose, ežere ant polių pastatytuose namuose gyvena inta tautybės žmonės, save vadinantys „ežero sūnumis“. Inlės ežeras – tarsi Mianmaro Venecija. Čia įsikūrę 17 kaimų, kurių gyvenimą, tampriai susietą su ežeru. Stebina sampanomis – ilgomis siauromis valtimis – plaukiojančių žvejų irklavimo būdas. Stovėdami sampanos gale inta tautelės žmonės labai gracingai irklą valdo koja, o rankomis gaudo žuvis medine ar bambukine gaudykle. Ne mažiau originalūs yra plaukiojantys daržais, kuriuose auginami net keletas derlių pomidorų, avokadų, bulvių, česnakų, cukinijų ir kitų daržovių. Šis regionas dar išsiskiria sidabro, aukso dirbinių, rankų darbo popieriaus, cigarų gamyba. Vienas unikaliausių čia kuriamų dirbinių – audinys iš lotosų stiebų. Aplankysime Nga Pe Čaungo arba Šokinėjančių kačių vienuolyną, seniausią ir didžiausią Inlės ežere. Vienuolynas žymus Budos atvaizdais iš kelių šalies regionų bei žaviomis kartu su vienuoliais gyvenančiomis katėmis. Praleidę dieną ant vandens, motorine valtimi plauksime link savo viešbučio. Nakvynė viešbutyje ant vandens.

6 DIENA. Inlės ežeras – Paungdo pagoda – Indein pagodų kompleksas. (B, L)
Po pusryčių tęsime pažintį su Inlės ežeru ir jo gyventojais. Esant galimybei, plauksime į rytinį ežero turgų, kuris kas penktą dieną vyksta vis kitoje vietoje. Kalnų gentys atvyksta pas kaimelių gyventojus įsigyti būtiniausių prekių ir maisto produktų. Mainai vyksta tiesiog ant vandens, sėdint valtyse. Čia galima pamatyti skirtingų genčių aprangos ir bendravimo ypatumus. Vėliau aplankysime Paungdo – pagrindinę ežero pagodą, kurioje pildosi svajonės. Toliau valtimi plauksime ilgu kanalu link Pa-O kaimelio. Iš čia kopsime į kalną, kurio viršūnėje stūkso senovinių Indein pagodų kompleksas. Budistų vienuoliai lankosi čia daugiau nei tūkstantį metų. Dalis pagodų stipriai apgriuvę, o džiunglės gali sunaikinti šią šventą vietą. Nuo kalno atsiveria puiki panorama link ežero ir jo apylinkių. Grįžtame į viešbutį ant vandens.

7 DIENA. Inlės ežeras - Heho – Amarapura - Mandalėjus. (B, L)
Po pusryčių paliksite Inlės ežero pakrantes ir važiuosite į Heho oro uostą. Skrydis į Mandalėjų, antrą pagal dydį Mianmaro miestą, paskutiniąją Birmos karalystės sostinę, kuri dažnai vadinama Mianmaro kultūros širdimi. XIX a. viduryje karaliaus Mindono Mandalėjus ypač garsus medžio raižiniais išpuoštais rūmai ir vienuolynais. Atskridę pakeliui užsukdami į dar vieną karališkąją Birmos sostinę Amarapurą, pavadintą „nemirtinguoju miestu“, nors sostine ji išbuvo mažiau nei 70 metų. Amarapurai, tik 11km nutolusiai nuo Mandalėjaus, daug žavesio suteikia spalvingos amatininkų dirbtuvėlės. Čia siuvami tradiciniai rūbai – į sarongus panašūs apdarai iš medvilnės ir šilko, subtilūs medžio raižiniai, marmuro ir bronzos dirbiniai. Lankysime garsų Mahaganajono vienuolyną, kur gyvena ir studijuoja budizmą daugiau kaip tūkstantis vienuolių. Pasivaikščiosime per Taungtamano ežerą nutiestu 200 metų senumo iš daugybės tikmedžio polių suręstu U Beino tiltu. Sakoma, kad tai ilgiausias pasaulyje medinis tiltas (1,2km). Atvykę į Mandalėjų, lankysime budizmo šventyklą – Mahamunio pagodą, kurioje didžiausią įspūdį palieka auksinė 4m aukščio Budos statul, išpuošta deimantais, rubinais, perlais ir safyrais. Tūkstančiai budistų, lankydami statulą, neša jai ir klijuoja aukso lapelius, tikėdamiesi Budos palankumo. Todėl šiuo metu statulą dengia apie 15cm aukso, ir net jos tikroji forma yra pakitusi. Sakoma, kad statula yra tikrasis Budos atvaizdas ,kadangi jai pozavo pati dievybė. Kiekvieną dieną apie pusę penkių ryto būrelis vienuolių nuplauna statulos veidą ir išvalo dantis. Tad verta dėl jo anksčiau atsikelti. Prie Mahamunio pagodas piligrimai medituoja, meldžiasi, ore tvyro smilkalų ir lotoso žiedų kvapas. Vėliau užsuksime pas amatininkus ir pamatysime, kaip gaminami aukso folijos lapeliai. Aplankysime ir Švenandavo arba Aukso rūmų vienuolyną. Aukso čia nėra, bet ažūriniai tikmedžio raižiniai suteikia rūmams aukso vertę ir viemuolynas atrodo kaip iš pasakos. Vakare matysime didžiausią pasaulio knygą – Kutodavos pagodą, įtrauktą į Gineso rekordų knygą. Aplink centrinę stupą išdėstytos 729 marmurinės plokštės, kuriose yra iškaltas budizmo kanonas – šventieji Budos raštai. Ekskursiją baigsime ant Mandalėjaus kalvos. Nakvynė viešbutyje.

8 DIENA. Mandalėjus – Mingunas – Inva – Sagaingas – Mandalėjus. (B, L)
Po pusryčių keliaujame Ajejarvadžio (Iravadžio) upe iš Mandalėjaus į Minguną. Upės pavadinimas reiškia „upė, kuri laimina žmones“. Upeje vanduo pasirodo tik musonų metu. Jos vanduo laukus. Plauksime į Minguną, stebėdami pakrančių gyvenimą. Aplankysime Minguno pagodos liekanas. 1790 metais karaliaus Bodavpajos įsakymu pradėta statyti šventykla turėjo būti didžiausia pasaulyje ir siekti net 150 metrų. Pastačius trečdalį šventyklos, statybos sustojo ir ji liko nepabaigta, nes astrologas išpranašavo karaliaus mirtį, kai ji bus pastatyta. Pamatysime 1808 metais karaliaus Bodavpajos įsakymu išlietą Minguno varpą, sveriantį 90 tonų. Tai didžiausias skambantis varpas pasaulyje. Toliau kelionę tęsime link dar vienos 400 metų klestėjusios karališkosios sostinės Invos arba Avos, vadinamos „upės žiotys“ arba „brangakmenių miestas“. Bet iki šių dienų išlikęs Invos aukso amžiaus istorijos bei kultūros palikimas nėra labai gausus. Arklių traukiamais vežimais pasieksime 1834 metais pastatytą Bagajos vienuolyną, puikų Mianmaro dailės ir architektūros pavyzdį. Vėliau aplankysime Nanmyino stebėjimo bokštą, dar vadinamą pasvirusiu Invos bokštu, apžiūrėsime Maha Aungmye Bonzan vienuolyną ir keliausime link Sagaingo kalvos. Čia įsikūrę per 100 budistų ypač mėgstamų meditacijos centrų, o iš kalvą dengiančios žalumos kyšo apie 600 baltai dažytų pagodų viršūnių ir vienuolynų stogų. Sagaingo kalva yra vienas svarbių religinių Mianmaro centrų. Grįžimas į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.

9 DIENA. Mandalėjus – Baganas. (B, L)
Po pusryčių iš ryto važiuosime į prieplauką ir visą dieną plauksime Shwekeinnery laivu Ayeyarwaddy upe iš Mandalėjaus į Baganą. Kelionė trunka apie 9 val. Nakvynė viešbutyje Bagane.

10 DIENA. Baganas. (B, L)
Baganas – Mianmaro karalystės sostinė, miestas su daugiau nei 4400 šventyklų, didžioji Mianmaro traukos vieta. Ambicingi valdovai XI- XIII amžiuje statė milžiniškus statinius, kurių dauguma, nors ir apgadinti erozijos, nuolatinių žemės drebėjimų, potvynių, išliko iki mūsų dienų. Žymusis šventyklų slėnis ypač efektingai atrodo tekant ar leidžiantis saulei. Baganas unikalus, neturintis analogų pasaulyje, nors senasis Baganas laikomas mirusiu miestu., nes šioje vietoje likę tik keli kaimai. Bet visa jo atmosfera yra gyva ir šiandien. Ekskursija po Bagano įžymias vietas pradėsime nuo garsiosios Švezigono pagodas. Auksu dengta varpo formos stupa tapo daugumos vėlesnių šalyje statomų stupų prototipu. Čia saugomos nepaprastai vertingos relikvijos – keli Budos plaukai, grindyse įmūrytas Budos dantis, šonkaulis ir kaktos raištis. Švezigonas sutraukia minias maldininkų ne tik iš Mianmaro, bet ir iš kitų budizmą išpažįstančių valstybių. Tikėjimas čia gyvas, tad kartais vietos žmonių šventykloje daugiau negu turistų. Vėliau aplankysime Gubyaukgyi (Wetkyi-in) šventyklą. Architektūros šedevras, balta Anandos šventykla, yra vienas geriausiai išlikusių Monų tautos, kuri šalyje gyveno prieš birmiečių užkariavimą, paminklų. Ekskursiją tęsime prie aukščiausios Bagano šventyklos Tatbjinji (Thatbyinnyu), iškyliančios net 61 metrą.. Užsuksite į vieną masyviausių šventyklų mieste Dhammayangui, pastatytą antroje XII amžiaus pusėje. „Lonely planet“ šią šventyklą vadina pačia paslaptingiausia. Apžiūrėję garsiąją Sulamani šventyklą, saulę palydėsime prie Švesandavo pagodas XIa. Grupės pageidavimu, (už papildomą mokestį) vakarienė su tradiciniu lėlių spektakliu. Nakvynė viešbutyje.

11 DIENA. Baganas. (B, L)
Pusryčiai. Siūlome nepraleisti ir įspūdingo saulėtekio… Po pusryčių važiuosime į netoli Bagano esantį Mjinkaba kaimelį, garsėjantį tradiciniais medžio dirbiniais. Galėsite nusipirkti paveikslėlių, puodelių, dėžučių, dengtų polichrominiu laku. Užsuksime į netoliese esančią Manuhos šventyklą, kurioje yra gigantiškas Budos atvaizdas, vėliau – Nano šventyklą su gražiausiais sienų akmens raižiniais. Apžiūrėję Myazedi (Smaragdinę) stupą su XII amžiaus įrašais grįšime Baganą. Nakvynė viešbutyje.

12 DIENA. Baganas – Jangonas (B, L)
Po pusryčių išvykstame į Bagano oro uostą. Skrydis į Jangoną. Laisvas laikas suvenyrams. Nakvynė viešbutyje.

13 DIENA. Skrydis į Europą (per Azijos miestą). Grįžimas į Lietuvą.

Kelionės kaina: ~2250 Eur + skrydis ~900 Eur ( grupėms nuo 15-25 žm.)

Į kelionės kainą įskaičiuota:
• Tarptautinių skrydžių bilietai;
• 11 nakvynių 3* (pagal šalies kategoriją) viešbučiuose su pusryčiais (B)
• 11 pietų vietiniuose restoranuose (L)
• 3 vietiniai skrydžiai (Jangonas-Heho; Heho-Mandalėjus; Baganas- Jangonas);
• Visi pervežimai pagal programą;
• Ekskursijos pagal programą;
• Įėjimo bilietai į lankytinus objektus pagal programą;
• Vietinių gidų paslaugos;
• Profesionalaus kelionės vadovo- vertėjo iš Lietuvos paslaugos;
• Kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:
• Programoje nepaminėtų objektų lankymas: ( Jangonas: Nacionalinis muziejus 5 USD; Brangakmenių muziejus ~4 USD; - Baganas: Archeologijos muziejus 5 USD; Apžvalgos bokštas 5 USD; Vakarienė Karaveiko rūmų restorane ~20-30 USD;Vakarienė vietiniame restorane su tradiciniu šou ~15-20 USD; Plaukimas laiveliu Ajejarvadžio upe ~5 USD
• Išvykimo iš šalies mokestis ~10 USD;
• Mianmaro viza ~30 USD;
• Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (privalomas);
• Asmeninės išlaidos,
• Arbatpinigiai vietiniams gidams ir vairuotojams,
• Gėrimai, kitos nepaminėtos išlaidos.

Pastabos: Pasikeitus skrydžių, traukinių, keltų tvarkaraščiams, lėktuvų bilietų ir/arba kitų paslaugų kainoms, valiutų kursams, kelionės programa, data ir kaina gali keistis. Nesurinkus minimalaus turistų skaičiaus ir, turistams sutikus, grupė gali vykti be kelionės vadovo iš Lietuvos arba kelionės kaina perskaičiuojama. LR piliečio pasas turi galioti ne mažiau kaip 6 mėn. po kelionės pabaigos. Kelionės kaina gali keistis dėl valiutos svyravimo, kaina paskaičiuota kai 1 Eur= 1,12 USD. Esant mažesnei grupei nei minimalus keliautojų skaičius, kelionę gali būti vykdoma proporcingai padidinus kelionės kainą.